„Vogue“ viršelis su vairuojančia Saudo Arabijos princese sukėlė debatus

Saudo Arabijos princesė Hayfa bint Abdullah Al Saud
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Saudo Arabijos moterys švenčia pergalę – nuo birželio 24 dienos šioje karalystėje baigsis draudimas moterims vairuoti. Mados biblija tituluojamas žurnalas „Vogue“ šia proga savo viršelį papuošė nuotrauka, kurioje Saudo Arabijos princesė Hayfa bint Abdullah Al Saud sėdi už vairo.

Princesės nuotrauka turėjo atspindėti, kaip konservatyvi karalystė ruošiasi reikšmingiems pokyčiams. O pasiruošti laiko buvo – dar 2017-ųjų rugsėjį karališkuoju įsaku buvo paskelbta apie dešimtmečius galiojusio draudimo moterims vairuoti – vienintelio tokio pasaulyje – pabaigą.

Tai pirmas kartas, kai prestižinis mados žurnalas buvo dedikuotas Saudo Arabijai. Taip pat tai pirmas kartas, kai princesė Hayfa bint Abdullah Al Saud papuošė leidinio viršelį.

Saudo Arabijos princesė Hayfa bint Abdullah Al Saud

„Tris vaikus auginanti princesė paskyrė gyvenimą savo šeimai ir menui. Jaučiausi labai pagerbtas, kai ji priėmė mūsų kvietimą papuošti birželio mėnesio numerį“, – sakė arabiškojo „Vogue“ redaktorius Manuelis Arnautas. Jis pabrėžė, kad princesės parodytas pasitikėjimas labai sujaudino visą kolektyvą.

„Mūsų šalyje yra konservatorių, kurie bijo pokyčių. Daugumai, konservatyvumas yra viskas, ką jie žino. Aš asmeniškai palaikau šiuos pokyčius su didžiuliu entuziazmu“, – patikino Saudo Arabijos princesė.

Nepaisant to, kad „Vogue“ tikslas buvo kilnus, naujasis numeris sukėlė debatus. Ar tikrai Saudo Arabijos karališkoji šeima nusiteikusi pokyčiams? Vien gegužę buvo sulaikyta 11 moterų teisių gynėjų. Keturios iš jų jau išleistos į laisvę, likusių likimas nežinomas.

Internete pasklido sumontuotos nuotraukos, kuriuose Saudo Arabijos princesės veidas pakeistas sulaikytų žmogaus teisių aktyvisčių veidais.

Skaitykite daugiau