„Visos jos tokios“ rengiasi Juozo Statkevičiaus „haute couture“ suknelėmis

Juozas Statkevičius ir „Vilnius City Opera“ / D. Matvejevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-05 22:18
Kaip dar prieš premjerą sakė kostiumų dizaineris Juozas Statkevičius: „Visos jos tokios“ – unikalus atvejis Lietuvos teatro scenoje. Jo metu solistai ir ansamblio artistai vilki aukštosios mados rūbų pavyzdžius: sudėtingi kirpimai, rankų darbas, aukščiausios klasės medžiagos. Čia ne tik solistai, bet ir ansamblio atlikėjai yra surinkti išskirtinai po vieną žmogų, individualiai. Be to, jie turi ne tik puikius balsus, bet ir figūras! Žiūrovams tai tikras malonumas – šventė ir akiai ir ausiai!“

Per kelerius kūrybos metus „bohemiečiai“ sukaupė nemažą lobį: scenoje įgyvendinę dešimt skirtingų operų, joms skirtus garsiausio Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtus kostiumus šiandien jau skaičiuoja tūkstančiais.

Gegužės 4, 5, 6 dienomis "Vilnius City Opera" kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kviečia visus pasidžiaugti vizitu Kaprio saloje, skambant dieviškai V. A. Mocarto muzikai. Prabanga ir elegancija dvelkiantį solistų stilių scenoje kūrė Juozas Statkevičius, kurio operoms modeliuoti kostiumai ne kartą buvo pristatyti ir atskirose kostiumams skirtose parodose.

„Šiame spektaklyje yra panaudoti drabužiai iš kelių mano haute couture kolekcijų, – taip jiems suteikiamas antras gyvenimas teatro scenoje, be to, jie įgauna didelę išliekamąją vertę. Aukštosios mados drabužiai siuvami iš geriausių medžiagų, naudojama labai daug rankų darbo apdailos, tačiau jie turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs. Tai, jog jie naudojami teatro scenoje, tik patvirtina jų funkcionalumą“, – apie kolekciją pasakojo dizaineris.

Iš tiesų, kaip sakė J. Statkevičius, šias sukneles galima dėvėti gyvenime. Garsus kūrėjas dalinosi mintimis, pastebėjimais apie tai, jog specialiai kostiumams ir madai skirto muziejaus Vilniuje nėra, todėl dauguma sukurtų darbų pasibaigus spektaklių rodymui yra tiesiog sunaikinami arba atiduodami teatro muziejui, kuriame yra daugiau saugomi, nei eksponuojami. O gaila! Juk pažintinis ir edukacinis momentas, ypač jauniems dizaineriams, yra labai svarbus: galėti ateiti, pasidomėti, paliesti kiekvieną siūlę yra nepakartojamas potyris. Dažnai teatro scenai kuriami kostiumai prabangiai ir įspūdingai atrodo tik stebint iš toli, – pasižiūrėjus iš arčiau gali pamatyti grubų darbą, prastas siūles. Siūdami sceninius rūbus kai kurie net nežiūri į išvirkštinę jų pusę...

Visi J. Statkevičiaus kostiumai yra pasiūti taip, jog juos dėvėti galima ir kasdieniame gyvenime.

„Aš ateinu į teatrą ir galiu fantazuoti ką tik noriu. Čia aš išmokau labai daug dalykų, kuriuos vėliau galiu pritaikyti savo klientams. O tai, kas nepateko ant podiumo, labai gerai atrodo scenoje. Man teatras davė visai kitą matymą ir nesuprantu žmonių, kurie jo nemyli ir nesupranta. Vadinasi jie tikrai kažkokio vieno varžto neturi, nes teatras yra labai didžiulis dalykas“, – apie kūrybą teatre pasakojo J. Statkevičius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai