Vita Degutienė pakvietė į 100 km dviračių žygį: „Pedalus minu kiaurus metus“

Vita Degutienė pakvietė jungtis prie pasaulinės iniciatyvos „Rapha Womens 100“ – dviračiais mins 100 km / Pauliaus Peleckio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2018-09-15 10:58
Lietuvoje antrą kartą rengiamas pasaulinės iniciatyvos „Rapha Womens 100“ dviračių važiavimas. Šiemet į 100 km ilgio trasą leisis beveik 100 dviratininkų, tarp kurių ir dviratininkai profesionalai – renginio mentorius Pasaulio ir Europos čempionas Andrejus Dolgovas su žmona Vida, Pasaulio ir Olimpinis čempionas Gintautas Umaras, Lietuvos plento čempionė Inga Čilvinaitė-Češulienė, Lietuvos čempionė Inga Aukselytė ir daug garsių dviračių sporto mėgėjų – važiavimo ambasadorė Vita Degutienė, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė bei daugelis kitų visuomenėje žinomų moterų ir vyrų.

Ši pasaulinė iniciatyva skirta ne tik populiarinti dviračių kultūrą moterų tarpe, bet ir apskritai skatinti moteris sportuoti, gyventi sveikiau. 

Šią iniciatyvą antrus metus organizuoja grožios klinikos „Vitkus Clinic“ vadovė Vita Degutienė. Moteris prisipažįsta, tokio didelio susidomėjimo  nesitikėjo.

„Pernai socialiniame tinkle parašiau žinutę ir pakviečiau norinčius prisijungti prie būsimo dviračių žygio. Nesitikėjau, bet mūsų klinikos kiemelyje susirinko būrys moterų, po truputį susikūrė bendruomenė ir šiemet viskas išsirutuliojo į tokį didelį judėjimą, kad mūsų yra tris kartus daugiau. Visą vasarą rengėme užsiėmimus, sukūrėme lietuvišką dviratininko aprangą. Į pamokas įsijungė ir profesionalūs dviratininkai, kurie neatlygintinai skirdavo vakarus visiems, norintiems teisingai išmokti minti dviratį“, – naujienų portalui Žmonės.lt pasakojo V. Degutienė.

Anot jos, šios iniciatyvos idėja – bendrystė.

„Pastebėjau, kad žmonėms trūksta bendravimo. Pastaruoju metu mes daug laiko praleidžiame paskendę socialiniuose tinkluose. Užsiimdama dviračių sportu sutikau nepaprastai daug moterų, kurios bendrauja visus metus, padeda organizuoti šį renginį, prie šio judėjimo jungia naujus narius. Man patinka ta idėja, kad jeigu moteris yra laiminga – šeima laiminga. Todėl mes susitinkame po darbo, prasivažiuojame, pabendraujame, atsipalaiduojame ir su šviesia galva bei mintimis grįžtame namo“, – pasakojo Vita.

Dviračių žygyje bus kelios skirtingo pajėgumo grupės, todėl laiko tarpo, per kurį reikia numinti 100 km – nėra.

„Mūsų požiūris į dviračius – ne tik kaip į sportą. Mums tai yra bendravimas, laiko praleidimas, sveikatinimas ir plačiąja filosofine prasme. Šiemet prie mūsų komandos prisijungė ir šeimos, vaikai. Vasara buvo labai graži, todėl tai buvo didelė dovana, kad turėjome galimybę pabendrauti ir pabūti kartu. Visą tą mūsų bendrystę vainikuoja šis žygis“, – kalbėjo „Vitkus Clinic“ vadovė.

V. Degutienė pedalus mina kiekvieną dieną kiaurus metus.

„Mindama aš gyvenu daugiau negu 365 dienas metuose. Aš daug daugiau pamatau, daug daugiau patiriu. Dviračiu pradėjau važiuoti ir į verslo susitikimus. Man tai yra puiki susisiekimo priemonė – Vilnius yra nedidelis, jaukus miestas. Su mašina aš daug ilgiau užtrunku“, – pasakojo moteris.

Pasak jos, norint važiuoti dviračiu nereikia nė gero oro – svarbiausia tinkama apranga.

„Ši žiema buvo šalta, tai mano rekordas buvo važiavimo su dviračiu prie – 25 laipsnių temperatūros“ – prisipažino ji. 

Naujausi straipsniai