Vytaras Radzevičius užsimojo užsieniečiams atskleisti Lietuvos grožį

Vytaras Radzevičius / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-07-16 15:22
Jau rugpjūtį kelių serijų filme „Kitą kartą Pietų Amerikoje“ įspūdžius iš savo ekstremalios kelionės po spalvingąjį žemyną pasakos laidų vedėjas Martynas Starkus ir žurnalistas, sporto komentatorius Vytaras Radzevičius. 9 000 kilometrų senutėliu automobiliu per kvapą gniaužiančias šalis – Boliviją, Ekvadorą, Peru ir Kolumbiją – įveikę kolegos nesnaudžia ir sugrįžę Lietuvon: Martynas rašo jau trečiąją savo knygą, o Vytaras užsimojo paragauti ekskursijų organizatoriaus duonos.

„Mėgstu keliauti ne tik po tolimas šalis, bet ir po Lietuvą. Susidarė toks įspūdis, kad čia atvykę užsieniečiai nelabai įsivaizduoja, ką dar galima atrasti, be įprastų turistinių objektų didžiuosiuose miestuose. Upėse ir miškuose tikrai nesutinku keliautojų iš svetur, o juk čia ir atsiveria ta nežinoma Lietuvos pusė, kuri palieka be žado“, – pasakoja V.Radzevičius, jau greitai organizuosiantis pirmąsias ekskursijas užsieniečiams.

„Neseniai padėjau draugui per Europoje švenčiamą vyrų dieną priimti vyrišką vokiečių kompaniją Lietuvoje. Nepaisant blogo oro, plaukimas baidarėmis jiems paliko didelį įspūdį. Tada prisiminiau, kaip mes su Martynu keliaudami tolimose šalyse susiduriam su vadinamaisiais privačiais gidais, kurie gali dirbti net ir su vienu žmogumi. Jie suranda tinkamiausią variantą – aktyvią iškylą ar žygį – dienai, dviem ar ilgiau. Lietuvoje šioje sferoje, sakyčiau, plyti balta dėmė. Paslaugų yra daug ir įvairių, bet tarp jų ir atvykėlio – didžiulė praraja. Nėra pakankamai informacijos ir lanksčios prieigos prie unikalių paslaugų keliautojams, o ne turistams“, – mano Vytaras.  

Pasak jo, svarbiausias gido su keliautojais komunikavimo įrankis – internetas: „Pats tikiu, kad tereikia paleisti ristis sniego kamuolį, o toliau informacija plis savaime. Tiriu galimybes, kaip plačiai atverti mūsų šalį žygeiviams, keliautojams, ne vien turistams, kaupiu informaciją apie Lietuvoje siūlomas įdomias aktyvias pramogas, galimybes patirti įvairiausių nuotykių.“

Keliautojas sako, kad Lietuvoje kasmet atranda neįtikėtinų dalykų: „Džiaugiuosi, kad gyvenu tokioje unikalioje šalyje. Kai pasibastai po pasaulį, supranti, kokiame nuostabiame jo kampelyje gyvename. Jei ne istoriniai kataklizmai, sakyčiau – rojus. Turime reto grožio kraštovaizdį, retai gyvenamą, ir dar laukinę gamtą, gerą ir savitą, turim svetimšaliams egzotišką valgį, švarų orą, puikius kelius, tobulą infrastruktūrą įvairiausiems žygiams. Retoje šalyje, pavažiavęs 20 minučių nuo sostinės, atsidursi vienas miške.“

Martyno ir Vytaro pernykštės kelionės laidas „Kartą Pietų Amerikoje“ galima žiūrėti televizijoje internete „TV3 Play”, o projekto „Kitą kartą Pietų Amerikoje“ startas – rugpjūčio 27-ąją!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai