Violančelės virtuozas Alexanderis Kniazevas surengs koncertą kartu su Kauno simfoniniu orkestru

Alexanderis Kniazevas/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-21 14:05
Scenoje susitiks legendinis violončelininkas ir „Grammy“ apdovanojimų nominantas. Tai – Aleksanderis  Kniazevas ir Kauno miesto simfoninis orkestras.

Anot kritikų, didžiausios šlovės ir pripažinimo pasaulyje sulaukęs A. Kniazevas yra vienas iš nedaugelio, pasiekusių tokias aukštumas, ir kuris yra vienas geriausių mūsų laikų klasikinės muzikos atlikėjų. Jis yra tas atlikėjas, kuris turi neįtikėtiną muzikos pajautimą, interpretacijos unikalumą ir fenomenaliai tobulą techniką. O nuo klasytojų lūžtančios koncertų salės visame pasaulyje įrodo, kad juos žavi užburiantis legendinio violončelininko charizmatiškumas, beribis ekspresyvumas bei išlaisvinta energija.

Tapęs laureatu prestižiniame Tarptautiniame P. I. Čaikovskio konkurse A. Kniazevas pasaulinės šlovės sulaukė vos 17-kos. Juo violončelininkas tapo du kartus. Tris kartus pelnė prestižinį Vokietijos „Echo Klassik“ prizą, skiriamą už išskirtinius muzikos įrašus.

Aleksanderis Kniazevas žinomiausiose koncertų salėse pasirodo su žymiausiais pasaulio orkestrais bei klasikinės muzikos žvaigždėmis.

Visame pasaulyje užburiančius pasirodymus rengiantis violončelininkas taip pat daug dėmesio skiria ir jaunosios muzikų kartos ugdymui. 1995 – 2004 m. A. Kniazevas dėstė Maskvos valstybinėje konservatorijoje, daugybė jo auklėtinių vėliau tapo tarptautinių konkursų laureatais ir yra žinomi jaunosios kartos muzikai. Violončelės virtuozas organizuoja meistriškumo kursus visame pasaulyje, yra kviečiamas būti prestižinių konkursų bei festivalių komisijos nariu.

Prestižinių „Grammy“ apdovanojimų nominantas – Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, įsitikinęs, kad nei vienas klausytojas atėjęs į šį išskirtinį koncertą tikrai nenusivils. Solistui ir orkestrui diriguos vyr. orkestro dirignetas maestro Konstantinas Orbelianas.

Koncerte skambės čekų romantiko Antonino Dvoržako Koncertas violončelei ir orkestrui b-moll, op. 104. Klausytojai taip pat išgirs P. Čaikovskio opusus.

Išskirtinis Kauno miesto simfoninio orkestro organizuojamas koncertas vyks jau šį šeštadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.

 

 

 

Temos:
Kultūra

Naujausi straipsniai