Vokietijoje – „The Roop“ pergalė: lietuviai tapo „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais

„Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ finalas./ Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-16 23:19
Gegužės 16-ąją grupė „The Roop“ su daina „On Fire“ pasirodė alternatyviame „Eurovizijos“ dainų konkurso finale. Hamburge vykusios specialios transliacijos metu dėl nugalėtojų titulo varžėsi 10 šalių. Suskaičiavus žiūrovų ir komisijos balsavimo rezultatus, pergalė atiteko lietuviams. Vokietijos žiniasklaida grupę „The Roop“ paskelbė „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais.

Šeštadienio vakarą Vokietijoje nacionalinis transliuotojas ARD rodė laidą, kurią stebėjo milijonai šalies žiūrovų. Gerbėjai turėjo teisę išsakyti savo nuomonę ir balsuoti už šiais metais jiems labiausiai patikusią eurovizinę dainą.

Dėl COVID-19 pirmą kartą per savo istoriją atšauktam konkursui Hamburge buvo pasiūlyta alternatyva. Garsioje šio miesto Elbės filharmonijos scenoje pasirodė Lietuvos, Islandijos ir Danijos atstovai. Kitos šalys dėl pandemijos ir karantino svo šalyse atvykti negalėjo – atsiuntė savo vaizdo klipus.

Vokietijos žiūrovai išgirdo Azerbaidžano, Bulgarijos, Islandijos, Danijos, Italijos, Maltos, Rusijos, Švedijos ir Šveicarijos atstovų kūrinius. Milijonų balsavusių žiūrovų ir komisijos sprendimu šiais metais geriausia daina išrinkta lietuvių „On Fire“. Antra vieta teko Islandijos grupės „Daði & Gagnamagnið“ kūriniui „Think About Things“, trečia – Rusijos grupės „Little Big“ dainai „Uno“.

Grupė „The Roop“ Hamburge tapo „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais / „Facebook“ nuotr.
Grupė „The Roop“ Hamburge tapo „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais / „Facebook“ nuotr.

Tapę „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais lietuviai buvo apdovanoti simboline konkurso statulėle. Vėlyvą vakarą grupės „The Roop“ nariai pasidžiaugė pergale ir feisbuke: „Buvo didžiulė garbė ir malonumas iškelti Lietuvos vėliavą Vokietijos kultūros lopšyje – Hamburgo Elbės Filharmonijoje! Mes tapome Vokietijos „Eurovizijos“ nugalėtojais! Labai geras jausmas! Ačiū visiems balsavusiems! Ačiū, Lietuva! Ačiū, Vokietija!“

Žmonės.lt kalbėjosi su „The Roop“ lyderiu Vaidotu Valiukevičiumi dar prieš šeštadienio pasirodymą Hamburgo Elbės filharmonijos scenoje. „Koronaviruso protrūkio pradžioje buvome vieni pirmųjų atlikėjų, kurie įvertinę situaciją atsisakėme vykti į Nyderlandus filmuoti vaizdo įrašo, kadangi tuo metu nei mes, nei visas pasaulis nebuvo pasiruošęs apsisaugoti. Tačiau reikia suprasti, kad šiuo metu sąlygos yra visai kitokios – apsaugos priemonės oro uostose yra užtikrintos, žmonės laikosi atstumų. Tiesa sakant, kelionės metu lėktuve jautėmės daug saugiau nei Lietuvoje parduotuvėse“, – tada pasakojo atlikėjas.

„Konkurse užimta vieta yra smagu, bet ne svarbu. Svarbu tai, kad esame atrinkti ir konkursas bus transliuojamas per vieną didžiausių Vokietijos kanalų, kurį žiūrės milijonai žmonių. Tai yra nauja rinka, kuriai pristatysime Lietuvą. Manau, kad būtent tai jau yra didžiausias pasiekimas“, – pridūrė Vaidotas.

Naujausi straipsniai