„X Faktoriaus“ didžiajame finale triumfavo Rūtos Ščiogolevaitės mokinys Žygimantas Gečas

Žygimantas Gečas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-02 19:28
Sekmadienio vakarą muzikinė laida „X Faktorius“ pasiekė kulminaciją – didžiajame finale dėl nugalėtojo vardo susikovė trys finalininkai – Rūtos Ščiogolevaitės mokiniai Audrius Petrauskas ir Žygimantas Gečas bei Marijono Mikutavičiaus auklėtinė Anžela Adamovič. Į finalines kovas stojo iš viso dvylika dalyvių, tačiau kiekvieną sekmadienį vienam iš jų durys į didįjį finalą buvo užtrenkiamos. Po įtemptos kovos paaiškėjo, kad „X Faktoriaus“ nugalėtoju tapo daugiausiai žiūrovų balsų sulaukęs Žygimantas Gečas. Iš Telšių kilusiam vaikinui atiteko 50 tūkstančių litų prizas ir sutartis su įrašų kompanija „Sony music“.

„Esu labai laimingas, dar nelabai suvokiu, kas atsitiko. Emocijos tiesiog netelpa galvoje, siekiau savo tikslo ir man pavyko“, – sunkiai valdydamas emocijas sakė Žygimantas.

Paklaustas, kam skirs laimėtą prizą, vaikinas tikino kol kas apie tai negalvojantis, nes užplūdusios geros emocijos verčia tiesiog džiaugtis ir mėgautis šlovės akimirkomis.

„X Faktoriaus“ finalininkai atliko po du kūrinius – vienas iš jų buvo duetas su geidžiamiausia Lietuvos muzikos žvaigžde. Ketvirtosios vietos laimėtoja Ieva Ščerbinskaitė atliko kūrinį su vienu iš savo mokytojų, o bendrai dainai susirinko visi dvylika finalines kovas pasiekusių dalyvių.

Įtemptai projekto superfinalui ruošėsi ne tik projekto dalyviai, bet ir teisėjai: Saulius Prūsaitis atliko naują dainą, Marijus Mikutavičius nustebino nuotaikingu pasirodymu, Saulius Urbonavičius-Samas sukūrė tikrą roko fiestą ant scenos, o Rūta Ščiogolevaitė da kartą įrodė esanti ne tik puiki teisėja, bet ir neprilygstama dainininkė.

„X Faktoriaus“ vedėjas Martynas Starkus į sceną išėjo su „Rokados“ šokėjomis ir kartu su jomis pats valiūkiškai lingavo klubais, tokiu nuotaikingu pasirodymu atidarydamas įspūdingą finalo šou.

„Tokį nuostabų, finalinį „X Faktoriaus“ vakarą pradės mūsų balsingasis Audrius Petrauskas“, – savo mokinį pradėti finalines kovas kvietė R.Ščiogolevaitė. Ji finalui pasipuošė nėščiosios pilvuku.

Vaikinas dainuoti pradėjo gulėdamas viduryje scenos, o jau netrukus joje pasirodė dainininkė Giedrė Kilčiauskienė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Audriau, tu šaunus, o Giedrė – irgi, vakaras pradėtas nesvietiškai gerai, ačiū jums“, – po pasirodymo sakė Marijonas. Jam antrino ir kiti komisijos nariai, gyrę balsingą ir nuotaikingą Audriaus ir Giedrės duetą.

Antroji scenoje pasirodė Anžela Adamovič, atlikusi dainą kartu su dainininku Vaidu Baumila. Lyriškas pasirodymas prasidėjo jautriu Vaido grojimu su fortepijonu, o jau netrukus scenoje pasirodžiusi Anžela romantiškai glostė jam plaukus. Pasirodymas tiesiog alsavo romantika ir tikromis emocijomis, o Anžel a prisipažino, kad dainuoti su V.Baumila buvo jos svajonė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Buvo labai gražu ir jautru, man ėjo šiurpas. Labai jausminga, labai emocionalu“, – pasirodymą gyrė Samas. „Manau, kad kitoje ekrano pusėje, pas žiūrovus, namuose po šio pasirodymo sumažėjo popierinių servetėlių, nes buvo tikrai labai jautru“, – jam antrino ir S.Prūsaitis. Jiems pritarė ir Rūta, tiesiog negalėdama atsidžiaugti profesionaliu pasirodymu.

Trečiasis scenoje pasirodė Žygimantas Gečas, atlikęs dainą „Nebijok“ kartu su jos autore dainininke Jurga Šeduikyte.  „Man labai patiko, nuo viso projekto pradžios labai patobulėjai, o tai yra nuostabu. Džiaugiuosi, kad projektas suteikia jauniems atlikėjams galimybę dainuoti su žinomais dainininkais“, – sakė S.Prūsaitis. „Be galo džiaugiuosi, kad esi finale“, – šypsojosi Rūta, patenkinta savo mokinio pasirodymu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Prieš pat didįjį finalą iškritusi Ieva Ščerbinskaitė susirinkusiems dovanojo savo pasirodymą kartu su Jazzu, privertusį žiūrovus aikčioti ir ploti atsistojus. Merginos atliko vieną populiariausių Jazzu kūrinių –  „Lower Than The Ground“, po kurio abi, pagautos emocijų, puolė viena kitai į glėbį.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Antrasis Audriaus Petrausko pasirodymas atskleidė visus vaikino vokalinius sugebėjimus, salėje sėdintys žiūrovai skandavo jo vardą ir negailėjo plojimų. Scenoje jam talkino spalvingai pasipuošusi šokėja.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

 „Audriau, tu tiesiog esi sukurtas nešti šiam pasauliui švelnumą. Jeigu eičiau tamsią naktį, visas sužvarbęs, o namo lifte pamatyčiau keistą figūrą su kirviu rankoje, aš neišsigąsčiau, nes jeigu ten būtum tu – net toks vaizdas atrodytų švelnus. Šiandien mes nueisime miegoti kur kas geresni negu kadaise“, – filosofiškai po vaikino pasirodymo kalbėjo Marijonas.

„Tu esi visiškai kitoks egzempliorius, ne dirbtinis, manau, kad Lietuvos scenoje trūksta tokių“, – komplimentų Audriui negailėjo ir Samas. „Audrių ir mušiau, ir skriaudžiau, ir purčiau – dariau viską, kad jis atsidurtų finale. Esi talentingas ir tu pats tai žinai“, – savo mokinį gyrė ir Rūta.

Anžela Adamovič scenoje užkūrė tikrą pirtį – žiūrovams dovanojo energingą dainą, „paskanintą“ ugnies efektų. Po pasirodymo visi komisijos nariai žarstė atlikėjai komplimentus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Energijos tau tikrai neatimsi, buvo smagu žiūrėti“, – merginą pagyrė Samas. „Atpažinau tavyje tą Anželą, kuri stovėjo scenoje atrankose  – tą merginą, kuri turėjo be galo daug energijos. Tave norėčiau pavadinti „X Faktoriaus“ emocijų karaliene“, – komplimentus Anželai žėrė Rūta. Jos mokytojas Marijonas merginą apipylė komplimentais, neslėpdamas jai didelių simpatijų ir susižavėjimo.

Antrasis Žygimanto Gečo pasirodymas taip pat buvo „paskanintas“ ugnies liepsnomis, scenoje jam talkino du šokėjai, atlikę sudėtingus triukus. Vaikino pasirodymą Marijonas vertino neįprastai – improvizuotomis eilėmis. Pasekti jo pavyzdžiu bandė ir Samas, tačiau supratęs, kad eiliuoti jam taip lengvai, kaip Marijonui, nepavyks, tiesiog pagyrė vaikiną už gerą pasirodymą ir profesionalumą.

„Linkiu tau sėkmės ir geros karjeros, nes tu esi vertas to. Ne tik kaip geras atlikėjas, bet ir kaip žmogus, ačiū tau“, – emocijų neslėpė Rūta.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Po antrųjų dalyvių pasirodymų scenoje pasirodė Samas, atlikęs mini spektaklį, prikausčiusį dėmesį ir nustebinusį keista apranga bei „klykiančiu“ kūriniu. Netikėtą performansą žiūrovai kvietė pakartoti, o kiti komisijos nariai plojo atsistoję ir neslėpė nuostabos dėl unikalaus kolegos pasirodymo.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Nuo jo neatsiliko ir naują dainą tiesioginio „X Faktoriaus“ finalo metu pristatęs S.Prūsaitis. Scenoje jis pasirodė tarp „nuplikusių“ medžių, krintant snaigėms ir kylant dūmų uždangai. Jautrus kūrinys nepaliko abejingų ir buvo palydėtas garsiomis ovacijomis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Trečiasis komisijos narys – M.Mikutavičius – apsiėjo be įspūdingų scenos dekoracijų. Pasipuošęs klasikiniu kostiumu, kurio švarką nusviedė vos pradėjęs dainuoti, Marijonas atliko nuotaikingą kūrinį, privertęs pajudėti ir finalo stebėti susirinkusius žiūrovus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Po dviejų pasirodymų suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad mažiausiai palaikymo sulaukė Audrius Petrauskas, netekęs teisės toliau varžytis finale – jam atiteko trečioji vieta.

Anžela finaliniam ir svarbiausiam savo pasirodymui pasirinko atlikti dainininkės Miley Cyrus hitą „Wrecking Ball“. Tai jau antrasis kartas, kai šį kūrinį Anžela atliko „X Faktoriuje“ – kaip ir pirmąjį, taip ir šįkart merginos pasirodymas nepaliko abejingų, o įspūdinga balta suknelė pavertė ją tikra scenos karaliene.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Tai buvo tas tavo  pasirodymas, kuris tikrai yra geriausias „X Faktoriuje“. Man kūnu bėgiojo skruzdėlytės“, – po emocionalaus pasirodymo sakė Samas. „Mus visus išvertei iš koto“, – jam antrino ir S.Prūsaitis. „Man atrodė, kad ši daina yra dalis tavęs, žiūrėdama net pamiršau, kad ji – ne tavo“, – merginą gyrė ir Rūta.

Finalinis Žygio pasirodymas prasidėjo itin netikėtai – vaikinas stovėjo ant nugarų dviems šokėjams ir atliko dainininko Johno Newmano hitą „Love Me Again“. „Nors mano širdis priklauso Anželai, noriu tau padaryti staigmeną – publika, atsistokime ir paplokime jam visi kartu!“ – netikėtai paragino Marijonas. Kiti komisijos nariai taip pat gyrė vaikiną, sakydami, kad buvo labai gerai ir tiesiog net nebėra apie ką daugiau kalbėti.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Aš esu labai laiminga ir džiaugiuosi už Žygį – jis nuėjo fantastišką kelią“, – sėkmingu savo mokinio pasirodymu džiaugėsi Rūta.

Būtent ji paskutinioji iš komisijos narių žiūrovams padovanojo savo pasirodymą – scenoje Rūta pasirodė pasipuošusi klasikiniu juodu kostiumėliu, gundančiai paryškinusiu moteriškas formas. Dekoratyvinio nėščiosios pilvo atlikėja pasirodymo metu jau nebeturėjo.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai