Vytautas Landsbergis savo knygos pristatyme Vilniaus knygų mugėje nepasirodė: profesorius vis dar serga

Pristatymo akimirka / Mariaus Linausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-23 18:28
Vasario 23 dieną Vilniaus knygų mugėje profesorius Vytautas Landsbergis turėjo pristatyti savo knygą „Iš signatarų balkono ir kitur: Vasario 16-oji 1989–2017“. Dėl jį kamuojančios ligos profesorius knygų mugėje nepasirodė. „Turėjome vilties, kad knygos autorius galės dalyvauti, deja, dėl ligos jis negali dalyvauti, tačiau jums siunčia įrašytą kalbą“, – tokiais žodžiais buvo pasitikti susirinkusieji LRT forume, Vilniaus knygų mugėje.

Daugybė tautiečių apie įvykius, aprašytus knygoje, nežino. Norint ištaisyti istorijos spragas, knygos „Iš signatarų balkono ir kitur: Vasario 16-oji 1989–2017" autorius siūlo perversti kūrinio puslapius, įsijausti į tų laikų dvasią ir pabandyti suvokti to meto įvykius.

Penktadienį visų susirinkusiųjų su juo susitikti profesorius atsiprašė. Dėl ilgą laiką jį kamuojančios ligos V. Landsbergis negalėjo atvykti. Kaip ir per Vasario 16-ios minėjimą V. Landsbegis savo kalbą įrašė.

Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.

„Ačiū jums, mieli žmonės, kad atėjot į šį susitikimą. Labai norėjau, kad kokia nors forma tai įvyktų. Tai dokumentika, tekstai, kurie buvo sakomi prie signatarų namų arba iš jų balkono jau 28 metai“, – vaizdo įraše apie savo knygą kalbėjo V. Landsbergis.

Knygos pradžioje ir pabaigoje V. Landsbergis pridėjo komentarus ir savo užrašus. „Apie ką buvo kalbama to meto posėdžiuose?" Jis pats juose dalyvavo, todėl skaitytojui galėjo pasakyti, ką tuo metu išgyveno, aip 1989 m. buvo rengiamasi paminėti Vasario 16-ąją.

Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.
Mariaus Linausko nuotr.

„Iš signatarų balkono ir kitur: Vasario 16-oji 1989–2017“ leidinyje skaitytojai ras Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo Tarybos narių kreipimąsi į tuometinį Lietuvos komunistų partijos Centro komiteto pirmąjį sekretorių Algirdą Brazauską su reikalavimu grąžinti Vasario 16-ąją, Lietuvos Sąjūdžio Seimo nario priesaikos tekstą,

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka profesoriaus knygą išleido Lietuvos atkūrimo šimtmečio išvakarėse. Simbolinę datą pasirodė svarbu išleisti palikimą., į kurį sudėti signatarų tekstai. Jie yra beveik nekomentuojami. Anot profesoriaus V. Landsbergio, norint tai padaryti, reikėtų atskiros knygos.

Zmones.lt primena, kad profesorius jau kurį laiką gydosi nuo gripo sukeltų komplikacijų. Teigiama, kad jo būklė gerėja ir girdimos vien optimistiškos prognozės, tačiau nei Vasario 16 dienos renginiuose, nei praėjus savaitei po jų – V. Landsbergis vis dar negali susitikti su gerbėjais ir dalyvauti viešose diskusijose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai