Vyras, jūs ir jūsų kompleksai. Ar viską padarėte dėl savo laimės?

Susimąsčiusi moteris / Fotolia nuotr.
Susimąsčiusi moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-06-14 15:00
AA

Moterys dažniausiai atkreipia dėmesį į tai, ką apie jas kalba vyrai. Dar daugiau dėmesio jos skiria tam, ką apie jas sako mylimas žmogus. Vyrai, vadinami stipriąja lytimi, greičiausiai sutiks, kad jų komentarai yra lakoniški, tačiau išsakyti vyriška leksika gali sukelti moteriai nepasitikėjimą savimi ar net sumenkinti savivertę.

Net jei to mylimasis ir nenorėjo, išsakytos mintys gali užgauti ilgam ir priversti tą pačią situaciją išgyventi ne vieną kartą, o žodžius skambėti galvoje ne vieną dieną.

Kokius kompleksus moterims vyrai įbruka dažniausiai?

Turbūt sutiksite, kad kiekvieno komplekso priežastis yra ta, jog susiduriame akis į akį su savo netobulumu. Ir net jeigu visą laiką manėme, kad kritika, kad ir kokia ji bebūtų, kelias tapti geresnei, stimuliacija siekti daugiau, tai iš vyro paleisti žodžiai gali nemenkai įskaudinti.

Nuo mūsų vyrų dažniausiai priklauso, kokiose srityse jausimės kompleksuotos. Dažniausiai tai buities ir šeimos akcentai, tarkime, moteris gali manyti, kad ji bloga žmona, mama, prasta šeimininkė, jos figūra ne ideali, kad negali pasiekti jokių karjeros aukštumų, nes neturi tam reikiamų savybių, yra per silpna ir pan.

Komplekso įsivarymo mechanizmas paprastas: moteris išgirsta ir, perleidusi per ausis, pasidaro tam tikras išvadas – kaip jai tai pasirodė. Jeigu jaučia kokią silpną savo vietą, tai pati sau ir smogs.

Tarkim, žino, kad sunku jai buvo auginti vaiką, kai vyras vis prapuldavo darbe iki išnaktų, tad vyro pastabą: „Tu išlepinai vaiką“, supras, kad ji bloga mama. Moteris bus nusiminusi, nes žinos – už vaiko auklėjimą didesnis krūvis teko jai, tad jeigu vyras taip sako, vadinasi, tikrai ji kalta dėl vaiko elgesio. Ji – bloga motina...

Tačiau kompleksai nėra tokie jau bauginantys, kadangi dažniausiai atspindi mūsų veržimąsi link idealo, todėl juos galite priimti kaip paskatinimą savo gyvenime esmines bėdas keisti į jų sprendimą.

Kartais būna netgi taip, kad moterys, susipažinusios su vyru, jį laiko tobulu, nors iki idealus jam dar trūksta net labai daug, ir mano, kad nėra vertos tokios laimės. Gali būti, kad vyras niekaip nesusijęs su tokia moters savijauta, tą ji įsikalba pati, tačiau esmės tai nekeičia – su nepasitikėjimu savimi reikia kovoti.

Vyrų savivertė neginčijamai aukštesnė, o moterys vis mėgina rasti, kaip dar gali prie savęs prisikabinti. Pakankamai savęs nevertindama, ji tarsi atidaro Pandoros skrynią – leidžia kibti įvairiems kompleksams, kuriuos dar pati pastiprina. 

Taip pat skaitykite: Paprastas dviejų klausimų algoritmas padeda išvengti konfliktų su vaikais

Kaip neįsivaryti kompleksų?

Pirmiausia pravartu išsiaiškinti, ar tikrai dėl to, kaip jaučiatės, yra kaltas vyras. Galbūt kompleksai jus buvo apnikę anksčiau, o vyro žodžiai turi visai kitą prasmę, neįžeidžią, o kaip tik jus palaikančią? Tarkime, mylimasis gali pasakyti, kad sriubai trūksta druskos, neturėdamas nieko blogo galvoje, tiesiog norėdamas padėti.

Pikta mergina / Vida Press nuotr.

Ir jeigu jūs prisigalvosite, kad esate bloga šeimininkė ir tokia visuomet buvote, tuomet aišku tik tiek, kad jums trūksta tikėjimo savimi. Juk šiuo atveju iš musės darote dramblį! Argi tokia menka pastaba, kaip druskos trūkumas, iš tikrųjų gali nusakyti, jog esate bloga šeimininkė? Tikrai ne! Svarbiausia tą suprasti ir reaguoti adekvačiai.

Taip pat skaitykite: Sudėtingi likimai: žmonės, ilgus metus praleidę priverstinėje ar savanoriškoje izoliacijoje

Antra, neieškokite vyro žodžiuose kažin kokios paslėptos minties. Vyrai ne tokie sukti, kaip dailiosios lyties atstovės, mėtančios kandžias užuominas. Dažniausiai vyrai viską išsako tiesiai šviesiai be pagražinimų.

Pirmiausia pravartu išsiaiškinti, ar tikrai dėl to, kaip jaučiatės, yra kaltas vyras. 

Trečia, stenkitės atskirti, kada girdite objektyvią kritiką (nukreiptą ne į jus asmeniškai, bet į jūsų poelgius, jeigu jie neatnešė laukiamo rezultato), o kada – tiesiog norą jus užgauti. Pastarojoje situacijoje reikia nubrėžti ribas ir pasakyti, kaip jaučiatės. Niekas neturi teisės jūsų įžeidinėti. Be to, jeigu leisite, kad tai vyktų, tikrai sukursite palankią terpę kompleksų augimui.

O štai jeigu jaučiate, kad kritika teisinga, padėkokite ir paprašykite mylimojo pagalbos ir palaikymo, kad galėtumėte siekti savo tikslų.

Taip pat skaitykite: Filmai, kuriuos verta pamatyti kiekvienai moteriai

Ketvirta, reikia žinoti, kad dar vienas kompleksų maišas gali išlįsti tada, kai esate su kuo nors lyginama, pavyzdžiui, mama ar buvusia gyvenimo palydove. Šiuokart tikrai reikia pasakyti, kad tai jus užgauna ir jaučiatės nemaloniai. Tik nepulkite išrėžti visų trūkumų, kuriuos turi aukščiau išvardytos damos, – geriau pabrėžkite savo privalumus.

Penkta, psichologai tikina, kad vyrai labai mėgsta moteris kritikuoti tada, kai patys savimi netiki ir nepasitiki. Todėl į kitų vyrų kalbas net nekreipkite dėmesio, o štai jeigu girdite tai, kas jums nepatinka iš žmogaus, kuriam nesate abejinga, atsukite kitą skruostą, t. y. vyrą pagirkite.

Kartais vyrai savo norą kritikuoti pajunta tuomet, kai pati moteris nuolat prikaišioja ir laido nemalonias pastabėles. Į savo elgesį taip pat atkreipkite dėmesį.  

Taisyklė santykiuose paprasta: jus gerbs, kai pati save gerbsite. Jus laikys stipria ir pasitikinčia savimi, jei pati jausitės tokia esanti. O jei turite kokių silpnų vietų, tai pasakykite vyrui, kad būtų dėmesingesnis ir prilaikytų liežuvį.

Poroje, kurioje vyras ir moteris myli veinas kitą, stengiasi kurti darnius ir harmoningus santykius, neleis, kad kitas jaustųsi prastai. O jei vyras vis reguliariai pasikandžioja ir būtent į tas jūsų skaudamas vietas, tai jam aiškiai, be užuolankų pasakykite, kad jūsų nežlugdytų. Pasakykite taip, kad jis jus išgirstų. Trumpai ir aiškiai. Dėl savęs pačios ir dėl jūsų santykių.