„X faktoriaus“ dalyve tapusi Gerda Žemaitė – apie pamokas pas L.Lapkauskaitę ir nepatogią „repeticijų salę“

Gerda Žemaitė ir Remigijus Sinkevičius / Asmeninio archyvo ir Justino Auškelio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė su kolega Remigijumi Sinkevičiumi šturmuoja muzikos pasaulį. Linksmai nusiteikęs duetas nusprendė laimę pabandyti muzikiniame projekte „X faktorius. Žvaigždės“. Žmonės.lt G.Žemaitė atvirai pasakoja apie savo vaikystę, muzikos mokyklą ir pamokas pas žymiąją pedagogę Laimą Lapkauskaitę.

Gerda, papasakokite daugiau apie savo ir operatoriaus Remigijaus duetą. Kaip jis susikūrė?

Su Remigijumi dirbame jau daugiau nei ketverius metus. Žinojau, kad jis repuoja, dažnai pakalbėdavome apie tai, jog būtų gerai sukurti bendrą dainą, tačiau ilgai neradome tam laiko. Ir štai – vieną dieną susitarėme, kad galiausiai darom ir leidomės į nutrūktgalvišką avantiūrą. Surašėme dainos žodžius, paprašėme Stano, kad sukurtų muziką, nuvažiavome ir viską įrašėme. Iš karto po dainos įrašymo, į mus kreipėsi Samas ir pasiūlė sudalyvauti „X Faktoriuje“ – jam labai patiko mūsų kūrinys. Tai mane išties pradžiugino, nes būnant duete, tu gali daugiau visko padaryti, nei vienas scenoje. Be to, aš pati nesijaučiu tokia gera atlikėja, kad galėčiau pasirodyti viena. Remigijus pradėjo repuoti nuo 6-os klasės.  Jis rašo itin gerus tekstus. Kartoju visiems, jog papildome vienas kitą.

Gerda Žemaitė

Jūs – žinomas televizijos veidas, daugeliui žiūrovų gali būti staigmena, jog dainuojate. Kada pradėjote domėtis dainavimu?

Dainuoju nuo mažens, mama dar dabar puikiai prisimena, jog aš anksčiau pradėjau dainuoti negu kalbėti. Mėgdavau atlikti Alos Pugačiovos dainas. Vaikystėje labai norėjau būti ant scenos, seneliai turėjo klausą ir balsus, tėtis grodavo gitara. Tas noras, matyt, buvo kilęs natūraliai.

Vėliau ėmiau lankyti bažnyčios chorą, kur dainavau sopranu. Kai sukako septyneri, mama mane užrašė į muzikos mokyklą, ten mokiausi groti pianinu, bet ištvėriau tik metus, po to mečiau. Vėliau, gal septintoje klasėje, vėl įstojau į muzikos mokyklą. Šįsyk – į smuiko pamokas, nes turėjau gerą draugę, kuri baigė aštuonmetę muzikos mokyklą ir labai džiaugėsi.

Tačiau netrukus vėl viską mečiau, nes pamokos pasirodė per daug nuobodžios. Taip ir nebaigiau muzikos mokyklos, bet, aplankius norui dainuoti, važiuodavau ir į Vilnių mokytis vokalo iš Rositos Čivilytės, ir į Marijampolę pas Gitaną Vilkelienę, operos solistę. Taip pat lankiau chorą pas Laimą Lapkauskaitę. Vėliau dainavau ir Marijampolės grupėje „Age“.

 

Gerda Žemaitė / Justino Auškelio („Fotodiena“) nuotr.

Esate iš Marijampolės, pas L.Lapkauskaitę dainavo ne viena šių dienų muzikos žvaigždė. Galbūt su ja buvo planuota projektų?

Labai daug atlikėjų yra kilusių iš Suvalkijos sostinės. Gailiuosi, kad, man išsikrausčius iš Marijampolės, vis rečiau pavyksta susitikti su L.Lapkauskaite, anksčiau tikrai galvojome apie bendrus projektus.

Kodėl anksčiau drąsiau nesiveržėte į sceną? Kas stabdė?

Muzika niekuomet nebuvo dingusi iš mano gyvenimo, tiesiog prioritetus tuomet dėliojausi kitaip. Bet galiu nustebinti tuo, kad su grupe esame dalyvavę ir Lenkijoje vykusiame festivalyje.

Norėdamas dainuoti, turi nuolatos intensyviai treniruoti savo balsą, negali nei vienos dienos praleisti – tuomet visas darbas nueina šuniui ant uodegos. Kadangi paskutinius kelis metus buvau apleidusi dainavimą, buvo tikrai nelengva „atsistatyti“. Didelis iššūkis per tokį trumpą laiką vėl prisiminti visas dainavimo vingrybes, bet be galo džiaugiuosi gautu kvietimu dalyvauti „X Faktoriuje“.

Esate veikli moteris – kaip pavyksta viską suspėti?

Dabar dažniausiai dainuojame ir repetuojame važiuodami automobiliu, nes turime daug kelionių. Tuomet laikas neprailgsta ir su Remigijumi galime repetuoti nuolatos. Be abejo, gaila, kad neturime galimybės to daryti atsistoję, repeticijų salėje, bet... tai užimtų paprasčiausiai per daug laiko. Tačiau vokalui tobulinti automobilis – puiki vieta.

Gerda Žemaitė / Loretos Kondratės nuotr.

Kaip žmonės reaguoja į šią jūsų „avantiūrą“ muzikiniame projekte?

Sulaukiame itin daug palaikymo – žinučių, skambučių, prašymų pasidalinti socialiniuose tinkluose dainos įrašu. Tai skatina pasitempti, o kartais net kyla minčių apie dainavimą pasibaigus projektui. 

Projekte rungiatės su tikrai aukšto kalibro konkurentais. Kokia atmosfera tarp jūsų ir kitų projekto dalyvių?

Visi dalyviai – beprotiškai nuostabūs žmonės, draugauju su visais, konkurencijos nejaučiame nei vienas. Vos po pirmo susitikimo iš karto susikūrėme grupę feisbuke, kur dalinamės išgyvenimais, patarimais vieni kitiems. Aš ir kiti turime savus gerbėjų ratus, visi esame stiprūs, galėčiau teigti, kad mes tiesiog tokio pačio lygio atlikėjai.  Smagiausia, kad nėra perdėtos konkurencijos. Visi labai paprasti ir faini žmonės.

Kaip reagavo jūsų vyras ir vaikai į jūsų apsisprendimą dalyvauti „X Faktoriuje“?

Vyras mane visada palaiko, net padeda išsirinkti dainas. Prieš tai tik pasiklausia, ar tikrai to noriu ir ar man to tikrai reikia. Vaikai taip pat labai džiaugiasi, palaiko, Markas – ypač.

Skaitykite daugiau