„Visi mes žmonės“ laidoje – apie sunkius sprendimus, renkantis profesiją

M. Stakėnaitė, A. Amsiejienė ir A. Storpirštis / I. Gelūno ir P. Peleckio nuotr.
M. Stakėnaitė, A. Amsiejienė ir A. Storpirštis / I. Gelūno ir P. Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-01-14 13:28
AA

Renkantis profesiją nueiti tėvų pramintomis pėdomis – tai lengviausias pasirinkimas ar kaip tik didelis išbandymas? Juk visada būsi lyginamas su savo profesijoje ar net šalies lygmeniu žinomu tėvu, mama, prireiks papildomų pastangų išlysti iš gimdytojų šešėlio, užtvirtinti gebėjimais vardą, nesuteršti dinastijos karūnos.

Tėtis, mama, dėdė, močiutė – akušerės ginekologės Andrės Amšiejienės aplinkoje medikų buvo per akis. Vaikystėje krebždėjo noras būti aktore, bet paauglystėje stojo aiškus apsisprendimas tapti gydytoja. Ir tokia pat kaip mama – akušerė ginekologė Audronė Usonienė.

Ji pamena suaugusius artimuosius juokaujant: vargšai medikų vaikai – jie nežino, kad yra kitų specialybių.

A. Amsiejienė / I. Gelūno ir P. Peleckio nuotr.

„Tėvai atkalbinėjo. Ir aš galbūt atkalbinėčiau savo vaikus, nes medicina – tai sunkus darbas, vaikams linkėčiau lengvesnio kelio“, – neslepia Andrė Amšiejienė.

Šios medikės gyvenime stiprus ir politikos leitmotyvas: jos šviesaus atminimo senelis – Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas.

„Nelinkau, nenorėjau eiti tuo keliu. Dar būdamas vaikas mačiau neigiamą politikos pusę, negalėjimą laisvai reikštis asmeniniame gyvenime, gana didelę viešumo kainą“, – sako Andrė Amšiejienė.

Ir šiandien ji kartais pamato, kad pacientai ant lapelio užsirašę, jog Amšiejienė – Usonienės dukra, Brazausko anūkė.

„Žmonėms, matyt, įdomu. Bet suprantu, kad šis momentas kai ką pasako apie juos, o ne apie mane ir neimu giliai į širdį. Prisimenu mamą kalbant, kad norėtų būti vertinama kaip asmuo, gydytoja, o ne prezidento dukra. Ir aš noriu, kad mane matytų ne kaip Usonienės dukrą, o kai ko jau pasiekusią medikę. Žinomumas gal kai kurias duris lengviau atveria, bet ir uždeda atsakomybės naštą. Visada žinojau, kad privalau labai stengtis, nes, jei ką, bus gėda ne tik už save – pridarysiu gėdos ir mamai. Pagalvodavau ne tik apie ją, diedukas buvo didelis autoritetas, tad net maištingos paauglystės periodu bijodavau ko nors prisidirbti – juk diedukas sužinos! Tai buvo papildoma paskata neiti rūkyti tarpuvartėse“, – juokiasi Andrė Amšiejienė, medicinos mokslų daktarė, trijų vaikų mama.

Privilegija, kuri žengia kartu su atsakomybe. Tokia aktorystės nuostata Ainiui Storpirščiui susiformavo ne tik iš savosios patirties scenoje, tam didžiulės įtakos turėjo tėvas aktorius Gediminas Storpirštis, šviesaus atminimo dėdė Arūnas Storpirštis.

A. Storpirštis / I. Gelūno ir P. Peleckio nuotr.

Ainis norėjo būti policininku, kunigu – net nukeliavo į kunigų seminariją, bet suprato, kad josios įstatų laikytis nepajėgtų.

„Galvojau: ai, jeigu ką bet kada galiu tapti aktoriumi. Ir taip jaučiausi iki antro stojamųjų egzaminų turo: buvo akimirka, kai pagalvojau, kad galiu ir neįstoti“, – prisimena vienas pagrindinių garsaus režisieriaus Oskaro Koršunovo pastatymo „Išvarymas“ aktorius, atlikęs Beno vaidmenį.

Odontologė Milda Štakėnaitė. Taip ją galima pristatyti pastaruosius pusę metų. Iki tol ji buvo žinoma kaip aktorė, serialo „Moterys meluoja geriau“ žvaigždė. Milda iki šiol prisimena savo tėvo, veterinarijos gydytojo, odinį sunkų krepšį, po darbo pastatomą koridoriuje, svarbiausia, – nuo jo sklindantį stiprų medikamentų kvapą.

M. Stakėnaitė / I. Gelūno ir P. Peleckio nuotr.

Tapti medike Milda uoliai ruošėsi visus mokyklos metus. Tačiau likus dviem mėnesiams iki abitūros egzaminų Milda Štakėnaitė pakeitė savo sprendimą ir pasirinko aktorystę.

Nors šis kelias nužertas apdovanojimais, svariomis nominacijomis, stojo momentas, kai Milda pajuto, jog ši profesija – tarsi išaugtiniai drabužiai. Ir nėrė į odontologiją.

Apie visa tai – televizijos laidoje „Visi mes žmonės“ pirmadienį 19.30 val. per TV3