Viskas, ką turite žinoti apie pleiskanas

Moteris plauna galvą / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-17 11:13
Pleiskanos – anaiptol ne apsileidimo ženklas. Bent kartais gyvenime jų pasitaiko visiems. Apie jas, kaip apie reiškinį, žinome visi, tačiau ar žinome, kodėl jos atsiranda, kaip su jomis kovoti?

Nacionalinio JAV sveikatos instituto duomenimis, beveik pusė suaugusiųjų kenčia nuo kokios nors formos pleiskanų. Jei esate tarp tokių, jums bus tikrai naudinga sužinoti svarbiausius dalykus.

Mūsų galvos oda, kaip ir likusi oda, linkusi atsinaujinti: vienos ląstelės miršta, o vietoj jų gaminasi naujos. Tik štai veido ir kūno odą mes nušveičiame ir taip padedame odai atsikratyti negyvų ląstelių. Pleiskanos – tai nepasišalinusių negyvų galvos odos ląstelių rezultatas. Jeigu skalpo eksfoliacija nevyksta tinkamai, negyvos ląstelės lieka ant skalpo, pradeda niežtėti odą ir formuojasi pleiskanos. Tai dar vadinama skalpo seborėjiniu dermatitu.

Pleiskanas sukelia ne išsausėjusi galvos oda, kaip ir ne pernelyg riebi galvos oda. Tiksli priežastis iki galo nėra aiški, tačiau manoma, kad tai yra neįprasta organizmo imuninė reakcija į tam tikrų rūšių grybelį, kuris maitinasi mūsų skalpo gaminamais natūraliais aliejais.

Ši problema gali būti paveldima arba susiformavusi dėl išorinių bei vidinių aplinkybių. Tačiau ji išsprendžiama!

Negydomos pleiskanos ne tik vizualiai netvarkingai atrodo bei sukelia galvos niežulį, bet ir ilgainiui gali užblokuoti plaukų folikulus ir trukdyti augti naujiems plaukams. Ir nors pleiskanų gali atsirasti tam tikrais etapais bet kuriam iš mūsų, svarbu žinoti, kaip tuomet elgtis.

Atsiradus pleiskanoms reikia dažniau plauti galvą – kasdien arba kas antrą dieną. Taip būsite užtikrinti, kad pleiskanos greičiau pasišalins. Tačiau tai nebūtinai pašalins pleiskanų atsiradimo priežastį. Todėl ne mažiau svarbu, kuo plausite galvą.

Ieškokite spec. šampūnų ir kitų valomųjų priemonių, kurių sudėtyje yra cinko piritiono, salicilo rūgšties, seleno disulfido, sieros, ketokonazolo, akmens anglies dervos (pastaroji netinka šviesiaplaukėms, nes gali šiek tiek pakeisti plaukų spalvą).

Kaip namų priemonę kartais specialistai pataria naudoti obuolių sidro actą – reguliariai įtrinamas į galvos odą, jis sureguliuoja pH pusiausvyrą ir tai padeda apsisaugoti nuo naujų pleiskanų atsiradimo.

Reguliarus plaukų šukavimas, pradedant skalpu, baigiant plaukų galiukais, taip pat šiek tiek padeda – jis paskatina kraujo cirkuliaciją galvos odoje.

Sveikam skalpui reikalingas ir galvos odos šveitimas. Priklausomai nuo skalpo būklės, porąkart per mėnesį būtina spec. priemonėmis švelniai „nušveisti“ galvos odą arba naudoti valomąjį šampūną.

Geriausia, kai ši problema sprendžiama kompleksiškai.

Galite išmėginti šiuos produktus:

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

„Elgon Primaria“ šampūnas nuo pleiskanų – tinka visų tipų plaukams. Be parabenų. Stabdo mikroorganizmų ir bakterijų, dėl kurių atsiranda pleiskanos, dauginimąsi, gerai išvalo žuvusias ląsteles ir sumažina galvos odos niežėjimą, paraudimą, suirzimą jos nedirgindamas.

„Elgon Primaria“ losjonas pleiskanoti linkusiai odai – intensyvus gydymas. Be parabenų. Slopina uždegimų centrus, reguliuoja natūralų vandens kiekį plaukuose ir galvos odoje. Mažina niežėjimą, kondicionuoja ir normalizuoja pleiskanotą galvos odą.

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

„Elgon Man“ šampūnas nuo pleiskanų vyrams – be parabenų. Efektyviai veikia prieš bet kokio tipo pleiskanas. Apsaugo nuo niežėjimo, odos pleiskanojimo ir išsausėjimo. Stiprina plaukus, palaiko gražią galvos odą.

„Elgon Man“ losjonas nuo pleiskanų vyrams – be parabenų. Slopina uždegimų centrus, reguliuoja natūralų vandens kiekį plaukuose ir galvos odoje. Mažina niežėjimą, kondicionuoja ir normalizuoja pleiskanotą galvos odą.

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

„KV-1“ šampūnas nuo pleiskanų – prailgintas priešgrybelinis ir antibakterinis poveikis. Užkerta kelią mikroorganizmų, sukeliančių pleiskanojimą, vešėjimui. Ramina niežulį ir dirginimą, suteikia lengvą gaivos pojūtį. Švelniai išvalo. Palaiko sveikus plaukus, blizgančius ir švelnius.

„KV-1“ losjonas nuo pleiskanų – prailgintas priešgrybelinis ir antibakterinis poveikis. Užkerta kelią mikroorganizmų, sukeliančių pleiskanojimą, vešėjimui. Suteikia gaivos pojūtį, palaiko plaukus sveikus, blizgančius ir švelnius.

Išsamesnę informaciją apie produktus ir kur jų įsigyti rasite paspaudę ant jų pavadinimų.

Naujausi straipsniai