Virtuvės spintelėje – vaistai nuo visų ligų

Imbiero arbata / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-05-01 20:32
Prasidėjo sloga, suskaudo gerklę ar sutriko virškinimas? Užuot skubėjusi į vaistinę, apsidairykite savo virtuvėje. Tradicinės Indijos medicinos ajurvedos specialistai teigia, kad išmanydami žolelių ir prieskonių savybes jomis galime išsigydyti daugelį negalavimų.

Skauda dantį – gvazdikėliai

Jei naktį ėmė mausti dantį ir pas odontologą galėsite nueiti tik iš ryto, pasigaminkite gvazdikėlių kompresą. Galą arbatinio šaukštelio gvazdikėlių miltelių sumaišykite su keliais lašais virinto vandens. Tirštą košelę užtepkite ant skaudamo danties, palaikykite 5–10 minučių ir išspjaukite. Jei skausmas nesumažėjo, viską pakartokite. Gvazdikėliai ne tik numalšins skausmą, bet ir pradės gydyti uždegimo židinį.

Pučia pilvą – šalavijai

Daugelis moterų prieš mėnesines jaučiasi apsunkusios. Šio nemalonaus jausmo padės išvengti šalavijų arbata. Trečdalį arbatinio šaukštelio džiovintų šalavijų užpilkite puodeliu karšto vandens. Gerkite tris kartus per dieną. Šalavijai švelniai šalina susikaupusius skysčius iš organizmo, be to, praskaidrina nuotaiką.

Stoja skrandis – imbieras ir druska

Imbiero ir druskos reikėtų „paskanauti“ tiems, kurie turi bėdų dėl virškinimo. Sutarkuokite gabalėlį šviežio imbiero, įberkite žiupsnelį jūros druskos ir viską sumaišykite. Keletą minučių prieš valgydami pakramtykite šios košelės. Prariję atsigerkite šilto vandens.

Naujausi straipsniai