Vizažistė Dovilė Tiriūtė – apie išgyvenimus dėl savo kūno: „Daug žmonių bijo atrodyti taip, kaip aš“

Dovilė Tiriūtė
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-24 11:31
Vizažistė, nuomonės formuotoja Dovilė Tiriūtė socialiniuose tinkluose vis dažniau prabyla apie valgymo sutrikimus, meilė sau ir savo kūnui, kurią jai prisijaukinti buvo išties nelengva. „Nori pasislėpti, tau gėda už tai, kad esi kitokia, jautiesi nepageidaujama, nepritampi...“ – išgyventais jausmais dalijosi Dovilė.

Stebint 26-erių Dovilę, pozuojančią fotografams, sunku patikėti, kad charizmatiška, jauna moteris patyrė patyčias dėl išvaizdos ir puikiai žino, ką reiškia jaustis atstumtai. Dovilė atrodo savimi pasitikinti, laiminga ir atsipalaidavusi. Tačiau persirenginėdama atvirais stilistų parinktais drabužiais prisipažįsta, kad pozuoti nėra paprasta – ji vis dar tik mokosi save mylėti ir priimti tokią, kokia yra.

Prieš kelerius metus išgarsėjusi kaip vizažistė, šiandien socialinėje erdvėje geriau žinoma „facepoetry“ slapyvardžiu, Dovilė savo paskyroje atvirai dalinasi skaudžiais dalykais – apie ją kankinančią depresiją, nerimą, nemigą, dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromą, bei kovą su valgymo sutrikimais, praėjusiais metais atvedusiais į psichiatrijos ligoninę.

Dovilė Tiriūtė
Dovilė Tiriūtė

Su kilogramais Dovilė kovoja daugiau nei pusę gyvenimo. Putlesniu vaiku arba, kaip pati sako, „su žandukais“ ji buvo nuo pat vaikystės. Kokie žiaurūs vaikai gali būti vieni kitiems, Dovilė pasakojo savo kailiu patyrusi ne kartą. Todėl ji puikiai žino, ką reiškia patyčios, ir kaip tai skausminga. Humoras kurį išsiugdė, pasak Dovilės, padėjo jai ne tik atlaikyti patyčių bangą, tačiau apskritai išgyventi.

„Kai jie iš manęs juokdavosi, aš juokiausi kartu arba pasakydavau kažką atgal. Prie jų aš neverkdavau, o iš bajerio padarydavau bajerį...“, – laidoje „Nuo... Iki...“ pasakoja D.Tiriūtė.

Dovilė Tiriūtė
Dovilė Tiriūtė

Dovilė pripažįsta, kad nors gyvename 21-ame amžiuje, žmogus dažnai vis dar matuojamas kilogramais, o daili išvaizda – vertės matas. „Nėra taip, kad aš eičiau gatve ir į mane mestų supuvusį kiaušinį, sakydami „išnyk, tu, storulka“. Tačiau labai stipriai jaučiu energiją ir baimę. Neslėpkime, Lietuvoje yra ta fobija – storumo baimė. Daug žmonių bijo atrodyti taip, kaip aš“, – jausmais dalinasi Dovilė.

Dovilė Tiriūtė
Dovilė Tiriūtė

Jautri Dovilės Tiriūtės istorija gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama