Virš Victorios ir Davido Beckhamų namų – dūmai: skandalas dėl židinio

Victoria ir Davidas Beckhamai / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-18 16:37
Per pastaruosius kelis mėnesius garsioji futbolininko ir dizainerės Davido ir Victorios Beckhamų pora ne kartą socialiniuose tinkluose dalijosi jaukiomis šeimos nuotraukomis.

Jose jų namuose Londone spragsi malkos atvirame židinyje, prie jo įamžinti vaikai. Victoria Beckham prieš Kalėdas pasidalijo dukters Harper Seven (6) ir sūnaus Cruzo (12) nuotrauka, kurioje atžalos šildosi prie židinio.

Vėliau Davidas Beckhamas paviešino nuotrauką, kurioje sūnus Romeo Jamesas (15) kepa kaštainius svetainėje įrengtame židinyje.

Nuotraukos iššaukė visuomenės nepasitenkinimą: kodėl žvaigždžių pora taip atvirai demonstruoja, kad jie turi židinį? Juk daugelyje Londono rajonų naudoti atvirais židiniais uždrausta. Nepaklususiems gresia 1000 svarų sterlingų bauda.

2017 m. rugsėjį Londono meras Sadiq Aman Khan pasiūlė iš viso uždrausti Didžiosios Britanijos sostinėje medžio malkas – tai prisidėtų prie kitų priemonių, padedančių saugoti neužterštą orą. Dešimtmečiais krosnys ir židiniai – smogo kaltininkai. 1952 m. gruodį Didysis Londono smogas nusinešė 12 tūkstančių žmonių gyvybes. 2018 m. sausio mėnesio duomenimis, Londone oras užterštas labiau nei Pekine.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Kaip praneša britų spauda, ekologinės bėdos priežastis – ne tik išmetamosios dujos ir pramonės atliekos, bet ir miestiečų pomėgis mėgautis židiniais bei krosnimis.

„Kasmet dėl užteršto oro Londone įvyksta 10 tūkstančių priešlaikinių mirčių. Atviri židiniai turi ne pačią mažiausią tam reikšmę. Būtų gerai, kad Beckhamų šeima rodytų miestiečiams kitokį pavyzdį“, – laikraščiui „Mirror“ pareiškė organizacijos „Friends Of The Earth“ tarptautinė ekspertė Jenny Bates.

2015 m. Beckhamai pykosi su kaimynais, kai norėjo įsirengti ventiliacijos sistemą. Vienas kaimynų pareiškė, kad ventiliacijos vamzdžiai suardys netgi visos gatvės vaizdą – juk joje namai pastatyti Viktorijos laikų stiliumi. Davidas ir Victoria Beckhamai kreipėsi į vietos tarybą, kuri leido įgyvendinti sumanymą – šiek tiek pakeisti namo planą, bet su sąlyga, kad sistemos skleidžiamas triukšmas neviršys leistinos normos. Be to, iškelta sąlyga, kad naujovė neardys senovinio pastato vaizdo, neturės įtakos kaimynams ir gamtai.

Dabar garsenybių porai teks spręsti židinio problemą.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai