„X faktoriaus“ dalyvė Jausmė užbūrė kanklėmis: „Man sakė, kad esu verta išgarsėti“

„X faktoriaus“ dalyvė Jausmė Elena Stonkutė ir Samas / V.Černiausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Muzikinis TV3 projektas „X faktorius“ sekmadieniais suteikia išskirtinę galimybę žvilgterėti į talentingus, tačiau dar neatrastus Lietuvos dainininkus. Tokių netrūks ir šį vakarą. Ypatingą pasirodymą šįkart sukurs Jausmė Elena Stonkutė – mergina ne tik atliks savo kūrybos dainą, bet ir užburs teisėjus ramybe alsuojančiomis kanklėmis.

Jausmė į projektą atėjo ne tik todėl, kad praplėstų savo pačios komforto ribas, bet ir tam, kad parodytų žmonėms, kaip kitaip gali skambėti kanklės. Vilnietė save vadina „neformatu“, panorusiu save išbandyti.

„Būti komforto zonoje yra labai smagu, bet kartais gerai save išstumti už jo ribų. Užsisėdėjus vienoje vietoje, prarandamos gražios galimybės. Televizoriaus, kamerų ir didelės viešumos tikrai nepavadinčiau savo komforto zona. Man tai – maži, jaukūs ir intymūs koncertai, kur galiu kalbėtis su auditorija ir išgirsti, ką žmonės man atsako“, – pasakojo muzikantė.

Ilgą laiką Jausmė galvojo, kad niekada gyvenime nedalyvaus TV projekte. Dabar mergina supranta – tai kalbėjo jos baimė.

„X faktoriaus“ dalyvė Jausmė Elena Stonkutė / V.Černiausko nuotr.

„Viena draugė man pasakė, kad esu verta išgarsėti. Kuriu savo muziką, kuri turi popmuzikos elementų, bet stengiuosi ją pateikti kitaip. Turiu savo konceptą. Ateina laikas, kai nori išeiti iš rūsio ir praplėsti savo auditoriją“, – atviravo Jausmė.

Kankles vilnietė atrado būdama 9 metų amžiaus. Aštuonerius metus jomis grojo, o tada nusprendė pasiilsėti. Jausmė išvyko į Jungtinę Karalystę, tačiau čia jai labai trūko muzikos, tad į rankas ji nusprendė paimti gitarą. Ir visgi ji netrukus suprato, jog tai nėra jos instrumentas, tad praėjus septyneriems metams, ji ir vėl prisiminė kankles.

„Galvojau, kam bus įdomu kanklės – nuobodus folkloro instrumentas. Galbūt yra suformuotas stereotipas, kad kanklės asocijuojasi su tautiniais drabužiais ar dainų šventėmis. Pagalvojau, o kodėl nepanaudojus kanklių kaip pritariamojo instrumento savo dainoms? Tas konceptas man pasidarė įdomus. Atsivežiau kankles, išsipakavau ir pradėjau verkti. Atrodė, kad susitikau su savo draugu, kurio nemačiau septynerius metus. Natūraliai vėl atsirado ryšys, pirštai pradėjo judėti savaime“, – prisiminė Jausmė, po emigracijos grįžusi į Lietuvą ir kurianti muziką tėvynėje.

Samas / V.Černiausko nuotr.

Tai, kad „X faktoriaus“ dalyvė yra išskirtinė, tikins visi keturi projekto teisėjai. „Man neapsiverčia liežuvis kažką diskutuoti ar sakyti. Tokie žmonės yra puošmena. Tokie žmonės yra muzika ir todėl muzika egzistuoja. Gal ne visiems suprasti nišinę kūrybą, bet tai visai nesvarbu. Atskleidei visas kortas ir mes supratome, kad gali padaryti bet ką. Esu dėkinga, kad esi mūsų projekte“, – dalyvę gyrė viena iš teisėjų, Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Išskirtinis Jausmės pasirodymas „X faktoriuje“ – jau šį vakarą, 19.30 val. per TV3!

Skaitykite daugiau