Vilnius švenčia 699-ąjį gimtadienį: šia proga pasipuošė įspūdingomis šviesos instaliacijomis

Vilniaus šviesų festivalio instaliacijos / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Sausio 25 d. Vilnius atšventė 699-ąjį gimtadienį, kuris pažymėjo visus metus truksiantį  700-ojo jubiliejaus laukimą, kupiną daugybės iniciatyvų, renginių ir staigmenų miestiečiams ir miesto svečiams. Per visą savo istoriją Vilnius ne kartą įrodė, kad yra veržlus ir energijos nestokojantis miestas, todėl jubiliejų pasitikti kviečia su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“.  

„Nors Vilniui 700 metų, jis yra veržlumo, smalsumo, kūrybos, ryžto, aistros įsikūnijimas. Ir išore, ir ypač dėl čia gyvenančių bei kuriančių įvairaus amžiaus jaunatviškų žmonių Vilnius yra 700 metų jaunumo miestas. Tai, ką užprogramavo Gediminas savo laišku, tikiu, mes – visi vilniečiai – ir toliau realizuosime su kaupu“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Artėjančiam miesto gimtadieniui intensyviai ruošiamasi nuo 2021 metų, kuriama daugialypė programa, kuri apima įvairias profesionalaus  meno ir populiarios kultūros, švietimo ir kitų sričių iniciatyvas.

Vilniaus šviesų festivalio instaliacijos / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Jubiliejaus renginiai siekia telkti bendruomenes, kurti tęstines iniciatyvas, skatinti aktyvų keitimąsi žiniomis ir auginti šventinę nuotaiką ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. 700-ojo gimtadienio programos renginiai jau prasidėjo, o jų kulminacija numatyta sulaukus 2023-iųjų. Žinutė „Vilnius: 700 metų jaunas“ apjungs visą jubiliejui skirtą programą ir jos komunikaciją. 

,,Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė sako, kad kuriant vienijančią žinutę tęsiama kryptis pristatyti sostinę kaip veržlų, atvirą, nebijantį eksperimentuoti ir laužyti nusistovėjusių tradicijų miestą. „Jaunas –  tai jausmas ir būsena, kuriais alsuoja Vilnius. Mums labai svarbu, kad šios koncepcijos žinią atlieptų ir renginiai, skirti Vilniaus 699 gimtadieniui”, – sako I.Romanovskienė. 

Vilniaus 699-ojo gimtadienio proga Katedros aikštėje įjungtas įspūdingas šviesos laikrodis / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Sausio 25 d. Katedros aikštėje prie pagrindinio miesto laikrodžio įžiebtas specialus šviesos laikrodis, tęsiantis miesto istorijos giją ir skaičiuosiantis laiką iki naujo Vilniaus šimtmečio pradžios.

Skirtingose Vilniaus senamiesčio erdvėse miesto svečiai ir gyventojai sausio 25–30 d. galės išvysti spalvingas Vilniaus šviesų festivalio instaliacijas, sukurtas Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjų. Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Ispanijos, Kanados, Australijos ir Lietuvos, kurie pristatys 17 kūrinių ir 5 papildomus objektus.

Vilniaus šviesų festivalio instaliacijos / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Naujoje Vilniaus šviesų festivalio programoje – 22 įspūdingi, įvertintų šviesos ir vizualiojo meno atstovų darbai, kuriuose susilieja šiuolaikinis menas, šviesos ir garso technologijos, kūrybiškumas ir novatoriškumas. Savo vietą festivalyje rado šviesos meno klasika, plačiai pripažinti ir žinomi darbai, o taip pat modernūs, mažai kur demonstruoti kūriniai, kurie interpretuoja tiek meno pasaulio, tiek mus supančios aplinkos reiškinius“, – sako festivalio organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Vilniaus šviesų festivalio instaliacijos / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Vilniaus šviesų festivalio instaliacijos / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kalnų parko Dainų slėnyje sausio 25–27 dienomis žiūrovus pasitiks nepamirštamas oro balionų, ugnies ir lazerių šou, o nuotykių pasiilgę žmonės jėgas galės išbandyti orientacinėse varžybose. 

Gimtadienio metu Vilniaus gyventojų ir miesto svečių laukia įvairios pramogos bei staigmenos. Susipažinti su visa artėjančių renginių programa kviečiame puslapyje www.700vilnius.lt.

Visi gimtadieniui skirti renginiai – nemokami, tačiau, siekiant saugumo reikalavimų, jų dalyvių skaičius gali būti ribojamas.

Fotogalerija:

Vilnius 699-asis gimtadienis ir Vilniaus šviesų festivalio atidarymas (91 nuotr.)
+85
Skaitykite daugiau