Vytenis Aleksandraitis – 66-erių entuziastas, dviračiu numynęs iki Londono olimpinių žaidynių

Vytenis Aleksandraitis / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2012-08-17 13:10
Nėra nieko neįmanomo ir tai puikiausiai įrodė 66 metų šią liepą sulaukęs sporto entuziastas, orientacinio sporto treneris Vytenis Aleksandraitis. Vyras šią vasarą dviračiu numynė daugiau nei 2 tūkstančius kilometrų tam, kad galėtų stebėti Londone vykusias olimpines žaidynes.
Asmeninio archyvo nuotr./Vytenis Aleksandraitis Londone
Vytenis Aleksandraitis Londone

Vytenio Aleksandraičio dosjė:
Gimė: 1946 m. liepos 12 d.
Mokslai: Lietuvos kūno kultūros akademija.
Veikla: orientacinio sporto treneris, sporto entuziastas.
Pomėgiai: kelionės dviračiu

Tenka pripažinti, kad ne daugelis vyresnio amžiaus žmonių tebetrykšta energija. O dar mažiau jų leidžiasi į ištvermės reikalaujančią kelionę dviračiu. O Vyteniui, pasiryžusiam Londono olimpines žaidynes stebėti ne per televizorių, bet gyvai, ilgos distancijos kelionė dviračiu – ne pirmoji.

„Mes su Vyteniu 2010-aisiais metais leidomės į „Griunvaldo žygį“, skirtą 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms pažymėti. Dalyvavo apie 50 žmonių. Kai įveikėme numatytą maršrutą, Vytenis vienas patraukė į kelionę dviračiu aplink Baltijos jūrą“, – pasakojo buvęs Kazlų Rūdos sporto centro direktorius ir V.Aleksandraičio pažįstamas Giedrius Bielskus (35).

Vyras patikino, kad iš Kazlų Rūdos į Londono nuvažiuoti dviračiu Vytenis sumanė dar pirmojoje savo kelionėje. Niekas nedvejojo, kad energingas vyriškis savo norą įgyvendins.

„Nepaisant jo amžiaus, Vytenis labai energingas. Vasarą jis važinėja dviračiu, moko vaikus orientacinio sporto, o žiemą slidinėja. Sportas – jo pašaukimas, gyvenimo būdas ir variklis“, – gerų žodžių Vyteniui negailėjo G.Bielskus.

Asmeninio archyvo nuotr./Vytenis Aleksandraitis irklavimo slalome
Vytenis Aleksandraitis irklavimo slalome

O štai sporto aistruoliu pakrikštytas Vytenis savo olimpinės kelionės įspūdžius fiksavo ir publikavo socialiniame tinkle „Facebook“ bei kazlusportas.lt internetiniame puslapyje. Nuo pat jo išvykimo dienos iš Kazlų Rūdos birželio 26-ąją iki Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos liepos 27-ąją.

„Londone gęsta šventoji Olimpinė ugnis. Tad rodau pirštu į pagrindinius Londono akcentus. Šventė baigėsi. Rytoj prasideda darbo diena. Ji ir man prasidės. Vėl kelsiuosi per Lamanšą ir minsiu dviračio pedalus link Lietuvos jau ne tiesiai, bet aplinkui. Kur – kitą kartą patikslinsiu“, – po viena iš daugelio nuotraukų rugpjūčio 12-ąją rašė Vytenis.

Asmeninio archyvo nuotr./Vytenis Aleksandraitis su Lietuvos atributika
Asmeninio archyvo nuotr./Vytenis Aleksandraitis su Lietuvos atributika

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai