Vyras knarkia – ką daryti?

Ek, tas knarkimas... / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Ek, tas knarkimas... / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-06-19 21:00
AA

Jūsų vyras – protingas ir nuostabus žmogus, kurį mylite ir gerbiate, išskyrus tada, kai einate miegoti. Kodėl? Todėl, kad jis siaubingai knarkia, atrodo, net ir sienos drebėti pradės. Abu neišsimiegate: jūs – dėl to, kad jis kriokia, o jis – dėl to, kad baksnojate jį, kad persiverstų ant kito šono, o tada abu atsikeliate pavargę ir nepailsėję.

Nacionalinė miego asociacija atliko apklausą, susijusią su knarkimu ir mieguistumo pojūčiu dienos metu, rašoma womenshealthmag.com

Paaiškėjo, jog net 50 proc. žmonių, kurie turėjo miego apnėjos sutrikimą (miego sutrikimas, kai miegant protarpiais nutrūksta ir vėl atsinaujina kvėpavimas) ar turėjo knarkiančius partnerius, buvo nepatenkinti santykiais apskritai. Taip pat 28 proc. žmonių teigė, jog jų intymūs santykiai pablogėjo būtent dėl to, kad prastai miegodavo.

Taip pat skaitykite: Smagūs ir veiksmingi patarimai, kurie padės pamiršti knarkimo kančias

Kaip poroms pailsėti miegamajame, jei vienas iš jų nuolat skleidžia nemalonius garsus?

Kai kurie žmonės sako, jog miegojimas atskirai pagerino santykius. Pagal 2014 metų apklausą, kurią vykdė statistinių tyrimų tinklalapis „FiveThirtyEight“, 13,9 proc. porų, gyvenančių kartu, miega atskirai, o kito žmogaus knarkimas yra pusės šių žmonių problema.

O jei jūsų vyras miega ant sofos, bet ji nėra patogi, todėl jis prastai miega, o jūs jaučiatės kalta dėl to, kad išvarėte jį miegoti kitur? O jei miegojimas atskirose patalpose nėra tinkamas sprendimas?

Shelby Harris, psichologijos mokslų daktaras ir miego sutrikimų centro direktorius iš Montefiore medicinos centro, dirba su pacientais, kurie skundžiasi partnerių knarkimu ir pateikia kelis būdus kaip išpręsti šią problemą.

Pakeiskite jo miego pozą

Jei jūsų partneris miego metu nedūsta ir nekvėpuoja su pertrūkimais, galbūt knarkia tik dėl to, kad miega ant nugaros. Jei jūsų partneris miega su pižaminėmis kelnėmis ir ant užpakalio yra kišenė, įdėkite ten teniso kamuoliuką, tai gali padėti jam miegoti ant šono.

Gal tai skamba kvailai, tačiau tai gali būti veiksmingiau nei nuolatinis baksnojimas, skatinantis pakeisti miego pozą. Na, o jei vyras miega nuogas, teks lipnia juosta prilipinti ant nugaros žirnių. Laaaabai juokinga!

Pakeiskite kelis įpročius

Sh. Harris teigia, jog antsvorio mažinimas, liovimasis vartoti alkoholį ar raminamuosius vaistus prieš miegą – dar keli būdai sumažinti partnerio knarkimą. Keli papildomi kilogramai ar atsipalaidavę burnos ir gerklės raumenys gali sutrikdyti oro patekimą į kvėpavimo takus, todėl jūsų partneris ir drebina sienas melodingu knarkimu.

Taip pat skaitykite: Eksperimentas: kaip miego trūkumas veikia jūsų išvaizdą ir savijautą

Kreipkitės į gydytoją

Jei niekas nepadeda, galbūt laikas imtis rimtesnių priemonių. Įrašykite knarkimą į telefoną ir parodykite jam, jei antroji pusė nenori tikėti, kokia opi yra problema. Jei niekas nepadeda, galbūt vyras turi rimtų sveikatos problemų, todėl reiktų kreiptis į miego sutrikimų centrą ir išspręsti problemą.

Jei gydymas bus sėkmingas, gali būti keista miegoti šalia neknarkiančio žmogaus, tačiau tai bus jums abiem į naudą. Abu išsimiegosite, ryte jausitės pailsėję ir būsite labiau patenkinti vienas kitu.