Visa tiesa apie dantų balinimą

Balti dantys / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-09 12:30
Visi svajojame apie akinamo baltumo šypseną, tačiau dėl genetikos ar gyvensenos nedažnas galime ja pasigirti. Todėl ir griebiamės natūralių balinamųjų priemonių ar skubame registruotis balinimo procedūrai odontologo kabinete.

Išmintingiausia ir būtų dėl dantų balinimo kreiptis į specialistus. Odontologijos klinikos gali pasiūlyti daugybę dantų balinimo priemonių:

Išmintingiausia ir būtų dėl dantų balinimo kreiptis į specialistus. Odontologijos klinikos gali pasiūlyti daugybę dantų balinimo priemonių.

nuo halogeninių lempų iki dantų balinimo lazeriu, specialiai jūsų sąkandžiui pritaikytų kapų su balinamosiomis medžiagomis ir t. t.

Pastaruoju metu populiarėja halogeninis dantų balinimo prietaisas: LED lempa ir žemo lygio lazerio terapija. Galinga halogeninė lempa užtikrina labai gerus rezultatus, unikali šviesos technologija neišskiria ultravioletinių spindulių, taip užtikrindama paciento saugumą ir komfortą. Tereikia patogiai įsitaisyti kėdėje ir pabūti plačiai atverta burna 10 min. Tiesa, šios minutės gali kainuoti net iki 200 eurų.

Dantų balinimo procedūrai registruotis negalima, jei:

jums mažiau nei 18 metų;

esate alergiški medžiagoms, naudojamoms procedūros metu;

laukiatės ar maitinate kūdikį;

kenčiate nuo karieso ar periodontito.

Būtina žinoti

  • Balinimo procedūros metu nesikeičia plombų, dantų karūnėlių spalva, todėl po dantų šviesinimo procedūros reikėtų atlikti estetinį dantų plombavimą, kad odontologas plombos spalvą galėtų parinkti pagal pašviesėjusį dantį.
  • Galutinė dantų spalva po balinimo priklauso ir nuo emalio storio, įgimto atspalvio, amžiaus bei asmeninių įpročių, todėl rezultatai kai kada gali nuvilti.
  • Dantų balinimo rezultatai gali išlikti keletą metų, tačiau labai svarbu tinkamai rūpintis burnos būkle. 2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną, nerūkykite, ribokite dažančių maisto produktų ir gėrimų (kavos, arbatos, raudonojo vyno ir kt.) vartojimą.
  • 24 valandas po procedūros būtina vengti ryškių spalvų gėrimų ir maisto, nerūkyti.
  • Per pirmąsias 24 val. po procedūros gali pasireikšti dantų jautrumas, jaustis dantenų ir minkštųjų audinių dirginimas.

Balinimas namuose

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Daugeliui žmonių profesionalus balinimas yra brangi procedūra, todėl jie renkasi kosmetikos prekių parduotuvėse pirktas balinimo priemones. Tačiau jei nutarėte dantukus keliais tonais pasišviesinti patys, reikia atkreipti dėmesį į balinimo priemonių sudedamąsias dalis.

Europos Sąjungos rekomendacijomis, balinamųjų priemonių sudėtyje vandenilio peroksido koncentracija neturėtų viršyti 6 proc. (ar 18 proc. karbamido peroksido) ribos, antraip galite negrįžtamai pakenkti dantims. Atidžiai skaitykite etiketes, o dar geriau – balinkite natūraliomis priemonėmis.

Soda. Įprastą dantų pastą sumaišykite su trupučiu sodos ir valykite dantis 3 minutes. Taip dantis valykitės ne dažniau nei kartą per savaitę, nes dažnas sodos naudojimas gali sukelti emalio plonėjimą ir pažeisti dantenas.

Medžio pelenai. Jų sudėtyje yra kalio hidroksido, kuris ir yra balinimo priemonė. Nedidelį kiekį užberkite ant dantų šepetėlio ir atsargiai išvalykite dantis. Specialiai dantų balinimui skirtų anglies miltelių galite įsigyti kosmetikos prekių parduotuvėse. Galite naudoti ir vaistinėse perkamą aktyviąją anglį – sutrinkite ir valykite, kaip dantų pasta.

Uogos. Braškės ir žemuogės pasižymi balinimo efektu. Sutrinkite iki košelės konsistencijos ir išsivalykite dantis. Žinoma, geriausią efektą suteikia ekologiškos ir vasarą prisirpusios uogos.

Citrinų sultys. Išspauskite citrinos sultis ir švariu teptuku ištepkite dantis, palaikykite kelias minutes ir išskalaukite vandeniu. Procedūra nepiktnaudžiaukite dažniau nei kartą ar du per savaitę.

Kokosų aliejus. Kokosų aliejus yra bene sveikiausias natūralus baliklis dantims. Į burną įsidėkite ne daugiau kaip 2 arbatinius šaukštelius kokosų aliejaus. Leiskite jam ištirpti. Skalaukite burną, prakošdami aliejų pro dantis pirmyn atgal. Aliejus burnoje turi būti 15–20 minučių. Išspjaukite ir išskalaukite burną šiltu vandeniu.

Dar šis tas

Išbandykite ir Himalajų druską, baltąjį molį ar dantų pastas, kurių sudėtyje yra šių produktų. Kasdien krimskite agurkų, salierų, morkų ir brokolių – šis daržovės tarsi šimtai mažučių dantų šepetėlių, dargi ir skanu bei vitaminai visam organizmui.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai