Vygaudas Ušackas traukiasi iš politikos: paskelbė apie naujas pareigas

Vygaudas Ušackas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-17 09:05
Buvęs LR užsienio reikalų ministras, politikas, diplomatas Vygaudas Ušackas antradienio rytą paskelbė apie savo, kaip politiko karjero pabaigą.

Naujieną jis pranešė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Mieli Bičiuliai,


Esu apsisprendęs pasitraukti iš Lietuvos vidaus politikos.

Net 30 metų, nuo pat Sąjūdžio laikų, sąžiningai, atsakingai, netausodamas sveikatos ir artimųjų laiko atidaviau Lietuvos valstybei. Esu dėkingas likimui ir pasitikėjimui, kurį man per 29 metus diplomatijoje parodė Lietuvos ir Europos Sąjungos vadovai. Turėjau unikalią galimybę ir didžiulę atsakomybę atstovauti Lietuvos ir ES interesus istorinių lūžių bei didžiausių sukrėtimų momentais. Buvau vyriausiasis derybininkas stojant į ES. Dirbau ambasadoriumi JAV lemtingais stojimo į NATO metais.

Atstovavau Lietuvą Jungtinėje Karalystėje, telkiant lietuvių bendruomenes bei plėtojant verslo ryšius. Turėjau garbės būti Užsienio reikalų ministru. Vėliau beveik 8 metus dirbau ES ambasadoriumi Afganistane ir Rusijoje. Visose diplomatinio fronto linijose, kur visada gyniau ES ir Lietuvos interesus pagarbiai ir principingai, siekiau išlaikyti ir plėsti Lietuvos draugų ratą. O tai yra svarbiausia Lietuvos diplomatijos misija.

Dalyvavau partijos išankstiniuose rinkimuose dėl kandidatavimo Lietuvos Prezidento rinkimuose. Tikiuosi, savo „Laiminčios Lietuvos“ vizija uždegiau diskusijas dėl būtino susitelkimo ambicingam šalies ekonominiam proveržiui bei nacionaliniais interesais ir vertybėmis pagrįstos užsienio politikos. Labiausiai esu dėkingas savo šeimai, komandos nariams, bendraminčiams, visiems, kurie padėjo ir prisidėjo mano politiniame kelyje.

Pradedu naują etapą. Visą savo dėmesį ir gebėjimus skirsiu, mano naujai veiklai – tarptautinio verslo vystymui. Nuo šiol eisiu „Avia Solutions Group“ Direktorių tarybos nario pareigas, sieksiu prisidėti prie verslo grupės strateginių tikslų – įsitvirtinti globalioje rinkoje ir būti viena geriausių pasaulyje avialinijų aptarnavimo, orlaivių lizingo, pilotų mokymo, oro uostų aptarnavimo ir kitų aviacijos, transporto ir turizmo paslaugų teikimo įmone. ASG yra viena iš sparčiausiai augančių kapitalo įmonių. Planuojama, kad konsoliduota visų „Avia Solutions“ Grupės įmonių apyvarta 2019-ais metais sieks 1,56 mlrd eurų. „Avia Solutions Group“ įmonėse dirba virš 5000 darbuotojų, iš jų apie 2500 Lietuvoje, kurių dauguma kuria aukštą pridėtinę vertę. Grupės biurai veikia net 66 valstybėse, o „Avia Solutions Group“ įmonės turi daugiau nei 500 tarptautinių ir nacionalinių licenzijų savo veiklai vykdyti.

Palikdamas šalies vidaus politiką ir koncentruodamas savo dėmesį naujai veiklai, ir toliau dalinsiuos savo ekspertiniais vertinimais, įžvalgomis tarptautinės politikos ir krizių valdymo klausimais. Visada galima surasti naujo kelio pradžią. O šis kelias man reiškia ambiciją ir naujus strateginis tikslus.

Nuoširdžiai Jūsų, Vygaudas“, – skelbė jis. 

V. Ušackas diplomatu dirbo nuo 1991 metų, 2008–2010 metais buvo Lietuvos užsienio reikalų ministru. Jis yra vadovavęs Lietuvos ambasadoms JAV ir Britanijoje, ES diplomatinėms misijoms Afganistane ir Rusijoje.

Naujausi straipsniai