„X faktoriaus“ superfinalas – jau čia pat: dalyviai prabilo apie tai, ko dar nėra sakę

„Aquarium de Clara“ / V.Domkutės / Fotodienos nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

„X faktoriuje“ – muzikos, aistrų ir saldžios pergalės kupinas vakaras. Antrąją Kalėdų dieną nugriaudės šou superfinalas, kurio metu paaiškės devintojo sezono nugalėtojas. Paskutinių pasirodymų dalyviai laukia su nekantrumu. Tačiau ko jie išmoko šio šou metu?

Superfinale kovosianti grupė „Mando“ tikina, kad iš projekto pasisėmė labai daug vertingos patirties. Grupės nariui, profesionaliam pianistui Mindaugui Pundziui, įdomiausia buvo iš arti pamatyti, kaip kuriamas populiarusis muzikinis šou.

„Per šias savaites pripratau prie nuoseklaus darbo. Labai smagu susipažinti su dalyviais – visi esame iš tos pačios muzikos srities. Surasti bendrų temų buvo labai lengva. Muzikoje pažintys yra labai svarbu, o „X faktoriuje“ susipažinau su įvairių pramogų pasaulio sričių profesionalais“, – pasakoja M.Pundzius.

„Mando“ / V.Domkutės / Fotodienos nuotr.

Kitas grupės narys, prancūzas Antoine Wend, niekada profesionaliai nesimokė muzikos. Paryžiuje architektu dirbęs vaikinas dėl projekto kuriam laikui persikėlė gyventi į Vilnių.

Antoine juokiasi, kad iš šou pasiėmė du jam patikusius pasirodymų įvaizdžius. Surimtėjęs Antoine sako, kad iš projekto išmoko labai daug, o prie to prisidėjo milžiniškas tempas. Jį ypač užgrūdino tiesiogiai transliuojami finalų pasirodymai, kuriems turėjai būti pasiruošęs bet kokia kaina. Visai nesvarbu – sergi ir esi užkimęs – privalai lipti į sceną.

„Šis projektas man buvo geriausia mokykla, apie kokią tik galėjau pasvajoti. Dėl to esu labai laimingas. Jaučiu, kad mano balsas sustiprėjo, taip pat ėmiau labiau savimi pasitikėti. Visada sakiau, kad dainavimas susideda iš 10 proc. technikos ir 90 proc. mąstymo bei širdies. Smegenys ir širdis buvo ta dalis, su kuria man labiausiai reikėjo dirbti. Mano pasitikėjimas savimi kaip atlikėju ir dainininku vis dar auga. Dėl to esu labai laimingas“, – sako Antoine, kuris savo karjerą planuoja tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje.

Prancūzo ir lietuvio duetas „Mando“

„Aquarium de Clara“ lyderė Clara teigia, kad šis projektas sustiprino pasitikėjimą savimi ne tik kaip dainininkei, bet ir kaip artistei. Prancūzė pajuto, kad scenoje gali sujungti dvi savo aistras – dainavimą ir šokį. Clara teigia itin patobulėjusi vokalo srityje, o prie to prisidėjo „X faktoriuje“ dirbanti vokalo mokytoja Giedrė Kilčiauskienė.

„Supratau, kad galiu scenoje daryti dalykus, kurių anksčiau nedariau. Prisiminus pirmąjį mūsų pasirodymą atrankų metu, nesunkiai galima išvysti didžiulį progresą. Labai didžiuojuosi, kad su komanda pasiekėme superfinalą. Projekte visiškai išėjau iš komforto zonos, tačiau rezultatas buvo to vertas“, – sako šou dalyvė.

„Aquarium de Clara“ / V.Domkutės / Fotodienos nuotr.

Gabija Aleknavičiūtė teigia, kad projekte išmoko pasitikėti savimi bei savo jėgomis. Ypač ją sustiprino intensyvus pasiruošimas sekmadienio pasirodymams. Gabiją itin džiugina naujos pažintys ir užmegzti ryšiai. Mergina susipažino su daug žmonių, o apie kai kurias pažintis anksčiau būtų galėjusi tik pasvajoti. „X faktoriaus“ dalyvė tikisi, kad artimas ryšys su kai kuriais dalyviais nenutrūks ir po projekto.

„Juokiuosi, kad po „X faktoriaus“ nesuprasiu, kas vyksta. Niekur nebereikės lėkti ir skubėti. Pasibaigus šou darysiu tai, ką dariau iki šiol – dainuosiu. Galbūt pavyks surengti koncertą, į kurį galės ateiti mane palaikę žmones. Toliau stengsiuosi visą save atiduoti muzikai ir dainoms. Šis projektas atnešė man tik teigiamų dalykų ir tuo beprotiškai džiaugiuosi. Sakau didelį ačiū kūrybinei komandai, kuri dirba ir stengiasi, kad visi jaustumėmės kuo geriau“, – sako Gabija.

Gabija / V.Domkutės nuotr.

R.Guido taip pat jaučiasi labiau savimi pasitikintis. Reperis įsitikino – jis yra gerame kelyje ir žada toliau nesustoti. Gvidas kur kas laisviau jaučiasi scenoje, patobulėjo jo judesiai, choreografiniai duomenys. „Didžiausias mano noras yra išleisti savo dainų albumą bei koncertuoti. O po patirties „X faktoriuje“ turėčiau dar daugiau, ką parašyti“, – sako R.Guido.

R.Guido / V.Domkutės nuotr.

Lukrecija Vasilauskaitė-Luka iš projekto pasisėmė patirties su kameromis dirbdama ant scenos bei perteikdama dainos emocijas. Luka jaučia, kad jos dainavimas pasikeitė į gerąją pusę, o repetuodama ji atrado savitumą, savų bruožų.

„Šis projektas mane sušvelnino. Džiaugiuosi, kad scenoje patyriau tiek daug. Ypač susibendravau su choreografu Marijanu – tikiuosi, kad ir su kitais kūrybinės komandos nariais bendrausime ir toliau“, – šypsosi Luka.

Luka / V.Domkutės nuotr.

Šou  „X faktorius“ superfinalas – gruodžio 26-ąją, 19.30 val. per TV3.

Skaitykite daugiau