„Vilnius Music Week 2012“: palydėk vasarą su „Rasabasa“

Grupė „Rasabasa“ / „Twodicks“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-08-28 20:05
Prieš metus grupės „Rasabasa“ muzikantai kalbėjo apie muziką ir pirmuosius žingsnius Lietuvoje. Per tą laiką spėjo išleisti du EP, pristatyti porą vaizdo klipų ir muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. pelnyti geriausios alternatyvios muzikos grupės vardą. Netrukus „Rasabasa“ pasirodys festivalyje „Vilnius Music Week 2012“.

Pavasario pabaigoje pristačiusi antrąjį savo EP, vasarą grupė „Rasabasa“ pradėjo koncertais.  „Per porą mėnesių surengėme kone 20 koncertų Lietuvoje bei Latvijoje. Grojome dviejuose didžiausiuose Latvijos muzikos festivaliuose – „Positivus” ir „Summer Sound”. Šią vasarą užbaigsime koncertu Vilniaus muzikos savaitėje. Menų fabrike „Loftas“ pradėsime groti penktadienį, rugpjūčio 31-ąją, valandą prieš vidurnaktį, tad kaip tik po mūsų koncerto ateis rugsėjo pirmoji“, – sakė grupės vokalistė Rasa Bubulytė.

Studijuodama Anglijoje ji ne kartą dalyvavo panašiuose renginiuose. „Teko lankytis ir Liverpulio, kuriame gyvenau, muzikos savaitėje, ir didžiuliame Mančesteryje vykstančiame „In The City“. Pastarajame savo patirtimi dalijosi patys įtakingiausi Didžiosios Britanijos muzikos industrijos žmonės, – kalbėjo „Rasabasa“ vokalistė. – Tokiomis dienomis visos britų koncertinės erdvės būna užpildytos muzikantų ir klausytojų, o konferencijų salėse vyksta įvairios paskaitos muzikos profesionalams. Norėjosi apsilankyti visose mane dominančiose paskaitose, buvo įdomu pasižiūrėti, kaip koncertuojančios grupės save pristato, kokiais būdais stengiasi išsiskirti. Gerai, kad kažką panašaus siekiama įgyvendinti ir Lietuvoje.“ 

Rugpjūčio pradžioje pristatę savo naująjį dainos „Arrows“ vaizdo klipą, pastarąsias savaites „Rasabasa“ muzikantai daugiausia dėmesio skyrė naujų dainų rašymui ir darbui studijoje. Po pasirodymo Vilniaus muzikos savaitėje ir kitų suplanuotų koncertų Lietuvos ir užsienyje, grupės lauks Varšuvoje vyksianti Europos muzikos konferencija.

Rugpjūčio 31 d. menų fabrike „Loftas“ savo pasirodymus taip pat surengs „Without Letters“, „Fusedmarc“ ir svečiai iš Latvijos – duetas „Instrumenti“. 

Specialus traukinio vagonas 

Į festivalio koncertus Vilniuje iš Kauno galima bus atvykti „Lietuvos geležinkelių“ specialiai adaptuotu muzikiniu traukinio vagonu. Festivalio „Vilnius Music Week 2012“ dienomis specialiame vagone gyvai gros „M&D Substance“ pritariant vokalistei Justify ir perkusininkui Donny Drumz, improvizuotus koncertus surengs Berta Timinskaitė, Giedrė Smolskaitė, Ieva Zasimauskaitė bei DZDJ. Pirmosios klasės vagonas kursuos du kartus per dieną: 12.07 val. pajudės iš Kauno į Vilnių, o 19.40 val. išvyks iš Vilniaus į Kauną. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai