Vlada Musvydaitė: „Jei norite šiandien surinkti 10 000 žingsnių – eikite ieškoti džinsų“

Vlada Musvydaitė/asmeninio archyvo nuotr.
Vlada Musvydaitė/asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
2019-06-11 16:00
AA

Motyvuojant save siekti tikslų (nebūtinai sportinių), svarbu sukurti ,,įpročio kilpą“, kurioje atsirastų apdovanojimas sau. Šiuos skambius žodžius girdėjote. O ar skaitėte apie laimės tiesę ir laimės apskritimą?

„Šiuos apibrėžimus sugalvojau, kai pradėjau skaityti motyvavimo paskaitas. Laimės tiesė – tai tikslo išsikėlimas. Aš išsikeldavau tikslą, jį užsirašydavau ir kryptingai jo siekdavau. Tikslas yra mano motyvacija. Tačiau užsirašydami savo tikslą nepadarykite klaidų, nes jį pirmiausia reikia užsirašyti teisingai. Jei parašysite, kad norite pradėti sportuoti, nieko nebus! Užsirašykite: kiekvieną dieną pradėsiu eiti po 5000 žingsnių ir sportuosiu du kartus per savaitę. Taip atrodys tikrai teisingiau. Nemeluokite sau! Mes visada norime atrodyti geresni, bet tiesai reikia žvelgti į akis“, – teigia V. Musvydaitė.

„Jei nusprendėte pradėti judėti, tai ir pradėkite. Patarimas: nusifotografuokite prieš veidrodį ir pasižiūrėkite. Tik šiukštu nenaudokite jokių filtrų. Jūs turite patikti sau! Tada užsirašykite tikslą ir siekite jo. Po dviejų savaičių vėl nusifotografuokite ir pamatysite skirtumą. Judėjimas daro stebuklus. Gal kūnas nepasikeis, bet garantuoju, kad šypsena veide tikrai bus!

Jei neveikia laimės tiesė, griebkite laimės apskritimą. Pradėkite sportuoti dėl kitų žmonių. Aš pradėjau sportuoti dėl savo klientų. Jie ateidavo sportuoti dėl manęs, o aš – dėl jų. Ir tai veikia iki šios dienos! Suburkite draugų ratą ir pradėkite judėti kartu. Kodėl reikia aplink save burti žmones ir sportuoti dėl jų? Matydami sunkiai dirbančius ir tikslus pasiekiančius žmones lengviau pajudėsite savo tikslo link. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad asmenys, bendraujantys su lieknais žmonėmis, dažniausiai yra linkę numesti svorio, o tie, kurie bendrauja su turinčiais antsvorio, neretai sunkiau atsikrato nereikalingų kilogramų. Tad motyvuokite save bei aplinkinius ir leiskite jiems įkvėpti jus!" – drąsina motyvavimo trenerė.

„Siekiant tam tikro tikslo, mokslininkai pataria apdovanoti save. Nebūtina atsikratyti 20 kilogramų ir tik tada įteikti sau dovaną. Rekomenduojama galutinį tikslą išskaidyti į mažesnius tikslus, o pasiekus kiekvieną iš jų apdovanoti save patinkančia veikla. Tai gali būti mėgstamo fìlmo peržiūra, gabalėlis gardaus pyragaičio ir panašiai. Mane labai stipriai motyvuoja kavos puodelis, o kadangi skaniausia kava man yra namie, aš sėkmingai iki jos einu iš darbo pėsčiomis ir grįžtu atgal. O jei norite šiandien surinkti 10 000 žingsnių, pasakysiu lengvą būdą – eikite ieškoti džinsų. Patikėkite, po ilgų paieškų, jei ir nepasieksite savo tikslo, tikrai būsite įvykdę Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą dienos žingsnių normą“, – pataria knygos-užrašinės ,,Motyvacija judėti“ autorė Vlada Musvydaitė.