Visapusiška SPA nauda kūnui

Grožis / Fotolia nuotr.
Grožis / Fotolia nuotr.
2017-08-17 15:15
AA

SPA – madingas ir dažnas grožio industrijoje žodis, kurio reikšmė, manoma, yra kilusi dar iš Romos laikų, kuomet imperatorius Neronas ištarė "Sanitas per aqua" (lot. sveikata per vandenį). Šis posakis reiškė žmonių tikėjimą vandens gydomosiomis bei sveikatinamosiomis galiomis. Šiais laikais SPA apjungia ne tik gydomąsias procedūras, bet ir grožio puoselėjimą. Taigi profesionalios SPA procedūros gali suteikti naudą tiek išvaizdai, tiek organizmui.

Tikroji SPA reikšmė

Kaip jau išsiaiškinome, SPA yra susiję su vandeniu, t. y. šiuo trumpiniu apibūdinamos procedūros, kurios atliekamos įtraukiant vandens galią. Turbūt dažnai matote šį žodį grožio bei gydomųjų paslaugų sąrašuose, tačiau toli gražu ne visada SPA yra vartojamas laiku ir vietoje. Tikrasis SPA apjungs vandens procedūras, kurios gali būti pačios įvairiausios: pirtys, baseinai, masažinės, mineralinės ar detoksikuojančios vonios, kūno kaukės (pvz., jūros dublių), hamamo procedūros, mankštos baseinuose.

SPA centras ar namai?

SPA Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose gali kaip reikiant patuštinti piniginę, ypač jeigu norite tai atlikti reguliariai. SPA centras ar grožio salonas, teikiantis panašias paslaugas, gali turėti alternatyvą – procedūras namuose. Tačiau jos gali būti nebent poilsinio ar atpalaiduojamojo pobūdžio. Norint spręsti rimtas sveikatos ar grožio problemas, teks konsultuotis su gydytojais, kosmetologais ir rinktis profesionalų teikiamas paslaugas.

Kokį SPA galima susikurti namuose? Jeigu kojos, nugara ar visi kūno raumenys įsitempę, prisipilkite vonią karšto vandens, jame ištirpdinkite kelis šauktus jūros druskos, įlašinkite eterinio aliejaus. Svarbu ir atmosfera – nepamirškite aromaterapinių žvakių bei raminančios muzikos. Taip pat pasilepinkite veido kauke, kūno šveitimu, o po procedūrų – kremais.

SPA nauda organizmui

SPA procedūros tai idealus būdas sveikatai gerinti – jų metu galima ne tik mėgautis tiesioginiu – sveikatinamuoju – poveikiu, bet ir atsipalaiduoti. Būtent ramybė leidžia pasisemti maksimalią naudą iš kiekvieno seanso. Labai svarbu prieš gydomąsias procedūras pasikonsultuoti su gydytoju – jis patars, kokios procedūros jums tinkamiausios. Tuomet rinkitės paslaugą, kuri labiausiai patenkins kūno poreikius.

Taip pat atsižvelkite į naudojamas medžiagas – eteriniai aliejai, mineralai, žolelės ar kiti ingredientai yra ne ką mažiau svarbu nei SPA technika. Minėtos medžiagos, patekusios per odą ar kvėpavimo takus, prasiskverbs į organizmą ir sustiprins SPA poveikį, tad teisingai jas parinkus jūsų kūnas gaus didžiausią įmanomą sveikatingumo injekciją.

Nepriklausomai nuo to, kokį SPA pasirinksite, jūs neabejotinai nusikratysite streso, kuris yra didžiausia XXI amžiaus ligų priežastis, taip pat nuovargio, energijos stokos. Tokios procedūros subalansuos psichologinę bei emocinę būklę, pagerins kraujotaką, miegą, todėl rekomenduojama jas atlikti bent kartą per mėnesį.

Nauda grožiui

Turbūt pritarsite, jog vienas svarbiausių stiprios sveikatos ir gražaus kūno receptų yra poilsis. Taip pat tikriausiai neprieštarausite, kad sveikata ir grožis yra tiesiogiai susiję – sveikas žmogus yra gražus žmogus. Taigi kiekviena sveikatinamoji procedūra akivaizdžiai atsispindės ne tik savijautoje, bet ir išvaizdoje. Kaip bebūtų yra ne viena SPA procedūra, skirta būtent kūno linijų, odos, veido puoselėjimui ar kitai konkrečiai problemai spręsti bei geriems rezultatams palaikyti. Pavyzdžiui, įvyniojimai padeda naikinti celiulitą, drėkinti odą, tirpdyti nereikalingus kilogramus. Labiausiai rekomenduojama atlikti SPA kompleksus, kuriuos sudaro kelios procedūros, papildančios viena kitos daromą poveikį. Tokiu būdu tam tikrą problemą išspręsite žymiai greičiau. Sakykime, norint atsikratyti celiulito, galima atlikti
ne tik įvyniojimą, bet ir pasilepinti probleminės zonos masažu bei užsukti į mankštas baseine, kurios sustiprins raumenis ir stangrins odą.