Vizažistės patarimai, kaip susitvarkyti kosmetinės turinį

Kosmetinė / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-22 09:32
Balandis yra švaros mėnuo, kviečiantis tvarkyti aplinką, namus, spintas ir visa, kas mus supa. Dažniausiai esame įpratę susitvarkyti tai, kas iš pirmo žvilgsnio krinta į akis. Retas paprieštarautų, jog kuo smulkesni ir akivaizdžiai nematomi daiktai, tuo rečiau skiriame dėmesio jų tvarkos palaikymui. Moteriškos rankinės, kosmetikos krepšeliai, vonios lentynos – tai vietos, kurioms dažniausiai pritrūkstama laiko. O turėtų būti atvirkščiai.

„Esame įpratę kosmetikos priemones turėti tol, kol išnaudojame, kartais net keletą metų. Tai labai neteisingas įprotis. Juk grietinės nelaikome šaldytuve pusmetį, tai kodėl tai, ką dedame ant savo kūno, naudojame taip neatsakingai? Tai ypač galioja toms moterims, kurios kosmetiką naudoja retai arba yra linkusios kaupti. Taip pat vonioje dažnai nugula pustuščiai šampūno, kremų, losjonų buteliukai, kurių tikriausiai jau niekada nepanaudosime, tačiau šiuos gaila išmesti. Svarbiausia taisyklė – periodiškai peržiūrėti turimą kosmetiką ir labai kritiškai įvertinti, ką palikti, o ką išmesti“, – sako Julija Jermakova, „Douglas LT“ vizažistė.

Ji pataria, kaip palaikyti tvarką savo kosmetinėje.

Tušti ir pustuščiai buteliukai

Makiažo valiklio liko keli lašai, nusipirkote naują, o senasis taip ir liko neužbaigtas? Jį turėtumėte užbaigti nedelsdama arba išmesti. Vonios kambaryje taikoma tokia pati taisyklė. Šampūnai, kondicionieriai, kūno losjonai ir kiti buteliukai užsiliko spintelės kampe ar ant vonios krašto? Meskite, jums jų tikrai neprireiks. Norint aplink save matyti kuo mažiau nereikalingos plastikinės taros, pradėkite nuo lengviausio – išmeskite tuščius buteliukus.

Kasdienės higienos buteliukų turinį galite panaudoti ir praktiškai. Pavyzdžiui, šampūno ar kondicionieriaus likutį galite sunaudoti šepetėlių ar kosmetinių kempinėlių plovimui, o kūno kremo likučiu galite pasitepti pėdas nakčiai.

Užmiršti produktai

Senesnius lūpdažius galima sunaudoti derinant atspalvius tarpusavyje, taip pat taikant „ombre“ lūpų dažymo techniką.

Pakeitėte lūpų dažus, o senųjų pakuotė vis dar užima vietą ir laukia savo eilės? Galima juos sunaudoti derinant atspalvius tarpusavyje, taip pat taikant „ombre“ lūpų dažymo techniką.

Jeigu viena ar kita priemonė dar nėra pasenusi ir jos jau niekur nepritaikysite, tiesiog padovanokite ją mamai ar artimai draugei, o jeigu niekam nebetiks – išmeskite. Kiekviena nebenaudojama pakuotė užima vietą, sensta, tad laikyti ją savo kosmetinėje ilgainiui tampa beprasmiška.

Kitas dažnas atvejis – pradėjote naują šampūną, tačiau netrukus pastebėjote, jog jis jums netinka, ir nutarėte jį paslėpti spintelės kampe toliau nuo savo akiračio? Greičiausiai jo ir nepanaudosite, todėl atiduokite tam, kam galėtų tikti.

Pasibaigusio galiojimo produktai

Kasdienių rūpesčių sūkuryje pamirštame reguliariai patikrinti kosmetinės turinį. Bene kiekvienai moteriai yra svarbi tinkama odos priežiūra, tad nevalia pamiršti, jog pasenę produktai gali neigiamai paveikti sveikatą ir atimti natūralų spindesį.

Verta paminėti, jog kiekvienas dekoratyvinis produktas yra paženklintas PAO etikete, nurodančia, kiek mėnesių galioja produktas nuo tada, kai atidarote jo pakuotę. Produkto galiojimo laikas neretai priklauso nuo gamintojo ir dažnu atveju skiriasi, todėl stenkitės atkreipti dėmesį į kiekvienos įsigytos pakuotės etiketėje nurodytą datą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kosmetinės kempinėlės ir šepetėliai

Neretai kosmetinėje ar rankinėje nešiojamės kempinėlę, skirtą makiažo pagrindui, arba kitus šepetėlius, kuriuos pamirštame išvalyti. Palaikyti jų švarą tikrai verta – ilgainiui juose kaupiasi įvairūs nešvarumai. Tad viena pagrindinių taisyklių – nuplauti panaudotus šepetėlius, kempinėles, netgi blakstienų rietiklius ir kt.

Jei vonios kambaryje turite užsilikusio plaukų kondicionieriaus, paskutinius jo lašus galite panaudoti kosmetinių kempinėlių ar šepetėlių plovimui. Užtepkite priemonę ant išplautų šerelių, palaikykite 5 minutes ir nuplaukite šiltu vandeniu. Šepetėlių šereliai bus žymiai švelnesni, o jeigu naudojate natūralaus plauko makiažo šepetėlį – rezultatas pradžiugins dar labiau.

Nepamirškite, jog išplovus šepetėlį derėtų jį džiovinti taip, jog vanduo pernelyg ilgai neužsilaikytų toje vietoje, kur yra klijai. Paguldykite šepetėlius šereliais į apačią 40 laipsnių kampu. Taip šepetėliai tarnaus žymiai ilgiau, o šereliai nebyrės.

Plati paletė įvairiausių produktų

Kosmetikos turite tiek daug, kad šią tampa sunku sutalpinti viename krepšelyje? Pirmiausia įsitikinkite, ar kasdieniam naudojimui yra reikalingos visos priemonės. Galbūt verta dažniau naudojamus produktus sudėti į mažesnę ir mobilesnę kosmetinę, o specialiam makiažui ar kitoms ypatingoms progoms skirtą kosmetiką laikyti kitoje vietoje? Jei dekoratyvinės kosmetikos produktų galiojimo laikas dar geras, atrūšiuokite juos į kasdienio naudojimo ir proginio makiažo krepšelius.

Taip pat užsilikusius produktus galite panaudoti praktiškai – per tamsaus atspalvio skystą pudrą galima maišyti su šviesesnio atspalvio makiažo pagrindu arba naudoti kaip skystą veido modeliavimo priemonę. Jeigu turite užsilikusią per šviesaus atspalvio sausą pudrą, jos pagalba galite užfiksuoti makiažą iškiliausiuose veido vietose.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai