Vladimiras Azanovas: „Vardas svarbiau nei pavardė“

Besilaukianti moteris / Shutterstock nuotr.
Besilaukianti moteris / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-13 15:00
AA

Išrinkti vaikui vardą – atsakingas žingsnis, nes, pasak garsaus parapsichologo V. Azanovo, vardas – tai kodas, kurį turėsime visą gyvenimą. Todėl labai svarbu žinoti, kaip tinkamai parinkti, kad šis būtų lengvai ištariamas, įsimintinas ir saugotų.

Parapsichologas Vladimiras Azanovas / Redakcijos archyvo nuotr.

Svarbiausia – mamos intuicija

Renkant vaikui vardą V. Azanovas pataria atkreipti dėmesį ne tik į skambesį, ilgumą ar trumpumą, reikšmę, bet ir į mamos intuiciją.

Pasak jo, tai bene svarbiausias dalykas, todėl mama turėtų duoti vardą vaikui dar esant įsčiose. Ji jaučia mažylio vibracijas, intuityviai žino, koks vardas tiks labiausiai.

„Šeštą ar septintą nėštumo mėnesį, kada vaikas jau juda, mama turėtų padėti ant pilvo ranką ir kartu su savo vyru garsiai sakyti vardą. Jei vaikui tiks vardo skleidžiama vibracija, jis sureaguos: sujudės, įspirs“, – aiškina parapsichologas. Tačiau jis ramina ir tikina, kad jei vaikui gimus, vardas dar nėra išrinktas, tikrai nėra ko jaudintis.

Renkant vaikui vardą V. Azanovas pataria atkreipti dėmesį ne tik į skambesį, ilgumą ar trumpumą, reikšmę, bet ir į mamos intuiciją.

Lengviau bus, jei sudarysite asmeninį horoskopą

Vardą reikėtų suderinti su horoskopu. Tačiau ne su tuo, kurį skaitome laikraščiuose. Reikia sudaryti detalų asmeninį horoskopą, kurį kiekvienas žmogus turi nuo prigimties: svarbu metai, mėnuo, diena, tiksli valanda ir minutės, vieta.

„Tik žinant visą šią informaciją galima pamatyti stiprius ir silpnus charakterio bruožus. Jei vardo vibracija ir horoskopas bus stiprūs, vaikas gali būti agresyvesnis, nervingesnis, jį gali būti sunkiau auklėti. Jei pagal horoskopą vaikas turi silpnų savybių ir duosite silpną vardą, jį gali reikėti nuolat skatinti ką nors daryti. Kiekvienas horoskopas gali parodyti atitinkamą vardų vibraciją“, – aiškina parapsichologas.

Žmonės retai klausia, kokį vardą išrinkti vaikui, tačiau kartais tarp vyro ir žmonos kyla dilema, kokį vardą duoti. Tokiais atvejais patarimo, kaip išsirinkti iš kelių vardų, tikrai norisi: „Tada siūlau sudaryti asmeninį horoskopą ir žiūrėti, koks vardas tinkamesnis: silpnesnis ar stipresnis. Būtent tai iš tikrųjų gali padėti vaikui.“

Keiti vardą – keiti ir likimą

Klaidų, rinkdamas vaikui vardą, gali padaryti kiekvienas. Bet vardas – kodas, kurį duodame savo vaikams, ir jie su tuo kodu gyvens visą gyvenimą. Netinkamas vardas gali sugadinti sveikatą, ateitį. Jeigu žmogus jaučia, kad vardas jam netinka, jis jį gali pakeisti. Jei tai daro suaugęs, iš naujo formuojasi charakteris, aplinka, draugai, galbūt darbas ir pan. Dėl ko keičiamas vardas? Dėl to, kad kas nors pasikeistų gyvenime.

Parapsichologas sako, kad net maži vaikai jaučia, jei vardas netinka, ir gali pareikšti savo nuomonę. „Buvo toks šešiametis Sergejus, kuris labai norėjo būti Igoriu. Vaikas niekaip negalėjo to paaiškinti, o vėliau sužinojau, kad vardą išrinko močiutė. Visgi tai turėtų daryti tėvai“, – istorija dalijasi V. Azanovas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Būrėja Lina Balsė: „Kvapai sužadina pasąmonėje slypinčias patirtis“

Pasitaiko, jog pats žmogus trumpina vardą arba jį keičia, naudoja pseudonimą. Dažniausiai tai daro menininkai, pramogų pasaulio atstovai ir pan. Jie keičia vardą tam, kad pritrauktų daugiau žiūrovų, ir tokiu būdu keičia savo ateitį. O ką lemia, kai ištekėjusi moteris priima vyro pavardę? V. Azanovas sako, kad svarbiau yra vardas nei pavardė, todėl rūpintis, kad vardas nedera prie naujosios pavardės, labai nereikėtų.

Parapsichologas Vladimiras Azanovas / Redakcijos archyvo nuotr.

Perduoti iš kartos į kartą – ne geriausias sprendimas

Žmonės savo atžaloms mėgsta duoti vardus, kuriais nori pagerbti senelį (-ę), tetą ar net tėvus. Tačiau reikia gerai pagalvoti, koks tas žmogus ir jo gyvenimas buvo. Ar jis yra pavyzdys, ar jo gyvenimas susiklostė sėkmingai? Vaiko likimas gali susiklostyti labai panašiai, kaip ir žmogaus, kurio garbei duodate mažyliui vardą.

„Pamenu tokį atvejį, kai visų trijų šeimos vyrų – senelio, tėvo ir anūko – vardai buvo vienodi. Visi jie sirgo tomis pačiomis ligomis. Aišku, galima manyti, kad tai genetika, tačiau tokie dalykai kaip avarijos, sužeidimai irgi buvo panašūs. Nemanau, kad tai sutapimas“, – vardo įtaka gyvenimui neabejoja V. Azanovas.

Ką vardu norime pasakyti

Esame pripratę prie tų vardų, kurie dažniau skamba, pavyzdžiui, šventųjų. Pasak parapsichologo, jeigu vardo skambesys malonus – viskas gerai, jei rėžia ausį – vaikas, pavadintas tuo vardu, nieko gero nepasieks gyvenime. Blogai, jei vardo vibracija netinka žmogui. Juk vienam žmogui tinka žalia, kitam – raudona spalva. Vibracija ir skambesys labai panašu.

Ar reikėtų vaikams duoti labai retus arba itin naujoviškus, užsienietiškus vardus, kurie nutolę nuo mūsų kultūros? Parapsichologo nuomone, tai panašu į Lietuvoje sodinamas sakuras. Ar jos prigis?

Žmonės, turintys dvigubą vardą, jaudinasi, kad jis per ilgas. Tačiau toks vardas stiprina, suteikia daugiau jėgų.

O jeigu pasodinsime kieme palmę? Kiekvienas vardas turi ką nors reikšti. Juk duodami vardą, tėvai nori kažką pasakyti apie savo vaiką – tai yra svarbu. Duoti vardą dėl smalsumo ar įdomumo ir paskui stebėtis, kad niekas negali jo ištarti, nėra labai protinga. Tradicijos taip pat svarbu, yra gražių lietuviškų vardų, kurie suteikia gyvenimui stabilumą. Tad kodėl jų vengiame?..

Neretai žmonės, turintys dvigubą vardą, jaudinasi, kad jis per ilgas, todėl pasirenka vieną iš dviejų. Tačiau taip daryti, pasak parapsichologo, nereikėtų, nes jie stiprina, suteikia daugiau jėgų. Dvigubas vardas atneša daugiau sėkmės ir galimybių.

Dvigubas vardas stiprina

„Religiniu požiūriu visi turime ir antrus, ir trečius vardus. Jie savotiškai apsaugo. Be to, į žmogų kreiptis reikia tokiu vardu, koks parašytas jo pase, nederėtų keisti galūnės ar trumpinti.

Jei trumpinamas vardas, keičiamas kodas. Pavyzdžiui, Maksimilianą vadiname Maksimu. Tokiu būdu keičiame ne tik vardo vibraciją, bet ir planetą, kuri turi įtakos tam žmogui. Tada trumpinama sveikata, laimė ir t. t. Trumpinti vardą gali tik artimi giminaičiai: tėvai, seneliai, broliai, seserys. Kiti turėtų ištarti visą vardą“, – aiškina parapsichologas.

Visi žinome garsių Lietuvos kunigaikščių vardus: Mindaugas, Gediminas, Vytautas, Kęstutis, Algirdas, Žygimantas ir pan. Tokie vardai neišnyko ir laikui bėgant jų vibracija tik stiprėja. Šiuos vardus mes siejame su garsiais istoriniais žmonėmis, kurie laikomi didvyriais. Tokie vardai turi stiprią vibraciją. Pavyzdžiui, Vytautas Landsbergis, Algirdas Brazauskas – tarsi valdžios pratęsimas. Tokių vardų vibracija labai stipri. Žmonės renkasi senovinius, nes ieško pastovumo ir tvirtumo, o senas vardas tai suteikia. Silpni vardai yra tokie, kuriuos labai sunku ištarti ar du yra sujungti į vieną, todėl nesuprantami. „Apskritai yra daugiau stiprių nei silpnų vardų“, – nuramina parapsichologas.

Kaip žinoti, vardas stiprus ar silpnas?

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 didžiausios vaikų auklėjimo klaidos

Daugiau skaitykite čia