Vytaras Radzevičius mini jubiliejų: nusimato vyriška šventė

Vytaras Radzevičius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-10 10:20
Vytaro Radzevičiaus (50) gyvenimas – spalvotas kaip ir jo žodžiai, dažniausiai pasakojantys apie maistą, keliones ir muziką. Žurnalistas turi tiek veiklų, kad greičiausiai neužtektų visų rankos pirštų joms suskaičiuoti. Balandžio 10 dieną Vytarui sukanka 50 metų.

„Viso gyvenimo palydovas – maisto gamyba. Kaip ir paauglystėje, kai pradėjau jaunesniam broliui kepti blynus, taip ir dabar suvokiu, kad gaminti man yra pomėgis. Ar virtuvėje, ar prie laužo, ar kur nors ekstremaliau – visur man patinka tai daryti. Tarsi meditacija, nes negali maisto gaminti su blogomis mintimis.“ – duodamas interviu žurnalui „Žmonės“ yra pasakojęs Vytaras Radzevičius.

Šiais metais Vytaras Radzevičius išleido knygą, paženklintą ne tik aistros patiekalams, bet ir prabėgusių gyvenimo metų. „Pasaulio puodai. Dar 50“ – skirta mėgstantiems keliauti po įvairiausias pasaulio virtuves.

Jono Banio nuotr.
Jono Banio nuotr.

Į šią knygą tilpo krūva receptų, kuriuos žurnalistas parsivežė iš pastarųjų trejų metų kelionių po Centrinę Ameriką, Indoneziją, kuriuos atrado viešėdamas Japonijoje ir Karibų jūros salose, taip pat – senojoje mielojoje Europoje. Bus ir vienas lietuviškas receptas iš nevalgomais grybais vadinamų bobausių – jais gamindamas pakeitė nuodingiausią pasaulio žuvį – fugu.

„Jei keliaujant mane sudomina koks nors patiekalas, bandau išsiaiškinti, kaip gaminamas, jei būna progų – stengiuosi jį paruošti su vietiniais. Visada smagu, kai paprasti žmonės negaili informacijos, pamoko, kartu gamina ir net išduoda paslapčių“, – yra pasakojęs gaminti mėgstantis žurnalistas.

Prieš daugiau nei du metus Vytaras Radzevičius su žmona Laisve Radzevičiene tapo seneliais. Jų dukra Augustė pagimdė sūnų Skajų Juozapą.

Jono Banio nuotr.
Jono Banio nuotr.

Tapus seneliu Vytaro gyvenime taip pat daug kas pasikeitė.

„Senelio pareigos yra labai smagios ir geros, nes turi būti linksmas, minkštas ir pozityvus. Labiausiai man patinka tai, kai tu pabūni su anūku, pažaidi su juo ir po to grąžini jį tėvams, nebereikia juo toliau rūpintis“, – šypsodamasis pasakoja V. Radzevičius.

Keliauti mėgstantis vyras jau greitai planuoja leistis į kelionę su šeimos pagranduku.

„Anūkėlis keliaus kartu, nes mes dabar jau sunkiai įsivaizduojam savo gyvenimą be jo“, – prisipažįsta L. Radzevičienė.

Šiais metais Vytaras savo gimimo dieną minės labai vyriškai – su kolegomis ir draugais jis susitiks futbolo aikštelėje. Draugiškas mačas V. Radzevičiaus laukia jau šį šeštadienį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai