Vimbldono turnyro čempionė – čekė Marketa Vondrousova: sensacingai įveikė favoritę

Marketa Vondrousova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-07-15 18:05
AA

Čekijos tenisininkė Marketa Vondrousova (WTA-42) paneigė visas išankstines ekspertų prognozes ir tapo prestižinio Vimbldono teniso turnyro čempione.

Moterų vienetų varžybų Londone finale 24-erių tenisininkė užtikrintai 6:4, 6:4 nugalėjo Tuniso teniso žvaigždę Ons Jabeur (WTA-6).

Tiek pirmajame, tiek ir antrajame setuose M.Vondrousova turėjo break'o deficitą, tačiau žaisdama puikų gynybinį tenisą svarbiausiomis akimirkomis provokavo oponentės klaidas ir iškovojo skambiausią pergalę savo gyvenime.

Kelyje link trofėjus kairiaranke tenisininkė sensacingai įveikė ne tik favorite laikytą tunisietę, bet ir tokias aukščiau reitinguotas varžoves kaip Marie Bouzkova (WTA-33), Donna Vekič (WTA-21), Veronika Kudermetova (WTA-12) ar Jessica Pegula (WTA-4).

Čekijos teniso atstovė tapo pirmąja tenisininke „Open Era“ laikotarpyje (nuo 1968 m.), kuri Vimbldono čempione tapo neturėdama skirstymo. Prieš metus šiose „Didžiojo kirčio“ pirmenybėse jaunuolės net nebuvo, kadangi ji gydėsi riešo traumą.

M.Vondrousovai tai buvo trečiasis didelis finalas jos karjeroje, bet pirmasis, kurį jai pavyko laimėti – iki šiol nesėkmės buvo patirtos tiek 2019-ųjų „Roland Garros“, tiek ir Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Deja, tačiau trečiasis kartas sumelavo O.Jabeur, kuri per pastaruosius penkis „Grand Slam“ turnyrus pasiekė trečią finalą, bet ir vėl pralaimėjo. Londone ant žolės ji suklumpa antrus metus paeiliui.

Vimbldono čempionei iš viso atiteks 2000 WTA reitingo taškų ir net 2,72 milijono eurų premija. Pirmą kartą karjeroje M.Vondrousova pravers pirmojo WTA 10-tuko duris ir rikiuosis būtent dešimtoje pozicijoje.

Tuniso tenisininkei atiteks 1300 WTA reitingo taškų ir 1,36 mln. eurų. Naujame WTA reitinge O.Jabeur išliks šešta.