Vytautas Landsbergis: „Paprasti Lietuvos žmonės šimtmetį įamžina geriau nei merai“

Paminklo „Laisvės varpas“ atidengimas ir ąžuoliukų sodinimas
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti ir žuvusiems už Jos laisvę pagerbti paminklo „Laisvės varpas“ pašventinimo renginyje kalbėjęs profesorius Vytautas Landsbergis kritikos nepagailėjo Vilniaus miesto vadovams. Jis pažymėjo, kad paprastų žmonių istorinės atminties iniciatyvos, kaip kad įamžinti Lietuvos valstybingumo šimtmetį, lenkia miestų merų sumanymus.

Elektrėnų savivaldybėje, Semeliškių seniūnijoje, Prūsiškių kaime šeštadienį susirinko visa vietinė bendruomenė ir daug garbingų svečių. Šioje gražioje vietovėje netoli Vilniaus jauni verslininkai Aušrys ir Ieva Žukauskai sukvietė visus į paminklo atidarymą, skirtą įamžinti Lietuvos valstybingumo šimtmetį, tautos laisvę ir nepriklausomybę bei padėkoti tiems, kas už ją kovojo.


Paminklo „Laisvės varpas“ atidengimas ir ąžuoliukų sodinimas / Organizatorių nuotr.

Aštuonių metrų aukščio įspūdingo vientiso betoninio monolitinio paminklo „Laisvės varpas“ užbaigimo pažymėti, pašventinti ir apsodinti ąžuoliukų giraite atvyko tokios istorinės asmenybės kaip Vytautas Landsbergis, jo žmona Gražina Landsbergienė, Stanislavas Šuškevičius, Adolfo Ramanausko – Vanago brolis Albinas Ramanauskas, partizanas Juozas Jakavonis – Tigras, vyskupas Juozas Matulaitis, signataras Česlovas Okinčisas, režisierius Rimas Tuminas, Elektrėnų miesto meras Kęstutis Vaitukaitis, Jolanta Donskienė ir kiti garsūs žmonės.

Paminklo „Laisvės varpas“ atidengimas ir ąžuoliukų sodinimas / Organizatorių nuotr.

Pasak memorialo iniciatoriaus, verslininko Aušrio Žukausko, „Laisvės varpas“ pirmiausiai yra svarbi žinutė ateities kartoms. „Šis paminklas skirtas mūsų vaikams ir ateities jaunimui, kuriuos skatiname didžiuotis savo tėvyne, semtis įkvėpimo prasmingiems darbams, nepamiršti savos istorijos ir kurti Lietuvą tokią, kokią norime ją matyti ateityje“, - teigė idėjos autorius.

Iškilmingiausia ir jautriausia šventės programos dalis - ąžuoliukas partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago garbei. Jį kartu sodino Vanago brolis Albinas Ramanauskas ir kovų bendražygis partizanas Juozas Jakavonis – Tigras bei prof. Vytautas Landsbergis. Prie jų prisijungė ir jaunoji karta - Beižionių vaikų namų auklėtiniai, taip simboliškai perimdami darbus Lietuvai iš vyresnės kartos atstovų.

Paminklo „Laisvės varpas“ atidengimas ir ąžuoliukų sodinimas / Organizatorių nuotr.

Paminklo „Laisvės varpas“ pašventinimo apeigas atliko Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis. Pasak šventėje dalyvavusio pirmojo nepriklausomos Baltarusijos vadovo ir TSRS išformavimo sutarties signataro prof. Stanislavo Šuškevičiaus, tai vienas gražiausių pavyzdžių, kaip lietuviai moka ne tik švęsti atkurtos valstybės šimto metų sukaktį, bet ir prasmingai ją įamžinti.

„Mes, baltarusiai, taip pat galėtume minėti savo nepriklausomybę, tačiau nesugebėjome sutelkti vyriškumo, politinio profesionalumo, kurį turėjo, turi ir turės jūsų inteligentija. Mokomės iš jūsų. Kada nors ir mūsų tauta pradės eiti laisvės keliu ir pasieks tai, ką iškovojo Lietuva“, - pažymėjo Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės idėją visada palaikęs politikas.

Skaitykite daugiau