Woody Allenas pristato 50-ąjį savo filmą: „Rifkino festivalis“ iškart sulaukė kritikų liaupsių

Kadras iš Woody Alleno filmo „Rifkino festivalis“
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Kultinis, keturiais Oskarais apdovanotas režisierius Woody Allenas rugpjūčio 27-ąją į Lietuvos kinus išleidžia jubiliejinį kūrinį – 50-ąjį savo filmą! „Rifkino festivalis“ (angl. „Rifkin‘s Festival“) pavadinta romantinė komedija intriguoja nuo pirmųjų anonso sekundžių: „Gyvenimas – tarsi filmas. Kartais tai komedija, drama arba romantinis filmas, tačiau visų pirma tai – detektyvas“, – tikina balsas už kadro.

Apie ką šis filmas?

Geras skonis, žiupsnis humoro, ironijos gausa, sudėtingų žmogiškų santykių ir kultūros temos – vizitinė W.Alleno kortelė, be kurios neapsieina joks maestro filmas. Ne išimtis ir „Rifkino festivalis“, žiūrovus nukelsiantis į saulėtą Ispaniją. Į čia vykstantį San Sebastiano kino festivalį atvyksta amerikiečių sutuoktinių pora (akt. Wallace'as Shawnas ir Gina Gershon), stačia galva panyranti į laisvą ir romantišką renginio atmosferą. Jau netrukus šeimos idilė ima braškėti – žmona užmezga romaną su festivalyje sutiktu režisieriumi Filipu (akt. Louisas Garrelis), o sutuoktinio jausmai ima liepsnoti žavingai ispanei.

W. Allenas žiūrovus meistriškai panardina į kino festivalio atmosferą – jų laukia filmų peržiūros, spaudos konferencijos, vakarėliai ir apdovanojimų ceremonijos, kuriuose gausu užuominų į kultinių režisierių kūrybą. Patyrusių kinomanų akys pastebės užuominas į Federico Fellinio, Orsono Welleso, Luiso Buñuelio, Ingmaro Bergmano ir Jean-Luco Godardo kūrybą, o naujokai stebės žavų filmą, gausų scenų, kurias norisi pamatyti dar sykį.

Kadras iš Woody Alleno filmo „Rifkino festivalis“

Kas vaidina?

Į Ispaniją žiūrovą skraidinantis „Rifkino festivalis“ net tris vaidmenis skyrė ir vietiniams aktoriams. Čia pasirodys Holivude vis labiau kojas apšylanti režisieriaus Pedro Almodóvaro mūza Elena Anaya, serialo „Money Heist“ žvaigždė Enrique Arce'as ir kultiniame Guillermo del Toro filme „Pano labirintas“ matytas Sergi López. Draugiją jiems palaiko širdžių ėdikas Louis Garrel, dviem Oskarams apdovanotas charizmatiškasis austras Christophas Waltzas, artimas W.Alleno draugas, rašytojas Wallace Shawnas, gražuolė Gina Gershon ir kitos Europos kino žvaigždės.

Kur filmuota?

Po 12-os metų pertraukos, kuomet išleido kultinį „Viki Kristina Barselona“ (angl. „Vicky Cristina Barcelona“). W.Allenas sugrįžta į Ispaniją. „Rifkino festivalis“ filmuotas San Sebastiane, tituluojamame gražiausiu baskų miestu. Romantinė komedija supažindina su gražiausiomis istorinio miesto vietomis. Viktorijos Eugenijos teatre pagrindiniai filmo herojai stebi Jean-Luc Godard retrospektyvą, lankosi Kursaal Kongresų centre ir garsiajame viešbutyje „Maria Cristina“, nuo kurio atsiveria galvą apsukantys vaizdai į Biskajos įlanką. Žiūrovai išvys ir pasivaikščiojimus La Concha krantine, kyštels galvą į San Telmo muziejų ir lankysis vakarėlyje populiariame klube „Altxerri Bar&Jazz“. Anksčiau su didžiule meile kino ekrane parodęs Paryžių, Romą, Barseloną ir Žydrąją pakrantę, W.Allenas nenuvils ir šįkart, tad pasiruoškite įsimylėti San Sebastianą.

Kadras iš Woody Alleno filmo „Rifkino festivalis“

Kas kūrė filmą?

Darboholiku vadinamas W.Allenas lieku ištikimu sau. Jis – „Rifkino festivalio“ režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris, tačiau likusius vaidmenis už kadro patiki laiko patikrintai komandai. Jam talkina daugelį W. Alleno darbų nufilmavęs, trimis Oskarais apdovanotas operatorius Vittorio Storaro, nuo 90-ųjų drauge dirbanti montažo režisierė Alisa Lepselter, 1984-aisiais prie W.Alleno komandos prisijungusi prodiuserė Letty Aronson, vyriausiasis filmo dailininkas Alainas Bainée bei kostiumų dizainerė Sonia Grande, W.Alleno filmavimo aikštelėse susitinkantys taip pat nebe pirmą sykį.

Ypatingas ir filmo plakatas, kurio autorius – garsus grafikos dizaineris ir iliustratorius, ispanų kilmės urugvajietis Jordi Labanda. Išskirtiniu stiliumi pagarsėjęs ir tarptautinį pripažinimą pelnęs kūrėjas yra pristatęs ne vieną savo kūrybos parodą, o reklaminius plakatus kūrė bendradarbiaudamas su tokiomis įmonėmis kaip „Vodafone“, „Adidas“, „Pepsi“, „Dior“, „Nissan“, „American Express“ ir daugeliu kitų žinomų prekės ženklų.

Kadras iš Woody Alleno filmo „Rifkino festivalis“

Ką sako kino kritikai?

2020-aisiais vykusį San Sebastiano kino festivalį atidariusi romantinė komedija „Rifkino festivalis“ iškart sulaukė kritikų liaupsių. Jie gyrė filmo kuriamą atmosferą, W.Allenui būdingą humorą su ironijos gaidomis, fantastišką aktorių vaidybą ir meistriškus dialogus – visa tai, už ką maestro ne vieną dešimtmetį lieka mylimiausių ir labiausiai liaupsinamų režisierių sąrašuose.

„Rifkino festivalis“ Lietuvos kinuose pradedamas rodyti rugpjūčio 27-ąją.

Skaitykite daugiau