Vos 52-ejų mirė aktorė Helen McCrory, vaidinusi seriale „Peaky Blinders“ ir filmuose apie Harį Poterį

Helen McCrory su vyru Damianu Lewisu ir filme „Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 2 dalis“ / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-16 19:42
Mirė britų aktorė Helen McCrory, pranešė „The Mirror“. 52-ejų moteris buvo viena iš populiaraus serialo „Peaky Blinders“ aktorių, kūrė Narcisos Smirdžiuvienės personažą Hario Poterio filmuose ir įsiamžino kino juostoje apie legendinį Džeimsą Bondą „Skyfall“.

Liūdną žinią apie netektį patvirtino aktorės Helen McCrory vyras Damianas Lewisas (50).

„Su skaudančia širdimi pranešu, kad po didvyriškos kovos su vėžiu, gražios ir galingos moters Helen McCrory gyvybė užgeso namuose, ji iškeliavo apsupta savo artimiausių. Mirė taip, kaip gyveno – be baimės. Dieve, kaip ją mylėjome ir kokie palaiminti buvome turėdami ją savo gyvenimuose. Jos šviesa buvo tokia ryški. Keliauk į dangų, mylimoji. Ačiū tau“, – rašė aktorius D.Lewisas.

H.McCrory ir D.Lewisas, vaidinęs amerikiečių seriale „Tėvynė“ (Homeland), susituokė 2007 metais, rašo agentūra BNS. Jiedu susipažino vaidindami spektaklyje pagal Williamo Shakespeare'o pjesę „Daug triukšmo dėl nieko“.

Pora susituokė 2007-aisiais. Kartu jie augino du vaikus – dukrą Manon (14) ir sūnų Gulliverį (13).

Helen McCrory ir Damianas Lewisas / „Vida Press“ nuotr.
Helen McCrory ir Damianas Lewisas / „Vida Press“ nuotr.

Paskutinį kartą viešas aktorės pasirodymas įvyko kovo 12 d. laidoje „Good Morning Britain“, kur ji kalbėjo apie labdaringą savo ir vyro veiklą. Būtent vykdydami ją pora dar pasaulinės pandemijos pradžioje surinko  šešiaženklę sumą pinigų paremti NHS. 

Helen McCrory / „Vida Press“ nuotr.
Helen McCrory / „Vida Press“ nuotr.

H.McCrory suvaidino nusikaltėlių šeimos matriarchę seriale „Peaky Blinders“ ir atliko Narcisos Smirdžiuvienės vaidmenį filmuose apie Harį Poterį

Mažai kas prisimena, kad iš pradžių Helen turėjo gauti Belatriks Lestreindž vaidmenį kultiniuose Hario Poterio filmuose, tačiau tuo metu pastojo. Vaidmuo atiteko Helenai Bonham Carter. Vėliau Helen McCrory buvo pasirinkta Belatriks Lestreindž sesers, Narcisos Smirdžiuvienės, vaidmeniui.

Kone labiausiai Helen McCrory išgarsino buvusio britų premjero Tony Blairo žmonos Cherie Blair įkūnijimas 2006 m. filme „The Queen“, po kurio aktorė sulaukė itin daug liaupsių.

Cherie ji vaidino ir 2010-ųjų juostoje „The Special Relationship“. Taip pat suvaidino išgalvotą britų vidaus reikalų ministrę Kler Dovar 2012 metų bondiados filme „007 operacija Skyfall“ (007 Skyfall), primena naujienų agentūra BNS.

Helen McCrory / „Vida Press“ nuotr.
Helen McCrory / „Vida Press“ nuotr.

H.McCrory, gimusi 1968 metais Vakarų Londone, Padingtone, velsietės ir škotų kilmės tėvo šeimoje, buvo vyriausia iš trijų vaikų.

Po studijų sekė ilga aktorės karjera, kurios metu ji atliko daugybę vaidmenų tiek televizijos, tiek kino ekrane, taip pat teatro scenoje.

Naujausi straipsniai