Vilniuje viešintys I. McElhinney ir D. Chapmanas – apie patirtį „Sostų karuose“

Ianas McElhinney, Deanas Chapmanas ir Andrius Tapinas / Dariaus Kučio nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2017-12-02 16:19
Šį savaitgalį Vilniuje vyksta populiariosios kultūros festivalis „Comic Con Baltics“. Parodų rūmuose „Litexpo“ knibžda „cosplay“ kostiumų fanai, komiksų dailininkai ir kino kūrėjai. Čia galima sutikti ir meškiuką Padingtoną, ir Kakę Makę, ir pasėdėti „Sostų žaidimų“ soste iš kalavijų.

Būtent populiariesiems „Sostų karams“ festivalyje skiriama daug dėmesio. Dieną „Laisvės TV“ su Andriumi Tapinu priešakyje vedė diskusiją su šio serialo žvaigždėmis Ianas McElhinney (personažas – Barristanas Selmy) ir Deanu Chapmanu (personažas – karalius Tomenas).

„Jūsų didenybe, – į Deaną kreipėsi A.Tapinas ir pasisuko į Ianą. – Sere.“

Pirmą kartą Lietuvoje viešintys aktoriai atviravo, kad jie puikiai jaučiasi, kai žmonės į juos kreipiasi ne jų, o veikėjų vardais. O kreipinys „jūsų didenybe“, Deanui atrodo mažų mažiausiai malonus.

Penktadienį į Vilnių atskridęs Ianas nuoširdžiai stebėjosi susidomėjimo mastu – diskusijų salė buvo sausakimša, nors dalis susirinkusiųjų pripažino niekada nė nematę „Sostų karų“, garsėjančių ne tik netikėtais siužeto vingiais, bet ir erotiškomis scenomis bei negailestingu pagrindinių herojų žudymu.

Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.

„Sugrįžimas kiekvieną sezoną baisus, nes nežinai, kas nutiks tavo veikėjui“, – per diskusiją su A.Tapinu pripažino D.Chapmanas.

Tuo tarpu Ianas pasakojo skaitęs knygas, tad iš anksto žinojo, kaip jo veikėjas mirs. Tiesa, visų detalių ir tikslaus herojaus laiko jis nežinojo, nes aktoriai gaudavo ne scenarijų, o filmavimų tvarkaraštį.

„Kai gavau trumpesnį tvarkaraštį, išsigandau“, – juokdamasis sakė I.McElhinney ir pripažino, kad dar nesijautė pasiruošęs palikti „Sostų karų“.

Diskusijos su D.Chapmanu ir I.McElhinney vyks ir sekmadienį. Abi renginio „Comic Con Baltics“ dienas galima įsigyti žvaigždžių autografus, nusifotografuoti.

Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai