„What‘s Next in Music?“ atidaryme – trys populiariausios Lietuvos alternatyviosios scenos grupės

„Deeper Upper“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-13 15:12
Rugsėjo 6-8 dienomis vyksiančio tarptautinio muzikos mainų festivalio-konferencijos „What‘s Next in Music?“ organizatoriai šiemet planuoja įspūdingą atidarymo šventę. Pirmąją festivalio dieną į klube „Tamsta“ vyksiančio renginio sceną stos „Junior A“, „Solo Ansamblis“ ir „Deeper Upper“.

Visos trys grupės yra puikiai pažįstamos tiems, kurie domisi Lietuvos alternatyviosios muzikos scena. „Solo Ansamblio“ koncertų metu erdves užpildo dūmai, tamsa ir sad dance ritmai, „Deeper Upper“ jau 8 metus melomanus šokdina pagal synthpop ir elektrinių gitarų garsus, o tik 2017 m. pradžioje pasirodęs „Junior A“ savo unikaliu balsu ir elektronikos variacijomis pelnė ne tik klausytojų, bet ir galingiausių užsienio leidybinių kompanijų, tokių kaip „Sony Entertainment“ bei „Columbia“, simpatijas.

Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.

Be abejo, tai – tik nedidelė dalis muzikinių istorijų, kurias išgirs festivalio svečiai. Nuo rugsėjo 6 iki 8 dienos klube „Tamsta“ ir „Loftas Fest“ įsikūrusiose „What‘s Next in Music?“ scenose pasirodys beveik 30 perspektyviausių grupių ir atlikėjų iš Lietuvos ir Europos.

Penktadienį, antrąjį festivalio vakarą klube „Tamsta“ skambės post-punk garsai iš Baltarusijos – „Super Besse“, džiazu perpinta elektronika iš Lietuvos „Avis Rara“ bei „Cosmic Apple“ – pop, indie ir etno istorijos.

„Loftas Fest“ teritorijoje įsikurs net dvi „What‘s Next in Music?“ scenos. Pirmąjį vakarą, rugsėjo 7 d. jose pasirodys sparčiai populiarėjantis kolektyvas „PAI X“, svaiginantys „Flash Voyage“, rokeriai „Wolfsome“, „Timid Kooky“, baltarusai „Weed&Dolphins“ ir kiti. Paskutinę festivalio dieną, šeštadienį, „What‘s Next in Music?“ scenose gros „Without Letters“, „Ingaja“, austrai „Hearts Hearts“, estas „Meisterjaan“, iš Prancūzijos atvykę „Lysistrata“ ir daugelis kitų. Organizatoriai atskleidžia, jog abu vakarus „Loftas Fest“ scenose užbaigs slapti svečiai, kurie nudžiugins daugelį alternatyviosios muzikos mylėtojų.

Festivalio rengėjai šiemet tęs bendradarbiavimą su Europos talentų mainų programa ETEP, suteikiančia galimybę grupėms būti pakviestoms pasirodyti užsienio šalių festivaliuose. Dalis iš užsienio atvykstančių grupių („Super Besse“, „Meisterjann“, „Hearts Hearts“) „What‘s Next in Music?“ scenose pasirodys būtent šios mainų programos dėka.

Į festivalio atidarymo šventę klube „Tamsta“ bus parduota tik 150 bilietų – likusią dalį svečių sudarys specialiai pakviesti muzikos verslo profesionalai iš užsienio, dalyvausiantys dienos metu vyksiančioje konferencijoje. Bilietai į „What‘s Next in Music?“ atidarymą parduodami nuo šiandien, rugpjūčio 13 d. Juos įsigyti galite čia: https://bit.ly/2w8AFKy

Projektą̨ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Jis įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ir Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje.

Visa festivalio programa: www.wnim.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai