Vytauto Landsbergio portretą iš mėtų arbatos sukūrusi Jolita Vaitkutė: „Jaučiu svetimą gėdą“

Vytautas Landsbergis ir Jolita Vaitkutė / Mindaugo Dulinsko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-25 16:38
Iš maisto produktų žinomų žmonių portretus kurianti 19-metė menininkė Jolita Vaitkutė iš naujo prisiminė prieš kelis mėnesius profesoriui Vytautui Landsbergiui dedikuotą paveikslą. Merginą papiktino antradienį Seimo atmestas siūlymas profesoriui skirti Laisvės premiją.

„Metų pradžioje išbarsčiau profesorių iš mėtų arbatos. Čia didelis atsitiktinumas, kad tokios nesąmonės mane suveda su dideliais žmonėmis kaip V.Landsbergis. Buvo labai maloni pažintis su intelektualiu, šviesiu, puikų humoro jausmą turinčiu žmogumi.

Kalbant apie laisvę, visiškai akivaizdžiai, tai žmogus, kuris daugiausiai prie to prisidėjo. Esu dėkinga jam, kad nesame represijų varžoma šalis, o nepriklausomybė nutiko dar prieš man gimstant. Jaučiu svetimą gėdą, kad ne visi durniai jaučia šiam asmeniui dėkingumą ir pagarbą.

Tikiuosi, kad ši tema dar bus persvarstyta ir netikėliai susigūš dėl savo vatnikiškų ambicijų demonstravimo“, – pasidalinusi paveikslo nuotrauka socialiniame tinkle rašė J.Vaitkutė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seimui Laisvės premiją atsisakius skirti V.Landsbergiui, traukiasi didžioji dalis komisijos narių

Jolitos Vaitkutės piešinys
Jolitos Vaitkutės piešinys

V.Landsbergio portretą menininkė pristatė vasario mėnesį. Tuomet jį pati įteikė profesoriui.

Tuomet dalyvaudamas laidoje „Kitokiuose pasikalbėjimuose“ V.Landsbergis ir renginio vedėjas, komikas Justinas Jankevičius kalbėjosi ne tik rimtai.

Profesorius parodė, kad moka taikliai pajuokauti, o kai pašmaikštavo apie vedėjo šukuoseną, J.Jankevičiui beliko leisti publikai kvatoti – jokios gynybos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vytautas Landsbergis nuginklavo Justiną Jankevičių juokeliu apie peruką: žiūrėkite įrašą

Jolitos Vaitkutės piešinys
Jolitos Vaitkutės piešinys
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai