Virtualus filmų festivalis kvies prisidėti prie vaikų dienos centrų stiprinimo

Filmas „Medaus šalis“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-20 20:11
Žiūrint filmus galima ne tik jaukiai praleisti šaltus rudens vakarus, bet ir juos įprasminti. Lapkričio 23–29 dienomis Vilniaus Rotary klubas „Vytis“ organizuoja virtualų kino festivalį „Rotary kinas“, kurio metu namuose bus galima mėgautis įtraukiančiais filmais ir prisidėti prie vaikų dienos centrų stiprinimo bei visavertės pagalbos socialiai pažeidžiamiems vaikams.

„Vaikų dienos centrų svarba šalyje didžiulė, tačiau jiems vis dar tenka per mažas dėmesys. Juose daugiausia dirba idealistai ir savanoriai, kuriems trūksta tiek kvalifikacijos kėlimo programų ir priemonių, tiek psichologinio palaikymo. Šis virtualus filmų festivalis skirtas atsigręžti į vaikų dienos centrų darbuotojus, kurie turėdami reikiamų kompetencijų, priemonių ir palaikymą gali tapti svarbiais pokyčių nešėjais, gerinant socialiai pažeidžiamų vaikų emocinę ir psichinę sveikatą“, – sako vienas iš kino festivalio organizatorių Donatas Jocius.

Festivalio „Rotary kinas“ žiūrovai kino platformoje internete „ŽMONĖS Cinema“ galės išvysti net keturis kruopščiai atrinktus filmus: „Dovanoju širdį“, „Adomas“, „Medaus šalis“ ir vaikams skirtą – „Kaimynė šnipė“. Peržiūrėti visus keturis filmus bus galima paaukojus 14, 18 arba 24 eurus. Kino festivalio bilietus galima įsigyti interneto svetainėje.

Surinktos lėšos bus skirtos vaikų dienos centrų darbuotojų gebėjimų stiprinimui, emociniam palaikymui ir metodiniam lavinimui. Specialistai taip pat įgis psichikos sveikatos kompetencijų, mokės suteikti pagalbą, ugdyti vaikų empatiją ir emocinį atsparumą.

„Galime stiprinti vaikų dienos centrus tik dėl neabejingų žmonių paramos. Džiaugiuosi, kad pamažu mūsų visų požiūris keičiasi ir suprantame, kad prisidėdami siekiame bendro tikslo – kad Lietuvoje augtų kuo daugiau laimingų vaikų“, – sako D.Jocius.

Virtualus filmų festivalis „Rotary kinas“ yra tęstinio projekto „Mažieji angelai“ dalis. Šiam projektui įgyvendinti pasitelkta socialinio pokyčių inkubatoriaus „Domus Solis“ socialinių pedagogų, kūno, meno ir judesio terapijos ekspertų komanda, turinti ilgametę darbo patirtį su sudėtingomis vaikų grupėmis ir juos ugdančiais mokytojais. Sukauptą praktiką jie perkels į dienos centrus, taip prisidedant prie darbuotojų profesinio ugdymo ir realių pokyčių vaikų gyvenime įgyvendinimo.

Prisidėti prie projekto „Mažieji angelai“ ir prisidėti prie vaikų dienos centrų stiprinimo galima ir perkant privačias ar verslo dovanas – juvelyrinius angelus, pagamintus bendradarbiaujant su skulptoriumi ir Vilniaus simboliu tapusių angelų autoriumi Vaidu Ramoška. Paremti projektą galima ir pervedant norimo dydžio auką į specialią projekto banko sąskaitą:  LT413500010010268879. Daugiau informacijos apie projektą, angelus ir jų įsigijimo galimybes rasite interneto svetainėje.

 

Virtualus kino festivalis „Rotary kinas“
Virtualus kino festivalis „Rotary kinas“

Naujausi straipsniai