Vinui Dieseliui – 50 metų! 10 faktų, kurių nežinojote apie šią kino legendą

Vinas Dieselis / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-18 18:24
Liepos 18 d. veiksmo filmų žvaigždei Vinui Dieseliui sukako 50 metų. Gražaus jubiliejaus proga skelbiame iki šiol negirdėtų faktų TOP 10 apie „Greitų ir įsiutusių“ franšizės pažibą.

1. Tikrasis aktoriaus vardas – Markas Sinclairas. Aktorių užaugino patėvis Irvingas Vincentas – nuo to kilo trumpinys Vin. Tuo tarpu Dieselio pravardę jis gavo dirbdamas apsaugininku viename naktiniame klube. Būsima Holivudo žvaigždė turėdavo tiek energijos, kad aplinkiniai jį ėmė vadinti Dieseliu (liet. Dyzelinu).

2. Niekada nesusitiko su biologiniu tėvu. Užtat Viną Dieselį sieja stiprus ryšys su patėviu. Aktoriaus mama kilusi iš Europos. Ji pragyvenimui užsidirbdavo iš astrologijos.

3. Vinas Dieselis turi brolį dvynį – Paulą Vincentą. Tiesa, jiedu visai nepanašūs. O ir su Holivudu Paulas neturi nieko bendro. Vienintelis filmas, prie kurio jis dirbo, tai trumpametražė juosta „Multi-Facial“.

4. Teatru susidomėjo po įsilaužimo. Nors Vino Dieselio patėvis dirbo teatre, būsimoji veiksmo filmų žvaigždė aktoryste susidomėjo toli gražu ne jo dėka. Būdamas septynerių Vinas Dieselis kartu su broliu ir draugais įsilaužė į uždarytą teatrą, norėdami jį nusiaubti. Teatro režisierė pričiupo berniukus ir sudarė su jais sandorį – neįskundė policijai už tai, kad jie suvaidintų jos vaikiškame spektaklyje „Dinosaur Door“. Vinas Dieselis šiame teatre vaidino tol, kol išvyko studijuoti į koledžą.

5. Genialus aktorius, režisierius ir rašytojas. Baigęs anglų literatūros studijas Vinas Dieselis išvyko į Los Andželą, tikėdamasis tapti garsiu aktoriumi. Vis dėlto visi kastingai baigėsi nesėkmingai ir Vinas Dieselis grįžo į Niujorką, kur sukūrė savo pirmąjį filmą „Multi-Facial“. Taip, tai ta pati juosta, kurią sukurti jam padėjo brolis dvynys Paulas Vincentas.

Trumpametražė juosta pasakoja paties Vino Dieselio istoriją – apie sunkumus, su kuriais susiduria maišytos rasės aktoriai. Jis pats parašė scenarijų, prodiusavo ir režisavo filmą, atliko pagrindinį vaidmenį. „Multi-Facial“ buvo parodytas Kanų kino festivalyje – juosta buvo palydėta plojimais atsistojus. Sulaukęs sėkmės Vinas Dieselis sukūrė savo pirmąjį pilno metražo filmą „Strays“. Legendinis režisierius Stevenas Spielbergas matė abu jauno aktoriaus projektus ir taip juo susižavėjo, kad specialiai Vinui Dieseliui parašė rolę juostos „Gelbstint eilinį Rajaną“ (orig. „Saving Private Ryan“) scenarijuje. Po šio filmo amžiams įsižiebė Vino Dieselio žvaigždė.

Stop kadras
Stop kadras

6. Mėgo repuoti ir šokti breiką. Šiandien gali būti sunku patikėti, bet Vinas Dieselis paauglystėje repavo ir šokdavo breiką. Tačiau apie tai neverta kalbėti – geriau patys pažiūrėkite.

7. Vienas populiariausių žmonių feisbuke. Vinui Dieseliui priklauso viena populiariausių „Facebook“ anketų pasaulyje. Naujienas apie jį seka daugiau nei 100 mln. – daugiau sekėjų turi tik dainininkė Shakira ir futbolininkas Cristiano Ronaldo.

8. Neturi nė vienos tatuiruotės. Nors daugelis Vino Dieselio įkūnytų herojų turi tatuiruotes, aktorius iš tiesų yra nusistatęs prieš piešinius ant kūno.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

9. Sukūrė pramogų verslo imperiją. Vinas Dieselis nėra tik aktorius. Jam priklauso kino prodiusavimo kompanija „One Race Films“, kuri išleido tokius filmus kaip „Trigubas X“ (orig. „xXx“) ir „Auklė“ (orig. „The Pacifier“), prisidėjo prie „Greitų ir įsiutusių“ (orig. „Fast and the Furious“) ir „Rydiko kronikų“ (orig. „Riddick“) franšizių kūrimo, išleido žaidimą „Wheelman“. Vinui Dieseliui taip pat priklauso įrašų kompanija „Racetrack Records“.

10. Jausmus išreiškia dainuodamas. Realybėje aktorius gerokai skiriasi nuo to, kokį jį matome kino ekrane. Jautrus, mylintis ir rūpestingas – šie epitetai geriausiai apibūdina Viną Dieselį. Nors jis nėra puikus dainininkas, Vinas Dieselis nesidrovi dainuoti viešai – jis įrašė dainą vestuvių metinių proga, o 2015 m. per MTV kino apdovanojimus uždainavo ant scenos, taip pagerbdamas avarijoje žuvusį kolegą Paulą Walkerį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai