Vitalijus Cololo vidury žiemos išsimaudė lediniame ežere: „Man tai – labai šilta tradicija“

Vitalijus Cololo / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienio popietę Vilnius buvo užklotas sniego, dangus apniukęs, o termometro stulpeliai rodė tris laipsnius šalčio. Tačiau humoristui Vitalijui Cololo visa tai atrodė nė motais: kartu su bičiuliais jis vis tiek paniro po Balžio ežero vandeniu, ir šitaip atšventė Jėzaus Krikšto dieną.

Ketvirtadienio popietę keli šimtai religingų drąsuolių susitiko Antaviliuose esančio Balžio ežero pakrantėje. Čia atvyko ir humoristas Vitalijus Cololo kartu su imtynininku Aleksandru Kazakevičiumi ir keliais kitais draugaus.

Vyrai į gamtą patraukė su tikslu. Sausio 19-ąją visame pasaulyje švenčiama Jėzaus Kristaus Krikšto diena – tikima, kad kelioms valandoms vanduo tampa šventas, ir panirus į vandens telkinį išperkamos nuodėmės.

Supratote teisingai: nepaisydamas šaltuko V.Cololo pakrantėje išties nusimetė drabužius ir vidury baltos žiemos šoko į ežerą.

15min V.Cololo pasakojo, kad šitokia atrakcija spėjo tapti jo ir draugų tradicija. Į ežerą vidury žiemos jis nėrė jau trečius metus iš eilės.

Vitalijus Cololo / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Kai su imtynininku Aleksandu Kazakevičiumi dalyvavome „Šuolyje“, jis man pasiūlė pabandyti. Taip išėjo, kad prieš trejus metus pirmąkart pabandžiau, po to visus metus nesirgau, labai gerai jaučiausi. Pernai irgi pakartojau, vėl sveikata buvo labai gera... Taigi šįmet irgi noriu užsitikrinti sveikatą visiems metams“, – šypsojosi humoristas.

Ir pridūrė: „Man tai atrodo labai šilta, faina tradicija. Jeigu mes, žmonės, niekuo netikėsime, tai kam tada gyventi?“

V.Cololo pabrėžė, kad šis ritualas – ne šiaip pasipliuškenimas ar įbridimas vandenin: „Tai nėra įprastos maudynės. Reikia tris kartus panerti, persižegnoti. Įlipi į vandenį, paneri, persižegnoji, vėl paneri... Man tai – šioks toks išsivalymas. Pabandykite – pamatysite, kaip gera. Iš tiesų, nebūtinai reikia lįsti į ežerą. Gali būti ir tekantis vanduo, pavyzdžiui, šaltinio. Kiti pamato tai, ir jiems iškart pasidaro baisu. O man smagu.“

Vitalijus Cololo / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Smagu tai smagu, bet ar nešalta? „Kai vyksta apeigos, tas vandens šaltis pasirodo visai kitoks. Čia kaip su paplotėliais per Kūčias... Tada atrodo labai skanu, o iš tikro juk ten nieko nėra – tik miltai ir vanduo. Iš tiesų, per tas apeigas vanduo kažkoks kitoks“, – tikino.

Tiesa, iš tiesų labai labai šaltu vandeniu V.Cololo apsilieja kasdien: „Kasdien rytais darau tokį kontrastinį dušą – 10 sekundžių stoviu po lediniu, dar 10 sekundžių – po karštu vandeniu, ir taip kaitalioju triskart. Vakare irgi tokį pasidarau.“

Po tokio ritualo V.Cololo ežero pakrantėje ilgai neužsibuvo: „Kai kurie po to važiuoja į pirtis, bet aš važiuosiu namo – penktadienį manęs laukia didelis renginys, kuriam reikia ruoštis.“

Balžio ežere – žiemiškos drąsuolių maudynės (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau