Vilniuje vyko kalėdinis bėgimas: dalyviai stebino išradingais kostiumais

Kalėdinis bėgimas Vilniuje / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-16 16:25
Sekmadienio rytą sostinėje prasidėjo Kalėdinis bėgimas. Ši akcija vyksta jau 43-ąjį kartą. Daugelį metų varžybos buvo vadinamos Naujametiniu bėgimu, tačiau atgavus Nepriklausomybę jų laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo kitas pavadinimas – Kalėdinis bėgimas.

Pirmosios varžybos, 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti.

Varžybų metu gyvuoja tradicija bėgti vilkint Kalėdų senelio ar Snieguolės apdarais. Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį ji gimė visai netikėtai. Bėgimo organizatoriai pastebėjo, kad kai kurie lėtesni bėgikai sutrinka, kai į juos, bėgančius gatvėmis spaudžiant šaltukui, bado pirštais praeiviai. Tuomet jiems buvo pasiūlyta „pasislėpti“ po Kalėdų senelio kostiumais. Praeiviai tokius bėgikus ėmė sveikinti, linkėti sėkmės ir kitaip palaikyti, todėl originali idėja prigijo.

Dabar dalyvauti bėgime pasipuošus originaliu kostiumu ryžtasi šimtai bėgikų mėgėjų. 

Renginio akimirkas rasite nuotraukų galerijoje:

Temos:

Aktualu Kalėdos

Naujausi straipsniai