Vyras išėjo pas kitą. Pamiršti ar stengtis susigrąžinti?

Skambučio laukianti moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-25 21:06
Jau pasidalijote šaukštus ir pagalves, o galbūt jis išdidžiai išėjo su dviem lagaminais drabužių ir viską paliko jums? Pikta, liūdna, skaudu, o savivertė nusileido žemiau nulio? Nusiraminkite.

Egzistuoja kelios situacijos, kai moterims norisi, kad tas bjaurybė grįžtų.

„Jei jis grįžtų, vėl jausčiausi visavertė“

Suprantama, kad jums skaudu, ypač jei buvote iškeista į jaunesnę ir gražesnę. Bet tiesa tokia, kad paliekamos ir pačios gražiausios bei geriausios pasaulio moterys. Dėl milijono priežasčių. Jei tebegyventumėte su nemylinčiu jūsų ir (gal) nebemylimu vyru, jūsų savivertė nukentėtų dar labiau.

„Jei jis grįžtų, įskaudinčiau jį, kad kentėtų, kaip aš“

Dažnai mus valdo kerštas – sukelti kitam tiek pat, o ir dar daugiau skausmo, nei iškentėjome mes. Bet tai tikrai apgailėtinas būdas suvesti sąskaitas... O ir kaip jam keršytumėte? Sukarpytumėte jo kostiumus ar būtumėte neištikima su bet kuo, kad tik kentėtų? Bet galbūt tada kentėsite būtent jūs? Tokie keršto planai gražiai atrodo tik kine, o realybėje kainuoja daug nervų.

„Jei jis grįžtų, jausčiausi saugi“

Yra moterų, kurios gerai jaučiasi tik tada, kai jų gyvenimas klostosi „kaip visų“ – vyras, du vaikai, šuo, namas ir gražios atostogos.

Yra moterų, kurios gerai jaučiasi tik tada, kai jų gyvenimas klostosi „kaip visų“ – vyras, du vaikai, šuo, namas ir gražios atostogos. Nes esą tada kitiems atrodote „tikra“ šeima ir nėra dėl ko prie jūsų prikibti. Tačiau tie „kiti“, dėl kurių stengiatės, apie jus galvoja labai retai arba visai negalvoja. Ir net jūsų mama, kuri labai nusiteikusi prieš skyrybas, širdies gilumoje nori, kad būtumėte laiminga – viena ar su kažkuo.

Norite, kad jis būtų šalia? Bet kartais kartu gyvenantys žmonės būna taip nutolę dvasiškai, kad fizinis atstumas – tik juokai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Yra tik viena svari priežastis, dėl kurios galima kovoti – meilė. Jūs jį dar tebemylite. O gal dar net labiau, nei tada, kai tekėjote. O ir jo akyse kartais dar pagaunate švelnumo blyksnius, nors kalba ką kita...

Mes retai įbrendame į tą pačią upę, bet tikriausiai žinote pavyzdžių, kai išsiskyrę žmonės susitaikė ir vėliau ilgai bei laimingai gyveno. Taigi, kokia geriausia būtų jūsų taktika? Jei ne susigrąžinti jį, bet nors sukurti normalius draugiškus santykius.

Skatinkite jį bendrauti su vaikais

Kas, jei ne tėtis, išmokys vaikus važinėti dviračiu, slidinėti, pasakys augančiai dukrai komplimentų ir paskatins labiau pasitikėti savimi? Jei jis bendrauja su vaikais tik tiek, kiek vyrui atrodo, kad „reikia“, imkitės iniciatyvos, kad bendrautų daugiau. Apsvarstykite su juo vaikų elgesį, klauskite patarimo, prašykite, kad buvęs vyras su jais pasikalbėtų, jei iškilo problemų mokykloje, skatinkite nueiti į tėvų susirinkimus.

Prašykite pagalbos buityje

Taip taip, jūs viską ir pati galite. Bet neprivalote. Neskubėkite pati bandyti taisyti skalbyklės ar kviesti meistrų, jei reikia pakabinti šviestuvą. Ir dar padarykite išvadas – jei anksčiau vis bambėdavote, kad jis vis ne taip kažką daro ar per ilgai krapštosi, dabar bent nuoširdžiai padėkokite. Tik turėkite galvoje, kad, paskambinusi jam šeštadienio rytą, galite sulaukti savo ex atsakymo, jog jis nenori, negali ar tam juk ir egzistuoja meistrai...

Tapkite šiek tiek geresne savo kopija

Ne dėl jo. Dėl savęs. Po skyrybų daugeliui kyla noras atsinaujinti: pakeisti šukuoseną, sulieknėti, nusipirkti naujų drabužių – turbūt tai nesąmoningas noras parodyti (jam), ką prarado ir pademonstruoti (kitiems), kad gyvenimas nesibaigė, jūs paromis neraudate, neapsileidote, o – priešingai, atsigavote.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Na, o jei tvirtai pasiryžote pradėti naują gyvenimą be šio vyriškio, pirmyn!

  • Numatykite laiką, per kurį jį išmesite iš galvos. Paverkite, pagedėkite žlugusios santuokos mėnesį, du, tris, o paskui užbrėžkite riebų brūkšnį ir grįžkite į gyvenimą.
  • Laikas išmesti jo užsilikusią sportinę aprangą, senas šlepetes ir atiduoti tai, ką buvęs vyras nori pasiimti.
  • Ramiai ir draugiškai bendraukite su juo tik dėl vaikų – nesiskųskite ir, tuo labiau, pabrėžtinai nedemonstruokite savo euforiškos nuotaikos. Jo daugiau nebėra jūsų gyvenime – gyvenkite savąjį. Taigi, nebūtina po kelių taurių vyno su draugėmis mieste pulti jam skambinti, kad parodytumėte, kaip jums linksma.
  • Nesekite jo gyvenimo socialiniuose tinkluose – kol kas negalėsite ramiai reaguoti į buvusio vyro nuotraukas su naująja damute atogrąžų fone, o paskui galbūt – su jų kūdikiu.
  • Gerbėjai pageidautini ir netgi būtini – kad vėl jūsų akyse atsirastų vylingos kibirkštėlės. Na, kartais vyriškis iš pirmo žvilgsnio tikrai neatrodo kaip svajonių jaunikis – bet iš antro ar trečio paaiškėja, kad jis tikrai įdomus. Ne kartu gyventi. Kartais nueiti kavos.
  • Ieškokite naujojo gyvenimo pliusų – juk pagaliau atsirado daugiau laiko, galite grįžti namo, kada tik norite, ir daryti tai, kam anksčiau nebuvo įkvėpimo. Vietoj privalomų sekmadienio pietų pas jo mamą – džiazo koncertas ar desertai mieste su draugėmis, vietoj savaitgalių plušant sodyboje – filmai vartantis bei užkandžiaujant lovoje kad ir visą sekmadienį.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai