„Vogue“ stiliumi „Šokio revoliucijos“ sceną sudrebinsiantis šokėjas Redas: „Noriu pastatyti heiterius į vietą“

Redas Juozapavičius/ LNK nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-17 14:30
Šį sekmadienį LNK televizijos eteryje pasirodysiančioje laidoje „Šokio revoliucija“ dėl projekto meistrų ir žiūrovų simpatijų kovos išskirtinė asmenybė – ryškus, humoro jausmo nestokojantis ir pasitikėjimu savimi trykštantis Redas Juozapavičius.

Dešimt metų šokantis profesionalas į projekto sceną ateina su aiškiu tikslu – Redas nori visiems laikams sugriauti žmonių stereotipus apie tai, kaip „privalo“ atrodyti ar šokti tikras šokėjas.

„Į projektą einu visų pirma norėdamas nugalėti save, nes per ilgai stabdžiau save nuo įvairių galimybių ir nišų, kuriose galėjau save parodyti. Norisi būti išgirstam, pamatytam ir įvertintam. Pagrindinis mano tikslas šioje scenoje yra sulaužyti stereotipus apie „tobulą“ ar „standartinį“ šokėją, parodyti, kad ne kūno formos, plaukų ar akių spalva, o aistra mėgstamai veiklai turėtų imti viršų. Tikiuosi, kad mano dalyvavimas projekte įkvėps ir kitus, tokius, kurie galvoja, kad yra „ne tokie, kokių reikia“, nes visokių reikia ir dar kartą reikia”, – tvirtai įsitikinęs Redas.

Dalyvis atvirai pripažįsta, jog dėl savo išvaizdos neretai sulaukia keistų kitų šokėjų žvilgsnių bei išankstinės nuomonės. O dėl kartą sulauktų komentarų noras pasirodyti televizijoje buvo dingęs ilgam.

„Visuomet mane lydėjo išankstinis vertinimas ir tas stereotipas tikrai vyrauja, kad šokėjas turi būti laibas, lieknas, tinkamo ūgio ir dar kokių ten tų reikalavimų tik nebūna...  Tekę yra ir anksčiau televizijos ekrane rodytis, galbūt labiau šešėlyje, muzikiniuose projektuose šokti šalia atlikėjų, tai tų komentarų tikrai būdavo ir ne vienas. Ir tuo metu galvojau, kad gyvenime į televiziją nebelįsiu, nes tai tikrai ne man. Bet gal per kelerius metus subrendau ir išaugo tas noras pastatyti heiterius į vietą. Net ir „Šokio revoliucijos“ projekte, prieš lipant į sceną, teko matyti tuos žvilgsnius, kad žiūrovai tarpusavyje kažką lyg aptarinėja, kol laukia tavo pasirodymo...“ – jau su šypsena pasakoja Redas.

Dešimt metų gatvės šokius šokantis Redas šį sekmadienį projekto scenoje pademonstruos šiek tiek kitokį „show“ pasirodymą su ryškiu „vogue“ šokių stiliaus prieskoniu. Dalyvis įsitikinęs, jog televizijos scena pati reikalauja laužyti stereotipus, o žiūrovai išalkę ne to, kas jau matyta, o to, kas nauja ir netikėta.

„Visus šokimo metus šokau gatvės šokius, dalyvavau hiphopo čempionatuose bei konkursuose. Ir pats mokau gatvės šokio savo treniruočių metu. Bet projekte pagalvojau, kad gatvės šokis gal nebus tiek įdomus, visgi tai televizija ir įspūdžio kažkokio reikia. Man atrodo, kad  būtent šito projekto dėka įgijau kažkokį suvokimą, kad gal aš labiau commercial – show dance šokėjas, nes labiau traukia vadinamoji „popsinė“ muzika nei repas. Tai dėl to mano pasirodyme bus ir „vogue“ ir  „waacking“ stiliaus. Profesionaliai nei „vogue“, nei „waacking“ tikrai nešoku, nors vadinamą „ladylike“ tikrai mėgstu, nesibaidau ir esu kūręs tokių choreografijų tiek sau, tiek kitiems“, – drąsiai pasakoja Redas.

Temos:
LNK šokiai

Naujausi straipsniai

Vaikas ir pinigai

Reklama

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama