Vladimirą Putiną remiantiems Gerard'ui Depardieu ir Stevenui Seagalui uždrausta atvykti į Ukrainą

Stevenas Seagalas ir Gerard'as Depardieu / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Ukrainos vyriausybės pareigūnai uždraudė prancūzų aktoriui Gerard'ui Depardieu atvykti į šalį ir įvardijo jį „grėsme nacionaliniam saugumui“, kai garsenybė kelis kartus išreiškė palaikymą Rusijos politikai.

Didžiojo ekrano ir teatro scenos grandas 2013 metais įgijo Rusijos pilietybę, vengdamas didelių mokesčių Prancūzijoje. Nuo to laiko jis negailėdavo liaupsių antrąja tėvyne tapusiai šaliai.

Praeitais metais per vieną kino festivalį Latvijoje Gerard'as Depardieu pareiškė: „Myliu Rusiją ir Ukrainą, kuri yra Rusijos dalis.“

Neseniai vykusiame Kanų kino festivalyje jis taip pat sakė žurnalistams labai besižavintis Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Gerard'as Depardieu susitiko su Vladimiru Putinu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktoriaus pareiškimai sukėlė įtūžį Ukrainos kultūros ministerijos pareigūnams, todėl jie paskelbė įtraukę Gerard'ą Depardieu į daugiau negu 500 užsieniečių, kurie yra nepageidaujami šalyje, sąrašą, pranešė Rusijos naujienų agentūra TASS.

Į sąrašą taip pat pateko amerikiečių aktorius Stevenas Seagalas, „pasisakantis už Ukrainos teritorinio vientisumo ir suverenumo pažeidimą“, kai pareiškė, kad 2014 metais Maskvos įvykdyta Krymo aneksija buvo „labai protingas žingsnis“.

Gerard'as Depardieu susitiko su Vladimiru Putinu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Stevenas Seagalas taip pat vadino Vladimirą Putiną „vienu iškiliausių tebegyvenančių pasaulio lyderių“ ir sakė žurnalistams laikantis jį savo broliu.

Tuo tarpu Gerard'as Depardieu susidraugavo su dar vienu prieštaringai vertinamu valstybės vadovu, trečiadienį netikėtai apsilankęs pas Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenka.

Aktorius viešėjo Baltarusijos lyderio rezidencijoje netoli sostinės Minsko, o nacionalinės televizijos reportaže matėsi, kaip Aleksandras Lukašenka moko Gerard'ą Depardieu šienauti dalgiu.

Gerard'as Depardieu susitiko su Vladimiru Putinu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau