Whoopi Goldberg prisikalbėjo: dėl komentarų apie holokaustą nušalinta nuo pareigų

Whoopi Goldberg / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorė Whoopi Goldberg (66) antradienį laikinai nušalinta nuo televizijos ABC laidos „The View“ po išsakytų prieštaringai vertinamų komentarų apie Holokaustą.

Aktorė Whoopi Goldberg pirmadienį pokalbių laidoje „The View“ pasakė, kad „holokaustas nebuvo susijęs rase“. Portalui people.com „ABC News“ prezidentas Kimas Godwinas pareiškė, kad dėl šio komentaro Whoopi Goldberg laikinai nušalinama nuo darbo ir apie tai paskelbė televizijos „Twitter“ paskyroje.

„Nors Whoopi atsiprašė, aš paprašiau jos skirti laiko ir apmąstyti bei pasidomėti apie savo komentarų poveikį. Visa „ABC News“ organizacija yra solidari su žydais kolegomis, draugais, šeimomis ir bendruomenėmis.“

CNN vyresnysis žiniasklaidos reporteris Oliveris Darcy „Twitter“ paviešino tariamą elektroninį laišką, išsiųstą ABC darbuotojams, kuriame buvo plačiau aptarti W.Goldberg komentarai. Jame rašoma, kad „žodžiai yra svarbūs ir mes turime žinoti, kokį poveikį jie daro“.

Toks televizijos vadovybės sprendimas priimtas netrukus po to, kai W.Goldberg antradienio eteryje atsiprašė už pirmadienį išsakytus netaktiškus komentarus.

„Jaučiu atsakomybę už žodžius, kuriuos pasakiau neapgalvotai. Jie nuliūdino tiek daug žmonių, nors to daryti niekada neketinau. Dabar suprantu, kodėl ir esu labai, labai dėkinga už informaciją, kurią gavau, nes ji buvo tikrai naudinga ir padėjo man suprasti skirtingus dalykus.

Kalbėdama apie tai, kad Tenesio mokyklų taryba vienbalsiai nubalsavo už grafinio romano apie Holokaustą pašalinimą, pasakiau, kad holokaustas buvo vykdytas ne dėl rasės, o dėl žmonių nužmogėjimo. Iš tikrųjų jis susijęs su rase, nes Hitleris ir naciai žydus laikė žemesne rase“, – sakė Whoopi Goldberg.

Whoopi Goldberg / „Scanpix“ nuotr.

Prieš atsiprašydama dėl savo sukeltos žalos, pirmadienį W.Goldberg paskelbė pareiškimą, kuriame rašė: „Esu pataisyta“.

Aktorės atstovas spaudai dar neatsakė į užsienio portalų prašymus pakomentuoti jos dviejų savaičių nušalinimą nuo darbo.

W.Goldberg komentarai pasirodė praėjus kelioms dienoms po Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos, kurią visas pasaulis mini sausio 27-ąją. Taip pagerbiama diena, kai 1945 m. Raudonoji armija išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklos kalinius, taip pat šeši milijonai žydų ir milijonai kitų mažumų, kurios buvo nužudytos nacistinės Vokietijos laikais.

Whoopi Goldberg švenčia 58-ąjį gimtadienį / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau