Virtuvės gudrybės: išmokite mėgstamus vaisius nusilupti per keletą sekundžių

Apelsinai, granatai, kiviai / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-30 12:49
Iš sveikos mitybos ekspertų ir gydytojų nuolat girdime – valgykite kuo daugiau vaisių, juk juose apstu vitaminų. Dėl to tikrai nesiginčysime ir jiems pritarsime – vaisius valgyti būtina. Tačiau kartais taip nesinori terliotis rankų juos lupant. Juk kai kuriuos išlaisvinti iš odelių nėra taip paprasta!

Na, bet nėra padėties be išeities – internete apstu vaizdo įrašų, kurie išmokys mėgstamus vaisius lupti visiškai lengvai ir paprastai. Galbūt tada kur kas dažniau norėsite jais gardžiuotis?

Paprastas būdas nusilupti granatą

Jei sergate širdies ar onkologinėmis ligomis, jei norite atjauninti ir pagražinti savo odą ar, ypač, jei kamuoja mažakraujystė, granatus valgyti tiesiog būtina. Vis dėlto šį vaisių nusilupti atrodo bene sudėtingiausia – neretai būtent ši mintis ir atbaido parduotuvės lentynoje siekiant šio vaisiaus.

Taip pat skaitykite: Virtuvės triukas – česnaką nulupsite vos per kelias sekundes

Vis tik yra daug paprastesnis būdas, kurį pasitelkus tikrai nereikės iš odelės gramdyti kiekvienos granato sėklytės, nes jos pačios iškris vaisių perpjovus per pusę ir padaužius abi puseles mediniu šaukštu.

Iki šiol apelsiną lupote neteisingai 

Norėdami gauti pakankamai vitamino C, privalome kuo dažniau gardžiuotis citrusiniais vaisiais, o vienas iš jų – ryškiaspalvis apelsinas. Jį, pasirodo, taip pat itin lengva nulupti ir tam visiškai nereikia teptis rankų ar gadintis savo manikiūro.

Pakanka peiliu nupjauti vaisiaus viršūnėlę bei apačią, tuomet jį iš šono iki vidurio įpjauti ir išskleisti it armoniką. Valgyti bus vienas malonumas! Žinoma, šis būdas puikiai tiktų ir mandarinams, tačiau jų žievelę ir taip lupti lengviau.

Kivį, mangą ar avokadą nulupkite per 3 sekundes 

Norite tikėkite, norite ne, bet tam jums net neprireiks peilio ar kitų aštrių daiktų. Užteks paprasčiausios stiklinės, kurios skersmuo būtų panašaus dydžio, kaip ir vaisius, kurį norite nulupti. 

Perpjaukite pasirinktą vaisių per pusę ir jo kraštą dėkite ant stiklinės briaunos perpjauta pusele į stiklinės vidų. Vaisių ranka stumkite taip, kad stiklinės briauna išskobtų visą minkštimą. Kaip tai vyksta, žiūrėkite įraše.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Ji24.lt