Vykstam į Prahą!

Praha / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-02 14:28
Na, ir kas, kad čia būta – ir ne kartą. Gal metas pakartoti? Čia gražu ir yra ką veikti visais metų laikais!

1. Prahoje laimėsite vieną gyvenimo valandą – juk laikrodį atsuksite valanda anksčiau. Vadinasi, bus lengviau pabusti ir aplankyti Karolio tiltą ir Rotušės aikštės laikrodį dar be turistų, gatvės muzikantų, vagišių, prekeivių ir visos tos erzinančios minios, neleidžiančios apžiūrėti Šv. Liutgardos, įspūdingo XII a. Nukryžiuotojo ar Madonos, apsuptos Šv. Domininko ir Šv. Tomo.

2. Turėsite progą ir laiko paskaityti. Magnuso Flyteʼo „Tamsiosios magijos miestas“ („City of Dark Magic“), Makso Frajaus (arba Svetlanos Martynčiuk, toks tikrasis šio autoriaus vardas) „Geltono metalo raktas“, Gustavo Meyrinko „Golemas“ ir „Vakarų lango angelas“ („The Angel of the West Window“) – pagrindinis knygų, kurios privalo jus lydėti į šitą miestą, sąvadas. Ir geriausi kelionių vadovai.

3. Būti Prahoje ir nepamatyti Antonino Dvorako „Undinės“ – tokia pat nesąmonė, kaip Romoje ignoruoti Vatikaną. Šiemet dar bus penki spektakliai, pigiausi bilietai kainuoja vos 15 eurų. Prahos operai vadovavo Gustavas Mahleris ir Richardas Straussas, čia dainavo Nellie Melba ir Enrico Caruso. Ir apskritai teatras – vienas iš Europos gražiųjų ir puošniųjų.

4. Nepagailėkite laiko bent vienam muziejui – ir tegu tai būna neprilygstamoji Loreta su nesuvokiamos vertės juvelyrikos kolekcija, sidabrine Švč. Mergelės Marijos trobele, angelų čia atnešta iš paties Nazareto, ir barzdota nukryžiuota moterimi – šv. Starosta. Nenorėdama tekėti už pagonių karaliaus, ji išmeldė iš Dievo barzdą, atbaidžiusią jaunikį. Negailestingas tėvas įsakė nubausti nepaklusnią dukrą mirtimi ant kryžiaus.

5. Jei laiko sukiojimo ir grožio sutrikdytas kūnas bei dvasia nenorės miegoti ne tik rytais, bet ir vakarais (ir jei turite patikimą palydovą), susigundykite naktine ekskursija medžioti Prahos vaiduoklių. Žinoma, daug kas priklauso nuo gido, bet paslampinėti po siauras gatveles įvairiakalbėje kompanijoje – smagu. O jeigu draugijos nesinori, pamėginkite Liliova gatvėje sutikti raitelį be galvos – tamplierių, laukiantį, kol jį kas išvaduos iš prakeikimo.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai