Voldemars Petersons pristato eurovizinę dainą: tekstą padiktavo sapnas apie ateivius

Voldemars Petersons / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-12-29 09:44
Kartais kuri, kuri, lauki, lauki įkvėpimo ir jo kaip nėra, taip nėra. Tada atsipalaiduoji ir geriausia idėja apsireiškia visiškai netikėtai, pačiomis keisčiausiomis aplinkybėmis – taip atsitiko ir 2021 metų „Eurovizijos“ atrankos trečios vietos finalininkui, dainų autoriui bei atlikėjui Voldemars Petersons. Šįkart dainininkas pristato savo eurovizinę dainą „Up“.

„Pernai metais nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje pasiekus gerų rezultatų, nesinorėjo visko taip paleisti vėjais, tad su filmavimuose susibūrusia grupe „Voldemars and The Breakhearters“ paruošėme mano autorinių dainų gyvo garso programą ir ėmėmės koncertinės veiklos. Nebūčiau aš, jei vieną dieną nesumąstyčiau pasiūlyti grupei ir vėl kartu sudalyvauti 2022 metų atrankoje, nes turiu naują, ir, mano manymu, dar geresnę dainos idėją“, – apie apsisprendimą ir vėl dalyvauti šou „Pabandom iš naujo“ dalijasi Voldemars.

Atlikėjas sako, kad dainos „Up“ idėja gimė dar nespėjus ataušti aistroms po sėkmės pernykščiame projekte. Dainos nebaigtą versiją parodęs savo ugdytiniams, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro meninės raiškos būrelio nariams, sulaukė didelio palaikymo. Mokiniai teigė, kad daina kabina jau nuo pirmų akordų.

Dainą palankiai priėmė ir Voldemaro grupė, net nedvejodama ir šiemet LRT televizijos eteryje su dainininku įkūnyti vieną kumštį. Negana to, šiemet grupę papildė ir žavioji smuikininkė Urtė, kuri šiam kartui savo grakštųjį instrumentą padės į šalį ir scenoje pasirodys su elektroninės muzikos įrenginiu, mat naujausia daina turi daug šokių elementų ir kartais primena kompiuterinių žaidimų skambesį. 

Voldemars Petersons daina „Up“:

Voldemars neslepia, kad be galo mėgsta kompiuterinius žaidimus. Jie net su prieš pusmetį sutikta širdies drauge Justina vakarus mėgsta leisti įnikę į virtualiojo pasaulio pramogas.

„Žaidimai tarytum suteikia laisvę išlipti iš galimybių rėmų ir atsidurti vietovėse, laikuose ar situacijose, ko realybėje neįmanoma pasiekti. Ta laisvė, o taip pat ir adrenalinas, sukurtas įtempto siužeto ar loginio mąstymo reikalaujančių situacijų, įtraukia į savo pinkles, tačiau mes nesame tokie beviltiški, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, – juokiasi atlikėjas. – Taip pat mėgstame keliones, gamtą, ilgus pasivaikščiojimus.

Mano draugė studijuoja mokslus, susijusius su aplinkosauga ir ekologija. Ji labai žavisi šia sritimi, o aš, įkvėptas jos aistros gamtos išsaugojimui, taip pat vedamas ir savo vidinio troškimo, kiek įmanoma prisidėti prie kovos su žemės resursų besaikiu vartojimu, gyvūnų išnaudojimu, žudymu, pasaulio įtakingųjų neatsakingumu, gobšumu, nutariau dainos tematiką pakreipti šia linkme.“

Voldemars Petersons / E.Blaževič LRT nuotr.
Voldemars Petersons / E.Blaževič LRT nuotr.

Kaip teigia Voldemars, dainos pavadinimas „Up“ (angl. vert. Aukštyn) simbolizuoja išsilaisvinimą iš sistemos gniaužtų ir pakilimą virš visų neigiamų dalykų, skatinančių globalinį atšilimą. Bekuriant dainos tekstą atlikėjas sugalvojo įterpti ir repo partiją, tačiau anglų kalba perteikti norimą tarties manierą nepavyko. Vaikinas ilgai galvojo kaip išspręsti šią dilemą, kol galiausiai prisiminė, jog kažkada susapnavo keistą sapną, kaip jį aplanko ateiviai iš kitos planetos.

„Jie buvo aukšti liekni ir visiškai juodi, tik akys švietė tarsi žvaigždės. Atvykėliai buvo nusiteikę draugiškai ir kažką labai įnirtingai bandė paaiškinti, tačiau aš nieko nesupratau, o pabudęs prisiminiau kai kuriuos skiemenis iš jų kalbos ir užsirašiau į užrašų knygelę“, – pasakoja Voldemars.

Susapnuota ateiviu kalba puikiausiai pasitarnavo kuriant eurovizinės dainos tekstą. Tiesa, trūkstamus rimui skiemenis atlikėjas sukūrė pats, tačiau stengėsi išlaikyti susapnuotos kalbos tęstinumą.

Kaip teigia Voldemars, jis pats nėra sugalvojęs ką šie nesuprantami žodžiai galėtų reikšti, tačiau palieka laisvę kiekvienam klausytojui įsivaizduoti, ką atvykę gyventojai iš kitų planetų galėtų mums pasakyti, norėdami, kad susiprotėtume ir sugebėtume išsaugoti savo nuostabiąją planetą, vardu Žemė.

 Voldemars Petersons / Asmenininio albumo nuotr.
Voldemars Petersons / Asmenininio albumo nuotr.

Šiemet euroviziniame pasirodyme Voldemarą išvysime be jo neatskiriamos scenos partnerės – miniatiūrinės gitaros. Be instrumento atlikėjas scenoje jaučiasi kiek nesavas, tačiau teigia, jog išlipti iš savo komforto zonos ir pažvelgti į viską naujai – tik į gerą.

Choreografiją padėjo sukurti gera pažįstama, profesionali indiškų šokių ir euritmijos mokytoja Justina Ližaitienė-Yugala Prema.

Voldemars taip pat labai dėkingas prodiuseriui Donatui Tamašauskui-Dzouns už dainos įrašo galutinį suvedimą, grupės gitaristui Giedriui Balčiūnui-Mr. Jumbo, prisidėjus elektrinės gitaros skambesiais, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro direktorei Sonatai Andriuškevičienei už suteiktą galimybę repetuoti mokyklos salėje, Agnieškai Mažeikai už patarimus ir pagalbą kuriant cosplay tipo pasirodymo įvaizdį, išskirtinių rūbų parduotuvės „Fantasmagoria“ savininkei Hellenai už geras nuolaidas įsigyjant aprangą, o taip pat visiems grupės nariams Juliui Dosinui, Jonui Andriuškevičiui, Urtei Šabūnaitei, kad muzikiniame kelyje visada yra šalia.

Voldemars tiki savo daina ir labai viliasi, kad ja patikės ir klausytojai.

Naujausi straipsniai