Virtuvė atskirai nuo svetainės: privalumai ir trūkumai

Interjeras / „Fotolia“ nuotr.
Interjeras / „Fotolia“ nuotr.
2016-12-11 15:00
AA

Virtuvė atskirai nuo svetainės – apie tokio sprendimo pranašumus ir trūkumus kalbamės su interjero specialiste.

Konsultavo „Kristinos interjerai“ dizainerė Kristina Grybaitė.

Pranašumai

Erdviuose namuose interjero dizainerė rekomenduoja įsirengti atskirą virtuvę. Visų pirma, jei ryte išskubėjote nesuplovę indų ar kruopščiai nenuvalę spintelių, to nepastebės drauge su jumis į namus sugužėję svečiai.

Gamindami maistą, išvengsite pasklidusių maisto kvapų ir riebių garų, paliekančių pėdsakus ant spintų ir sekcijų viršaus.

Jei ruošdami mėgstamus patiekalus pailsite, atsipalaiduojate, o receptų vartymas jums atstoja meditaciją, uždara virtuvė puiki išeitis. Čia neatskries iš televizoriaus sklindantys garsai ar žaidžiančių vaikų klegėjimas.

Ruošdamasi šventėms ar kasdien keldamasi anksčiau už šeimos narius, neprivalėsite vaikščioti ant pirštų galiukų ir galėsite pasimėgauti pirmuoju kavos puodeliu nebijodami pažadinti namiškių.

Uždara virtuvė pravartu ir gausesnėms šeimoms, kurių nariai neturi atskirų kambarių – kiekvienam kartais reikia vienatvės (skaityti knygą, ruošti pamokas ar kt.).

Trūkumai

Pagrindinis trūkumas – izoliacija nuo namiškių, kai gaminate jiems valgį. Tai daugiau psichologinis diskomfortas, nesmagu, kai praleidžiate ką nors įdomaus, apie ką šnekučiuojasi namiškiai.

Nepatogu turėti svečių. Jei kiti šeimos nariai gali juos užimti – puiku, tačiau, jei esate vieni, kaskart bėgdami į virtuvę ko nors atnešti, užkaisti, nukaisti, turėsite palikti juos vienus.

Paprastai, kai ši patalpa nesujungta su svetaine, joje nesinori būti. Visi nori minkščiau atsisėsti, patogiau įsitaisyti, o uždara virtuvė retai būna tam pritaikyta, todėl tampa tik buitine erdve maistui gaminti.

Plačiau apie tai, kada verta sujungti svetainę su virtuve, o kada nederėtų, skaitykite 49-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Žurnalas „Ji“ (49 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.