Vyrams irgi rūpi moterų pinigai?

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-05 21:12
AA

Kad meilė ir pinigai neatskiriami, bene pirmą kartą suprantama paauglystėje. Tiesa, paaugliams pinigų reikia nedaug – daugmaž tiek, kiek kainuoja bilietas į kiną ir spragėsiai. O ir vaikinų rūpestis, iš kur jų gauti.

Kai į pasimatymų džiungles žengiama po kelių dešimtmečių, viskas būna gerokai pasikeitę. Ankstesnis romantiškos meilės įsivaizdavimas atrodo toks senamadiškas, kad net spaudžia širdį. Flirtas nedrąsiai žvilgčiojant vienam į kitą, nevalingai plaukus taisyti besitiesianti ranka, švelnus raudonis ir stiprėjantis širdies plakimas... Visa tai jau išgyventa, patirta.

Šiandien (gal todėl, kad išaugote iš naivios jaunystės) viskas vyksta gerokai paprasčiau. Pirmas brandesnio amžiaus žmonių pasimatymas dažnai prasideda panašiai kaip dalykinis pokalbis: „Kokia jūsų profesija?“, „Kur dirbate?“

Neretai būtent nuo atsakymų į šiuos klausimus ir paaiškėja, ar bus antras pasimatymas. Nes vis dažniau ne tik moterys, bet ir vyrai nori, kad antroji pusė būtų finansiškai apsirūpinusi.

Šiuolaikiniams vyrams jau nepakanka pasipuikuoti savais pasiekimais, juos domina ir moters socialinis statusas bei jos finansinės galimybės.

Ar tai reiškia, kad chrestomatinė situacija, kai perkopę per keturiasdešimt vyrai ima ieškoti perpus jaunesnės ir dailios merginos, irgi virsta praeitimi? Būtų naivu to tikėtis, bet nemaža dalis iš tiesų nori susirasti protingą, mylinčią bendraamžę moterį visam gyvenimui.

Tik, skirtingai nei prieš keletą dešimtmečių, šiuolaikiniams vyrams jau nepakanka pasipuikuoti savais pasiekimais, juos domina ir moters socialinis statusas bei jos finansinės galimybės. Galbūt tai šalutinis feminizmo poveikis?

Jei esate klasikinė XX amžiaus moteris: išsilavinusi, lengvai bendraujanti, besirūpinanti savo išvaizda, mokanti ir mėgstanti gaminanti valgį, mylinti vaikus, bet... turinti vienintelį trūkumą – ne itin garsiai skambančias pareigas ir kuklų atlyginimą, šis faktas gali būti lemtingas ieškant vyro. Tačiau yra ir geroji žinia: būtent tai atsijos daugybę nemalonių tipų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį tuo atveju, jei esate dar ir sėkmingai susitvarkiusi karjeros reikalus vienišė.

Kažin ar įmanoma sutikti panašaus amžiaus vyrą, kurio biografija būtų it baltas popieriaus lapas. Skyrybos, ligos, vaikai, turto dalybos – potencialus kandidatas į jūsų ranką ir širdį, ko gera, bus bent vieną iš šių patirčių išgyvenęs. Ir tai, kas gąsdintų dvidešimtmetę, brandžiai moteriai jau nekelia nuostabos, juolab kad ir pačios praeityje galbūt ne viena pikantiška istorija.

Tačiau – dėmesio! Kol viena pusė ieško meilės ir tikros draugystės, kitai naujas ryšys gali atrodyti kaip viliojanti perspektyva išspręsti finansinius rūpesčius naujojo partnerio dėka.

Kai tokios garsenybės kaip Cher ar Madonna pasirodo su dar vienu „berniuku žaisliuku“, kai abu neslepia savo lūkesčių ir abiem jie priimtini, visi supranta, kad tai trumpalaikė pramoga be tęsinio „ilgai ir laimingai“. Tik Holivudo žvaigždės nesitiki iš savo jaunesnių meilužių amžinos meilės, o paprastos moterys, pavargusios nuo buities, neįdomių sutuoktinių ar vienatvės, neretai neria į pasimatymus su dešimtmečiu ar daugiau jaunesniais vyrais besivildamos, kad jų kartos vyrai yra „kiaulės“, o jaunesni bus ir geresni, ir supratingesni. Arba nuoširdžiai ieškodamos tikrų jausmų vadovaujasi idealistine nuostata, kad meilė ir pinigai neturi nieko bendra... Ir apmoka savo amžinai stokojančio mylimojo sąskaitas.

Nors sakoma, kad meilė akla, niekas nedraudžia užsidėti akinių ir pažiūrėti į mylimąjį ne pro rožinius, bet pro savo amžiui derančius stiklus. Ir reikia tikėtis, kad vieno iš šių tipažų pro juos nepamatysite.

„Perspektyvus verslininkas“

Net jei vyras skambiai prisistato esąs verslininkas, tai dar nereiškia, kad jam neknieti žvilgtelėti ir į jūsų piniginę. Ypač jei tas verslas tėra, pavyzdžiui, nedidelis automobilių servisas sostinės pakrašty, o buvusi žmona ir keli nepilnamečiai vaikai gerokai koreguoja jo finansinius srautus.

Tokie vyrai mėgsta pabrėžti, kad juos žavi brandžios, intelektualios, savarankiškos moterys, nors lengva pastebėti, kad bare ar paplūdimyje akimis ieško iškilių formų ilgakojų. Suneraminti turėtų nuolatiniai „verslininko“ skundai apie problemas su banku, verslo partneriais, buvusia žmona ir užuominos, kad tik jūs galėtumėte jį išgelbėti, tarkim, paskolindama nemažą pinigų sumą. Žinoma, be jokių sutarčių. Juk negi mylintys žmonės užsiims tokiais formalumais?

Tokiomis aplinkybėmis turėtumėte nepasiduoti emocijoms ir suprasti, kad rimtai į santykius žvelgiantis vyras, tikėtina, nepuls nei demonstruoti savo finansinių galimybių (ypač jei jau turi įsipareigojimų buvusiai šeimai ir nenori dar kartą nusvilti), nei verkšlenti, kad susidūrė su finansinėmis problemomis.

„Nuskriaustas žmonos“

Nesvarbu, kokia vyro profesija, tačiau visoms savo nesėkmėms jis turi vienintelį paaiškinimą: dėl visko kalta buvusioji. Būtent todėl jis neturi būsto, yra priverstas mokėti alimentus ir tik naujoji meilė jį vėl prikėlė gyvenimui. Žinoma, būna įvairių situacijų.

Tačiau sunerimti reikėtų, jei tokio vyro problemoms spręsti gyvybiškai svarbūs pasidaro naujosios moters pinigai. „Vaiko gimtadienis, negaliu važiuoti tuščiomis.“, „Sugedo automobilis, gal gali sumokėti savo kreditine?“ – tokie skundai nežada nieko gera. Kaip ir noras kuo greičiau įsikraustyti į jūsų butą.

Paklauskite savęs, kodėl vis dar esate kartu? Ar jis, sužadindamas motiniškus užuojautos ir gailestingumo instinktus, nesinaudoja jūsų gerumu ir pinigais? Ir ką iš šio ryšio gaunate pati? Ar į jūsų gyvenimą nesibrauna suaugęs „vaikas“, norintis, kad kuo daugiau jo problemų išspręstų „mamytė“?

„Amžinai įsipareigojęs“

Šio tipo vyrai, priešingai, nei ką tik aprašyti, jaučia didžiulį įsipareigojimą buvusiai šeimai. Nors ir būdami išsiskyrę, jie visada randa laiko ir pinigų ne tik vaikų pramogoms, būreliams, vasaros stovykloms, bet ir buvusios žmonos poreikiams.

Paprastai tai labai sąžiningi žmonės, turintys stiprų atsakomybės jausmą. Dažnai jie tiesiog nemoka pasakyti „ne“, todėl nenustebkite, kad buvusioji nevengia paskambinti ir vis ko nors paprašyti: sutaisyti automobilį, nuvežti pas gydytoją, duoti pinigų kokiam nors svarbiam reikalui... Tokie vyrai niekada nesumanys naudotis jūsų pinigais, bet laikui bėgant vis tiek galite pasijausti išnaudojamos, mat jie savo kaltės jausmą paliktai šeimai kompensuoja materialia išraiška.

Kadangi nesijaučia jums nusikaltę, tai ir finansinis indėlis į bendrą biudžetą gali būti kuklus. Šiuo atveju pravartu atidžiai pažvelgti į situaciją ir sau atsakyti, kas jūsų netenkina: ar tai, kad vyras buvusiai šeimai skiria nemažai pinigų ir sukelia jums pavydą, ar iš tiesų kenčia jūsų bendras biudžetas ir santykiai? Ar jis jaučiasi įsipareigojęs tik buvusiai šeimai, ar prisiima ir atsakomybę už judviejų santykius bei gerovę?

„Nesuprastas menininkas“

Paprastai tai būna intelektualūs, išsilavinę vyrai, tačiau jų bėda, kad visuomenė „neįvertina jų talento“, todėl net ir sulaukę brandaus amžiaus teturi vieną dalyką – „talentą“. Iš mylimosios jie tikisi meilės, kuri pirmiausia turėtų pasireikšti to „talento“ pripažinimu ir puoselėjimu, t. y. finansinėmis injekcijomis į jų projektus arba bent jau visapusės materialinės gerovės užtikrinimu.

Tokio tipo vyrai paprastai neslepia, kad jie tikisi būti išlaikomi, o mainais savo gyvenimo moteriai gali suteikti emocinę, seksualinę pilnatvę. Jei toks santykių modelis jus tenkina, kodėl gi ne? Tik dar viena detalė: neretai tie jautrūs „menininkai“ pasirodo esantys neatsparūs kitų moterų kerams.

„Atsakingas jaunuolis“

Lietuvoje ryškūs kartų skirtumai, tad moterys, kurių bendraamžiai vyrai iš jaunystės atsinešė sovietinį požiūrį į moterį, šeimą, higieną, su tam tikru pavydu stebi jaunesnių kolegių gyvenimus: jų vyrams nereikia priminti, kad metas lįsti po dušu, jie nesigėdija savo moterų viešai apkabinti ir pabučiuoti, o gėlių dovanoja dažniau nei kartą per metus.

Ir kai gerokai jaunesnis bendradarbis ima rodyti tokį dėmesį, kokio patirti neteko iš savo bendraamžių net jaunystėje, kai miegamajame pasijuntate vėl jaunos ir geidžiamos, argi lengva atsispirti pagundai nerti į šią, rodos, paties likimo dovanojamą laimę?

Jaunesnis vyras nėra joks tabu. Tačiau šiuo atveju reikėtų labai kritiškai įvertinti amžiaus skirtumą. Tikėtina, kad šiandien visus loginius argumentus užgožia aistringos glamonės. Beje, jų atsisakyti ir nebūtina. Tik prieš ryžtantis bendram gyvenimui vertėtų rimtai pagalvoti. Ir sąžiningai atsakyti sau bent į du klausimus: ar ir po penkerių ar dešimties metų jis geis į menopauzę žengiančios moters? Ar šis jaunuolis nederina malonumo su nauda, t. y. ar už aistringas naktis nesusimokate finansuodama jo studijų, hobių ar kitų užgaidų?

Atsargumas ir apdairumas neturėtų virsti perdėtu įtarumu, nes rizikuojate tiesiog nepastebėti fakto, kad yra nemažai brandaus amžiaus vyrų, kurie iš tiesų norėtų susirasti lygiavertę bendraamžę partnerę. Bet jie, kaip ir moterys, nenori atsidurti gero gyvenimo medžiotojų taikiklyje. Juk jūs irgi ieškote meilės, o ne pinigų? Ir nenorėtumėte atstumti šaunaus vyruko vien todėl, kad jis – ne itin pasiturintis? O jei jis turtingas, juk neturite kėslų perimti jo finansų valdymo?

Jei nenorite būti palaikytos pinigų medžiotojomis, verčiau nedarykite šių dalykų:

  • Santykių pradžioje neklausinėkite, kiek jis uždirba. Tai signalas, kad jums įdomus ne jis, bet jo pinigai. Kai žmonės pasidaro artimi ir ima pasitikėti vienas kitu, išaiškėja ir šie dalykai.
  • Kol jūsų nesieja bendra buitis, neklausinėkite, kur jis leidžia pinigus, tačiau prieš nuspręsdami apsigyventi kartu būtinai aptarkite, kas ir už ką mokės.
  • Nesiimkite vyro perauklėti. Hobis, įpročiai, pasaulėžiūra, net rengimosi stilius yra dalis jo savasties. Todėl stenkitės toleruoti jo pomėgius, kad ir kokie neracionalūs jie jums atrodytų. Užuomina, kad, pavyzdžiui, kasmetinis slidinėjimas ar žvejyba Norvegijoje kainuoja tiek, kiek geras virtuvės remontas, būtų toks pat kėsinimasis į brandaus žmogaus privatumą, kaip ir jo nepasitenkinimas, kad, tarkim, lankotės pernelyg brangioje kirpykloje.
  • Jei vyro pajamos gerokai didesnės už jūsų, nelaidykite užuominų, kad jums reikia drabužio ar kokio buities daikto. Tačiau neslėpkite savo realių galimybių. Pasakymas: „Negaliu važiuoti su tavimi atostogų, nes šiuo metu neturiu tiek pinigų.“ – ženklas, kad esate nusiteikusi lygiavertei partnerystei, nereiškiate pretenzijų būti išlaikoma. Vyrui tai puiki proga parodyti, kad jo jausmai jums dėl to nesikeičia, ir pademonstruoti savo dosnumą ar šykštumą.

Laukiant meilės, kiek metų jums bebūtų, svarbiausia pagarba pačioms sau ir pasitikėjimas savimi. Pirmas žingsnis į laimę – tai leisti gyvenimui tekėti savo vaga ir nepulti desperatiškai kontroliuoti tų dalykų, kurių iš tiesų neįmanoma sukontroliuoti.