Vilniuje vieši pasaulinio garso lietuvių kilmės režisierius Robertas Zemeckis

Režisierius Robertas Zemeckis Žaislų muziejuje Vilniuje / Žaislų muziejaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-20 15:19
Vilniuje įsikūręs Žaislų muziejus antradienį sulaukė ypatingo svečio – pasaulinį pripažinimą pelniusio, lietuvių kilmės Holivudo filmų režisieriaus Roberto Zemeckio (61). Į savo tėvo gimtąją šalį atvykęs R.Zemeckis netikėtu apsilankymu maloniai nustebino jį pasitikusius muziejaus darbuotojus.

Kaip portalui Žmonės.lt sakė muziejaus įkūrėjas Povilas Blaževičius, garsusis „Foresto Gampo“ režisierius, kartu su jį lydėjusia kelių moterų ir vaikų kompanija, muziejuje žaidė bei tyrinėjo žaislų istoriją.

„Jis domėjosi žaislų istorija. Tačiau pakalbėję sutarėme, kad žaislų idėjos tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje – tokios pačios. Skyrėsi gal tik medžiagos ir išpildymo būdas“, – portalui Žmonės.lt pasakojo vienas iš Žaislų muziejaus įkūrėjų.

P.Blaževičius patikino, kad į savo tėvo gimtąją šalį atvykęs Robertas Zemeckis elgėsi paprastai, šiltai ir buvo gerai nusiteikęs, o muziejuje praleido apie valandą.

„Su Robertu Zemeckiu persimetėme vienu kitu žodžiu, nes tikrai nesame pažįstami. Jis užsiminė, kad Lietuvoje pabus trumpai, tačiau nei kelionės tikslo, nei kur lankysis jos metu – neatskleidė“, – portalui Žmonės.lt sakė R.Blaževičius.

Be Žaislų muziejaus, R.Zemeckis pabuvojo dar keliose lankytinose Vilniaus vietose, kurias jam rekomendavo viena kelionių agentūra.

Vienas garsiausių pasaulyje lietuvių kilmės kūrėjų

JAV gyvenančio ir kuriančio R.Zemeckio šaknys – lietuviškos. 1952 metais Čikagoje gimusio režisieriaus tėvas – lietuvis, o motina – kilusi iš Italijos. R.Zemeckis baigė Pietų Kalifornijos universiteto kino ir televizijos mokyklą, o išgarsėjo 1984-aisiais sukūręs žymiąją trilogiją su Michaelu J. Foxu – „Atgal į ateitį“.

R.Zemeckis 1994 m. laimėjo „Oskarą“ režisieriaus kategorijoje už geriausiu tais metais pripažintą filmą „Forestas Gampas“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai