„Willie Valo“ pristato dainą ir vaizdo klipą: „Dabar tinkamiausias laikas neleisti žmonėms liūdėti“

Valius Klimavičius
Valius Klimavičius
Šaltinis: Žmonės
2020-03-17 15:10
AA

Tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse neįprasta padėtis – pasaulis tarytum sustojo, o gamta nusprendė pailsėti. Tačiau žmonės, nors ir išvargę ar išsigandę, vis dar randa savyje pozityvumo ir karantiną dėl koronaviruso išgyvena su dainomis, kurias traukia iš savo balkonų. Greičiausiai tai galima laikyti atsitiktinumu, tačiau naujausią savo kūrinį „Last love train“ pristatančios grupės „Willie Valo“ atlikėjas Valius Klimavičius atvirauja, kad naujoji daina – apie pavargusį žmogų.

Galbūt dabar stojo laikas, kai galime labiau įsiklausyti į save, o geriausiai jausmus be abejo sužadina muzika. Kaip teigia dainininkas V. Klimavičius, svarbiausia – kokybė, kuri prikaustytų klausytoją ir leistų jam pajusti, ką norėjo pasakyti dainos autorius. Todėl prie kūrinio „Last love train“ įgyvendinimo prisidėjo ne vienas žmogus. „Daina – apie pavargusį žmogų, kuris laukia paskutinio meilės traukinio. Gal kiek ir melodramiškai skamba, bet taip susidėjo viskas, – šypsosi atlikėjas. – Pats kūrybos procesas nebuvo vientisas. Kai kurios dainos eilutės yra iš senesnių mano užrašų, kai kurios – visiškai šviežios. Dėliojau viską kaip puzlę ir galiausiai sujungiau į vieną paveikslą. Nuo pat pradžių norėjau tam tikros dainos emocijos. Man patinka kai prie mano vizijos prisideda ir kiti žmonės. Tada atsiranda vis kitokių potėpių ir mano pradinė mintis evoliucionuoja į bendrą kūrinį. Taip nutiko ir su šia daina.“

Kad žodžiai - tik dalis viso išbaigto kūrinio, pasakytų ir muzika visai nesidomintis žmogus. Kad kūrinys įgautų gyvybę, kaip teigia grupės „Willie Valo“ lyderis, reikėjo kreiptis į savo srities profesionalą – „Raw & Modern Recording Studio“ prodiuserį Dominyką Zaliecką.

„Muzika dainai gimė spontaniškai įrašų studijoje, kai Valius paprašė parodyti kaip atrodo mano kūrybinis procesas, nuo ko pradedu rašyti kūrinį. Kadangi jau buvome aptarę kūrinio stilistiką, tąkart nusprendžiau pradėti nuo ritminės partijos ir sekvenceryje pradėjau dėlioti ritmą, perkusiją, kol gavau patinkantį „grūvą“, – muzikos kūrimo procesus atskleidžia D. Zalieckas. – Skambant ritmui sintezatoriumi įgrojau boso liniją, vėliau sekė ir melodinės dalies improvizacija. Kai Valius išgirdo jam patinkantį motyvą, nusprendėmė jį ir panaudoti. Valius tiksliai žinojo, kad kūrinyje nori girdėti labiau dominuojančius gitaros garsus, tad pasiūliau prie kūrinio prisidėti savo bičiuliui, muzikos prodiuseriui ir gitaristui Alvidui Kavaliauskui, kuris kūrinį papuošė solidžiu elektrinės gitaros skambesiu bei prisidėjo ir prie kūrinio garso inžinerijos procesų. Galutines kūrinio skambesio korekcijas ir masteringą atliko Denis Teluchin-Emery.“

Kaip teigia grupės „Willie Valo“ vokalistas V. Klimavičius, pilnai įgyvendinti dainos projektą yra reikalingas ir aiškus, pritraukiantis, tinkamai žinutę perteikiantis vaizdo klipas. Šios kūrybinės dalies įgyvendintoju tapo kinematografas Donatas Grigalauskis. „Vaizdo klipo kontrolę visiškai atidaviau į jo rankas. Man norėjosi pamatyti, kaip mano ir bendražygių sukurta muzikinė emocija transformuosis vizualiai, – apie vaizdo klipo kūrėjo pasirinkimą bei jo vizualizacijas atvirauja V. Klimavičius. – Noriu ypatingai padėkoti už didelę kantrybę ir ištvermę ir drąsą aktorei Vitalijai Stankevičiūtei, nepabūgusiai dūžtančių veidrodžių bei skraidančių šukių.“

„Didžiuojuosi galutiniu rezultatu ir esu patenkintas, galėdamas šį vaizdo klipą įsidėti prie kitų savo darbų“, – apie darbo iššūkius kūrybos procese atviravo kinematografas Donatas Grigalauskis.

Simboliška, kad pusės metų kūrybinis darbas dienos šviesą išvys būtent tada, kai pasauliui labiausiai reikia muzikos, tarsi gyvybės pliūpsnio. „Apibendrinant, galiu pasakyti, kad tai buvo bendras mūsų visų kūrėjų darbas ir pati smagiausia dalis buvo pats procesas, – atvirauja V. Klimavičius. – Dabar ko gero tinkamiausias laikas neleisti žmonėms liūdėti ir duoti jiems muzikos ritmų, kurie suteiktų viltį ir meilę.“